Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

mil999

New member
W takim razie czy jest możliwe nagrywanie sygnału z modułu CAM? Chodzi o gniazdo CI, z tego co wiem Cyfrowy polsat sprzedaje takie moduły i nie potrzeba wtedy żadnego dekodera.
 

cureman

Active member
Bez reklam
W takim razie czy jest możliwe nagrywanie sygnału z modułu CAM? Chodzi o gniazdo CI, z tego co wiem Cyfrowy polsat sprzedaje takie moduły i nie potrzeba wtedy żadnego dekodera.

Tak idzie nagrywac przez to gniazdo .Znasz cene tego modułu bo posiadam tuner hd cyfrowego polsatu i tv 55 C7700 .
 

fidodido

New member
A ja mam pytanie
Czy ktoś ma lub może opisać do czego służą pozostałe funkcje w menu hotelowym jak u w menu serwisowym
Z góry wielkie dzięki
 

mil999

New member
cureman - z tego co słyszałem to moduł taki można kupić na własność i mieć telewizję pre paid. Wtedy taki moduł kosztuje 399zł. Można też podpisać umowę i wtedy kosztuje 99zł. Mogło się to zmienić bo słyszałem o tym jakiś czas temu.
 

slimak

New member
Bez reklam
Wielkie dzięki. :) :) Teraz muszę kupić HDD. :-(

Kupiłem WD Elements Portable SE 500GB. Działa na dowolnym wejściu USB w TV. Po utworzeniu dwóch partycji w komputerze, TV widzi dwa urządzenia. Można wybrać, którą partycje sformatuje TV i będzie jej potem używać. W ten sposób mam 215GB na PVR, oraz 250GB w NTSF na multimedia z PC. Podpięty dysk przez jedno USB telewizor pokazuje, jako dwa USB (USB i USB rec).

1 godzina SD = ~2,4GB
1 godzina HD = ~4,1GB

W czasie użytkowania dostępne są te same funkcje PVR co w C7000.
YouTube - Samsung C7000 PVR e Multimedia

http://www.samsung.com/pl/support/d...rd_mdl_name=UE40C7000WW&prd_ia_sub_class_cd=P

Dwukrotne naciśnięcie [rec] na pilocie umożliwia ustalenie czasu zakończenia nagrywania „ręcznego”. Przy pomocy EPG w DVB-T, DVB-C można łatwo programować nagrania na tydzień do przodu, guzik [A] na pilocie wyświetla listę zaprogramowanych programów. Timeshift może działać w sposób ręczny (od momentu naciśnięcia pauza/play) lub w sposób ciągły.
 
Ostatnia edycja:

mirsie

Member
Na wstępie informuję że wszystkie tu opisane czynności każdy wykonuje na własne ryzyko!




Krok2:
Przy wyłączonym TV wciskamy na pilocie kolejno INFO-MENU-MUTE-POWER i wchodzimy do menu serwisowego. Wybieramy kolejno zakładkę CONTROL a następnie HOTEL OPTION dalej CLONE TV to USB i wreszcie na pilocie wciskamy RETURN i z menu wybieramy zakładkę SUB OPTION.
Czy w trakcie tego kroku powinien byc podłączony pendrive do USB? Czy wybanie zakladki oznacza przejście do niej kursorami? Czy po wybraniu CLONE TV to USB trzeba wcisnąć enter czy od razu return? Bo jeśli od razu return to czy nie jest to wycofanie się z nawigacji po zakładkach? Pytam chociaż jeszcze nie próbowałem ale nie chciałbym czegoś spie.. posolić.:?
 

mirsie

Member
Kolejny raz pytam dlaczego zmiany w menu serwisowym to utrata gwarancji? Przecież to nie jest w żaden sposób blokowane, wszystko można zrobić za pomocą pilota, żadnej ingerencji w telewizor nie ma.
Jeżeli producent tego nie zabezpieczył to jego sprawa. W karcie gwarancyjnej też nie ma zakazu używania menu serwisowego.

Poza tym brawa dla BadBoy475.
Czy wciskanie przypadkowej sekwencji przycisków na pilocie przez np. małego ciekawskiego dzieciaka, może być przyczyną utraty gwarancji? Przecież to może się zawsze zdarzyć. Jeśli przyczyną uszkodzenia bądź wadliwej pracy odbiornika nie jest "przypadkowo" odblokowana funkcja tylko inna wada lub usterka to nie powinno to być podstawą do odmówienia prawa do naprawy gwarancyjnej. Ta tak jakby gwarant miał pretensje , że ktoś oglądał na samsungu filmy gore.:idea:
 
Ostatnia edycja:

BadBoy475

New member
Czy w trakcie tego kroku powinien byc podłączony pendrive do USB? Czy wybanie zakladki oznacza przejście do niej kursorami? Czy po wybraniu CLONE TV to USB trzeba wcisnąć enter czy od razu return? Bo jeśli od razu return to czy nie jest to wycofanie się z nawigacji po zakładkach? Pytam chociaż jeszcze nie próbowałem ale nie chciałbym czegoś spie.. posolić.:?

Pendrive nie musi być podłączony ale jeśli jest to zostanie zapisana na niego konfiguracja TV.
Po menu poruszamy się tylko strzałkami góra/dół, potwierdzamy enterem, zmieniamy ustawienia strzałkami prawo/lewo.
Po najechaniu na opcję Clone TV to USB trzeba wcisnąć enter a później return żeby cofnąć się do poprzedniego menu.

PS. Po aktualizacji do nowego firmware proces aktywacji funkcji PVR należy przeprowadzić od nowa.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Czy wciskanie przypadkowej sekwencji przycisków na pilocie przez np. małego ciekawskiego dzieciaka, może być przyczyną utraty gwarancji? Przecież to może się zawsze zdarzyć. Jeśli przyczyną uszkodzenia bądź wadliwej pracy odbiornika nie jest "przypadkowo" odblokowana funkcja tylko inna wada lub usterka to nie powinno to być podstawą do odmówienia prawa do naprawy gwarancyjnej. Ta tak jakby gwarant miał pretensje , że ktoś oglądał na samsungu filmy gore.:idea:
A jakie jest prawdopodobienstwo wcisniecia przez dziecko odpowiedniej kolejnosci klawiszy? 1 do miliarda? Nie oszukujmy sie, ale zmiany w menu serwisowym same sie nie dokonuja i nikt nie uwierzy w bajeczke o dziecku. Inna sprawa, ze tez watpie by grzebanie w nim prowadzilo do utraty gwarancji ;)
 

valdman

New member
Mam pytanko, jak zaprogramować nagrywanie danego prg np od poniedziałku do piątku?
Czy jest możliwość zmiany jakości nagrywania i jak to zrobić

z góry dziękuję za pomoc
 

slimak

New member
Bez reklam
W EPG zaznaczasz program, potem guzik +24 zaznaczasz program, potem guzik +24 zaznaczasz program .… .… :-(
Czy ktoś aktywował oprócz PVR, Guide+? Jakie dodatkowe opcje programowania są dostępne w Guide+?
 

slimak

New member
Bez reklam
W EPG zaznaczasz program, potem guzik +24 zaznaczasz program, potem guzik +24 zaznaczasz program .… .… :-(
Czy ktoś aktywował oprócz PVR, Guide+? Jakie dodatkowe opcje programowania są dostępne w Guide+?

Włączyłem guide+ w menu serwisowym, ale nic się nie zmieniło w EPG (wygląd guide+ 7 minuta YouTube - Attivare PVR su Samsung C650 LCD ).
Ale zacząłem przeglądać menu i znalazłem opcje, które przy zwykłym EPG dają możliwość ustawiania zmian w zaprogramowanym nagraniu.

Na pilocie przycisk [guide] wybieramy program, który chcemy nagrać i go zatwierdzamy. Następnie [menu]..[antena]..[menadżer kanałów]…[zarezerwowane (ikonka zegarka)]…[>].. [ok.]..[zmień informację].. w tym miejscu możemy edytować: kanał, powtarzanie nagrania (po-pt)itp., datę, początek, koniec nagrania.

Można też nagrać bez EPG.
[menu]..[antena]..[menadżer kanałów]…[guzik Narzędzia] ... [Zaprogramuj nagranie]. W tym miejscu możemy ustawić: kanał, powtarzanie nagrania, datę, początek, koniec nagrania.


-----------------------------------
Edit:
Zmiana kraju z Polska na Niemcy umożliwia przełączanie między EPG <-> Guide+
 
Ostatnia edycja:
Do góry