Od JVC po EPSONA trudny wybór

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wielkość pokoju nie ma ty wiele do rzeczy.
Projektor należy do czołówki światowej. I rzeczywiście jeśli zapewnisz mu warunki zaciemnienia to w klasie lepszego nie dostaniesz.
Dodatkowo jest promocja na ten model.
 

MarysM

New member
Witam!

Z pewnością JVC HD350 "rozwinie skrzydła" w dobrze przygotowanym, ciemnym pomieszczeniu z ekranem nawet 150", z uwagi na naprawdę dużą jasność - maksymalnie ok. 900 lm.

Jednak w tym pomieszczeniu można zainstalować ekran 100-104" przy odległości oglądania 3.5-3.7 m. Oczywiście najlepiej, gdyby to był pokój dobrze zaciemniony, o ciemnych ścianach, wówczas jedynymi ograniczeniami byłyby ilość miejsca i trudność dobrego rozstawienia głośników 5.1 lub 4.1 (chodzi głównie o tylne, przednie pod ekranem itp.).

W pomieszczeniu "jaśniejszym" rzutnik straci sporo ze swoich atutów, głównie czerń i kontrast, również ze względu na bliskość ścian i sufitu, ale nadal będzie to znakomity obraz, o którym większość projektorów może tylko pomarzyć. Sytuację można nieco poprawić dobrym "szarym" ekranem i właściwą kalibracją jasności.

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to mogę je dowolnie zaadaptować (ciemne ściany i sufit, całkowite zaciemnienie). Zastanawiam się tylko na rozmiarem - z JVC wg kalkulatora wyciągnę ok 86". Zastanawiam się jeszcze nad Sony VPL-HW15 - wg kalkulatora ok 95" i sporo tańszy :).

"Kiki" - o jaką promocję na JVC konkretnie chodzi ?
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
@MarysM

Nie sądziłem, że realnie bierzesz pod uwagę instalację ekranu na dłuższej ścianie i oglądanie z odległości 2.5 m. Moim zdaniem nie ma to sensu nawet z najtańszymi projektorami, nie mówiąc już o JVC.
Natomiast przy instalacji na krótszej ścianie można by zmieścić ekran 110", chociaż to już lekka przesada w tak małym pokoju.

JVC HD350 oferuje obecnie kilka sklepów w pewnym znanym serwisie aukcyjnym w cenie ok. 10000 zł z pełną gwarancją JVC. W tym kontekście Sony HW15 jest tańszy tylko lub aż o 2750 zł, a jest to świetny rzutnik w swojej cenie (najtaniej 7350 zł), niejako tańsza alternatywa JVC - podobna technologia i charakter obrazu - nie dorównujący jednak jakością JVC HD350. Niewątpliwą zaletą Sony jest gwarancja 3 lata na projektor i lampę.

Pozdrawiam.
 

MarysM

New member
@MarysM

Nie sądziłem, że realnie bierzesz pod uwagę instalację ekranu na dłuższej ścianie i oglądanie z odległości 2.5 m. Moim zdaniem nie ma to sensu nawet z najtańszymi projektorami, nie mówiąc już o JVC.
Natomiast przy instalacji na krótszej ścianie można by zmieścić ekran 110", chociaż to już lekka przesada w tak małym pokoju.

JVC HD350 oferuje obecnie kilka sklepów w pewnym znanym serwisie aukcyjnym w cenie ok. 10000 zł z pełną gwarancją JVC. W tym kontekście Sony HW15 jest tańszy tylko lub aż o 2750 zł, a jest to świetny rzutnik w swojej cenie (najtaniej 7350 zł), niejako tańsza alternatywa JVC - podobna technologia i charakter obrazu - nie dorównujący jednak jakością JVC HD350. Niewątpliwą zaletą Sony jest gwarancja 3 lata na projektor i lampę.

Pozdrawiam.

Instalacja projektora ma być na kórtszej ścianie (odległośc od ekranu ok 3.5m). Skąd wyszło Ci 110" - wg kalkulatora z tej odległości wychodzi ok 86" (chyba że czegoś nie wiem, np zoom).
 

redlum

New member
Bez reklam
86 cali - to masz z 2,5m - do 100 cali potrzebujesz 3m - a z 3,5 masz 116 cali.

JVC DLA-HD350BE Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size

Ustaw Metric - w odległości wpisz 3,5m. W ramce po lewej zmień na Diagonal Range i potem zmienić na Imperial. Teraz suwakiem w ramce po lewej możesz zmieć rozmiar ekranu - a rozmiar jest ograniczony maksymalnym i minimalnym ekranem jaki możesz mieć przy takich założeniach - wychodzi że z 3,5 możesz miec ekran od 57 do 116 cali
 

MarysM

New member
86 cali - to masz z 2,5m - do 100 cali potrzebujesz 3m - a z 3,5 masz 116 cali.

JVC DLA-HD350BE Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size

Ustaw Metric - w odległości wpisz 3,5m. W ramce po lewej zmień na Diagonal Range i potem zmienić na Imperial. Teraz suwakiem w ramce po lewej możesz zmieć rozmiar ekranu - a rozmiar jest ograniczony maksymalnym i minimalnym ekranem jaki możesz mieć przy takich założeniach - wychodzi że z 3,5 możesz miec ekran od 57 do 116 cali

Wielkie dzięki za wyjaśnienie !! W końcu wiem o co chodzi w tym kalkulatorze :). Jeśli nie jestem ograniczony rozmiarem (zakres przy moich warunkach od 80" do 116") to chyba się zdecyduję na JVC.

A jaki ekran ramowy polecalibyście do tego porjektora (w podanym wyżej zakresie rozmiarowym) - pokój tak jak wcześniej pisałem może być całkowiecie dostosowany do potrzeb projektora. Co myślicie o Adeo Screen Plano 100" lub 109 VisionGrey: GAIN 0.8 ?
 
Ostatnia edycja:

MarysM

New member
Nie mam możliwości wybrania się na prezentację JVC HD350 (brak czasu) i zastanawiam się czy kupować ten projektor "w ciemno" ?. Jest sens jechac i popatrzeć jak świeci i tak super oceniany projektor ?
 

MarysM

New member
No to mam dylemat ! - kupować JVC HD350 (cena poniżej 10tys) biorąc pod uwagę, że pokój gdzie będę mógł go zamontować będzie dopiero pod koniec roku. Podobno model ten wychodzi już ze sprzedaży i dlatego cena jest dość atrakcyjna. Jeśli go teraz nie kupię może się okazać, że pod koniec roku (jak bedzie już dla niego pokój) najniższy dostępny model JVC (X3) bedzie kosztował spokojnie kilkanaście tys. zł, czyli firma JVC będzie dla mnie nieosiągalna.
Co o tym myślicie ? - kupować teraz JVC HD350 (i będzie czekał w kartonie na instalację przez min pół roku), czy czekać i kupić co będzie dostępne w poźniejszym okresie (do 9-10 tys) np SONY HW15.
 

redlum

New member
Bez reklam
ja bym poczekał - HD350 w dniu premiery kosztował mniej więcej tyle co DLA-X3 - czyli ok 18tyś. Gdy wyszedł X3 - cena spadła do 12999 - a teraz jest promo 9999. Pod koniec roku wyjdzie następca X3/X7/X9 i ceny tych modeli spadną - być może za rok będziesz mógł kupić X3 za taką samą kasę jak dzisiaj HD350.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
ja bym poczekał - HD350 w dniu premiery kosztował mniej więcej tyle co DLA-X3 - czyli ok 18tyś. Gdy wyszedł X3 - cena spadła do 12999 - a teraz jest promo 9999. Pod koniec roku wyjdzie następca X3/X7/X9 i ceny tych modeli spadną - być może za rok będziesz mógł kupić X3 za taką samą kasę jak dzisiaj HD350.

Ja bym na to nie liczył. HD350 osiągnął taką cenę dopiero po 2 latach.
 

MarysM

New member
Wielkie dzięki za wyjaśnienie !! W końcu wiem o co chodzi w tym kalkulatorze :). Jeśli nie jestem ograniczony rozmiarem (zakres przy moich warunkach od 80" do 116") to chyba się zdecyduję na JVC.

A jaki ekran ramowy polecalibyście do tego porjektora (w podanym wyżej zakresie rozmiarowym) - pokój tak jak wcześniej pisałem może być całkowiecie dostosowany do potrzeb projektora. Co myślicie o Adeo Screen Plano 100" lub 109 VisionGrey: GAIN 0.8 ?

Projektor już jest (JVC 350). Przypominam się z pytaniem odnośnie ekranu :)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam. Tez zastanawaim sie nad kupnem JVC DLA-HD350 - mozna je obecnie dostac juz za ok 8300zl. Wczesniej mialem Epsona TW 3200 i TW3600. Niestety, bardzo sie nimi rozczarowalem - sam obraz byl ok, ale zabarwienia w rogach niweczyly przyjemnosc z ogladania. Planowalem kupic Panasonic PT-AE4000, ale obecnie juz jest wycofany ze sprzedarzy. Zastanawialem sie nad nowym Panasonikiem, ale niestety nie jestem przekonany do tego calego 3D, wiec raczej odpada. Podobnie nowe Epsony.
Moze poradzicie co kupic, co warto brac pod uwage? JVC? A moze cos z Sony? Planuje wydac na projektor ok 10000 - 11000zl. Pomieszczenie dosc dobrze wycemnione(ciemne sciany itd), ok 4x5m.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

@MarysM

Gratuluję zakupu. JVC HD350 nadal, po tylu latach (!), po prostu deklasuje konkurentów czernią, dynamiką barw, naturalną efektownością przy wyświetlaniu filmów (szczególnie za 8300 zł).

W twoim małym pokoju 3.1X4.0 m największą przekątną będzie 110", chociaż 100" umożliwiłoby odsunięcie się od tylnej ściany na ok. 70 cm - lepiej zagrają tylne głośniki.
Jeśli pomieszczenie będzie zupełnie ciemne, rozważyłbym ekran Adeo Planar 240X135 VisionWhite gain 1.2, co zapewni jeszcze większy zapas jasności - po 1000 h lampa może stracić 35% pierwotnej jasności. Ekran jest bardzo dobry, w wersji Velvet kosztuje ok.1800 zł, polecany przez najlepszą moim zdaniem w Polsce firmę instalacji kinowych (z Wrocławia).

@FunkyKoval

Jeśli wszystko w porządku z tą "pikantną" promocją i nie interesuje cię 3D (coraz lepsze, ale obraz jest niestety bardzo ciemny w porównaniu do 2D przy przekątnych ponad 110"), to trzeba się poważnie zastanowić nad JVC HD350. Jedyna rzecz, która nieco obniża atrakcyjność JVC, to słabe warunki gwarancji.

Moje inne typy do rozważenia to:

- Epson TW5500 (ok.8000 zł): gwarancja 3 lata, b. dobra czerń z Deep Black, świetne przetwarzanie video, precyzyjne kolory - po kalibracji lepsze niż w JVC, jasność średnio wysoka max. 600 lm;

- Epson TW4400 (ok.6900 zł): podobny do 5500 z wyjątkiem białej obudowy i gorszych ustawień fabrycznych - po kalibracji praktycznie identyczny;

- Sony HW20 (ok.8400 zł - oferta trochę niepewna): dobra jasność po kalibracji ok. 750 lm, dobre, żywe kolory, czerń i kontrast prawie na poziomie Epsonów, lepsza spójność obrazu, gwarancja również 3 lata.

Ekran Adeo Plano 250X140 Vision White będzie odpowiedni, jasność dobra - również z Epsonem.

Pozdrawiam.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam!

@FunkyKoval

Jeśli wszystko w porządku z tą "pikantną" promocją i nie interesuje cię 3D (coraz lepsze, ale obraz jest niestety bardzo ciemny w porównaniu do 2D przy przekątnych ponad 110"), to trzeba się poważnie zastanowić nad JVC HD350. Jedyna rzecz, która nieco obniża atrakcyjność JVC, to słabe warunki gwarancji.

Moje inne typy do rozważenia to:

- Epson TW5500 (ok.8000 zł): gwarancja 3 lata, b. dobra czerń z Deep Black, świetne przetwarzanie video, precyzyjne kolory - po kalibracji lepsze niż w JVC, jasność średnio wysoka max. 600 lm;

- Epson TW4400 (ok.6900 zł): podobny do 5500 z wyjątkiem białej obudowy i gorszych ustawień fabrycznych - po kalibracji praktycznie identyczny;

- Sony HW20 (ok.8400 zł - oferta trochę niepewna): dobra jasność po kalibracji ok. 750 lm, dobre, żywe kolory, czerń i kontrast prawie na poziomie Epsonów, lepsza spójność obrazu, gwarancja również 3 lata.

Ekran Adeo Plano 250X140 Vision White będzie odpowiedni, jasność dobra - również z Epsonem.

Pozdrawiam.

Dziekuje za pomoc. :)
Niestety, co do epsonow to boje sie ich cholernie. Ponoc z TW5500 nie ma zadnych problemow, ale po przejsciach z TW3200 i TW3600 calkowicie nie ufam tej marce.
Zostaje wiec JVC lub Sony. Sony w UK kosztuje ok 1780 funtow(9400zl), natomiast JVC ,ktory tez juz wycofano ze sprzedazy, najtaniej widzialem za 1699 funtow.
A jesli zedecydowalbym sie jednak na 3D? Tzn. moge przeciez kupic projektor z 3D, ale ogladac filmy w 2D. To co wtedy wybrac? Te nowe Epsony 3D kusza cena... choc sie ich boje :) Pamietam, ze TW3200 i TW3600 mialy naprawde ladny obraz, zwlaszcza ten drugi. Wiec za ta cene, warto bylo kupic ten projektor. Tylko te przebarwienia... :/ Jestem ciekaw czy w tych nowych Epsonach tez wystepuja te zabarwienaia w rogach ekranu. Ktos cos o tym slyszal?
 

MarysM

New member
Witam!

@MarysM

Gratuluję zakupu. JVC HD350 nadal, po tylu latach (!), po prostu deklasuje konkurentów czernią, dynamiką barw, naturalną efektownością przy wyświetlaniu filmów (szczególnie za 8300 zł).

W twoim małym pokoju 3.1X4.0 m największą przekątną będzie 110", chociaż 100" umożliwiłoby odsunięcie się od tylnej ściany na ok. 70 cm - lepiej zagrają tylne głośniki.
Jeśli pomieszczenie będzie zupełnie ciemne, rozważyłbym ekran Adeo Planar 240X135 VisionWhite gain 1.2, co zapewni jeszcze większy zapas jasności - po 1000 h lampa może stracić 35% pierwotnej jasności. Ekran jest bardzo dobry, w wersji Velvet kosztuje ok.1800 zł, polecany przez najlepszą moim zdaniem w Polsce firmę instalacji kinowych (z Wrocławia).

Pozdrawiam.

Witam
Pokój mam mieć całkowicie zaciemniony (szukam właśnie farb lub tapety na ściany i sufit). Myślałem raczej o ekranie VisionGrej Gain 0.8, ale może nie mam racji - czy Gain 1.2 nie będzie za bardzo rozświetlał tak małego pomieszczenia ? - a co z czernią i kontrastem którą szary ekran podobno podbija ?

Pozdrawiam

Mariusz
 
Do góry