Od JVC po EPSONA trudny wybór

mike29

New member
Zamierzam zakupić projektor.
Aktualnie tworze pokój pod mini kino. Pokój nie jest duży - 2.8x5.2.
Będzie to mój pierwszy projektor dlatego wybieram go już chyba ponad pół roku.
Budżet na sam projektor od 5 do 15 tys. Rozstrzał jest duży z racji tego iż jeśli zobaczę różnicę pomiędzy nimi
tak duża jak koszt to zdecyduje się go kupić.
Moje wybrane modele to (patrząc od góry):
JVC DLA-X3 (będę oglądał test w przyszłym tygodniu)
JVC DLA-HD350
Mitsubishi HC6800
EPSON EH-TW5000

Zdaje sobie sprawę że JVC królują natomiast wydanie na projektor prawie 2 tyle nie jest dla mnie proste dlatego zastanawiam się czy odczuje tak dużą różnicę (co oczywiście jest subiektywne).

Pokój będzie pomalowany na kolor brązowy mat - w pokoju są rolety. Po zamknięciu jest całkowicie ciemno.
Sufit będzie pomalowany na ciemny szary mat.
Miejsca siedzące od ekranu 3.5-4metry. Projektor na suficie.

Bardzo proszę o pomoc tzw. wymiataczy co sugerujecie - wydatek mały nie jest a kupno i brak zadowolenia nie jest
specjalnie mi potrzebna:)
Ile będę mógł to przetestuje w sklepie natomiast prawdziwy test to pożyczenie projektora na kilka dni więc poza moimi
doznaniami z prezentacji bardzo bym prosił o pomoc.


Pozdrawiam
Michał
 
Ostatnia edycja:

mike29

New member
Tidus1024 liczyłem trochę na Twoją odpowiedź z racji tego iż kochasz swojego JVC:)
Powiedz tylko czy przy takich warunkach jak mój pokój czy jego moc w ogóle rozwinie skrzydła.

Pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tidus1024 liczyłem trochę na Twoją odpowiedź z racji tego iż kochasz swojego JVC:)
Powiedz tylko czy przy takich warunkach jak mój pokój czy jego moc w ogóle rozwinie skrzydła.

Pozdrawiam

Ja kocham wszystkie projektory JVC :) Nie tylko swojego. Warunki są ok :) Oczywiście byłoby lepiej mieć zupełnie czarne ściany, ale brązowe też są w porządku. Będzie dobrze.
 

mexik

New member
ja mam projektor z nizszej polki tw700 i powiem ze jestem supr zadowolony a pokoj nawet jasny a obraz rzucany jest na sciane. Jak mam gosci to mowia z jak w kinie. Poniewaz czesto chodze do kina to zwracam uwag na obraz od takie juz zboczenie i roznica jest niemal nie zauwazalna. Jak bym mial ekran to podejrzewam ze obraz w domu by mi sie bardziej nawet podobal. ps to sa tylko moje subiektywne odczucia. ps mialem wczsniej optome hd65 ale oddalem ze wzgedu na efekt teczy oraz benq w500 ale tu obraz byl jakis taki mdly..
 

mike29

New member
Ja kocham wszystkie projektory JVC :) Nie tylko swojego. Warunki są ok :) Oczywiście byłoby lepiej mieć zupełnie czarne ściany, ale brązowe też są w porządku. Będzie dobrze.

a jaki ekran polecasz aby jak najlepiej się sprawdził do niego (nie zależy mi na tym żeby był elektryczny).

Pzd
 

mike29

New member
Kiki - przedział cenowy wpisałem w poście od 5 do 15tys chodzi mi tylko aby nie przeplacic. Obawiam się ze projektory z wyższej polki (chodzi mi >10k) mogą nie rozwinąć skrzydeł przy moich warunkach (3metry od ekranu, pokoj nie będzie zupełnie czarny.

Pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Kiki - przedział cenowy wpisałem w poście od 5 do 15tys chodzi mi tylko aby nie przeplacic. Obawiam się ze projektory z wyższej polki (chodzi mi >10k) mogą nie rozwinąć skrzydeł przy moich warunkach (3metry od ekranu, pokoj nie będzie zupełnie czarny.

Pozdrawiam

To akurat całkiem dobre warunki do fajnego mini-kina domowego. Pokój nie za wielki, ale do przyjemnego kameralnego oglądania nie musi być duży. Ekran koniecznie ramowy - im droższy tym lepszy. Przy JVC nie trzeba kupować szarego ekranu bo czernie i tak są ładne, głębokie, a zachowasz bardzo dobre możliwości świetlne tych projektorów. Będziesz miał tylko dylemat - 2.35 czy standardowy HDTV 16:9. Ja bym sugerował jednak 16:9 z jakimś prostym maskowaniem DIY na górze lub na dole. Przy ekranie o szerokości 250 cm minimalna odległość projektora od ekranu to 350 cm. Warto go powiesić najbliżej jak się - zachowasz wówczas maksymalne możliwości świetlne.

Jeśli chodzi o ekran, hmmm, to kwestia preferencji - jeśli zdecydujesz się na "szary" to powinien on mieć podbity gain (np. Projecta HCCV). Nie polecam szarych z gainem 0.8 - w przypadku JVC nie ma takiej potrzeby, a szkoda światła projektora. Jako, że pomieszczenie masz wąskie, zakładam, że będziesz siedział na wprost do ekranu. Możesz w takim przypadku celować w nieco wyższy gain. Hotspot będzie wówczas niezauważalny.
 

mike29

New member
Dzisiaj widziałem min. JVC DLA-X3 w akcji - muszę powiedzieć że zwala z nóg ma to "coś":)
Bardzo chciałem zobaczyć bezpośrednio ten projektor, żeby poczuć że jest wart swojej ceny.
BTW Z tego co się dowiedziałem mają być dostępne do sprzedaży w połowie grudnia.


Pzd
 

skalmen

New member
A ja polecam zastanowic sie nad jakims projkiem DLP, sa naprawde warte uwagi ,jesli stać cie bez napinania sie na projek za 15000 PLN to oczywiscie JVc jest naj;lepszym wyjsciem ale po niedawnej projekcji X5 wcale nie jestem pewien że ich funkcja 3d jest taka dopracowana, byłu podwójne kontury i rwanie obrazu choc jesnoś cnaprawde dobra wporównaniu do np LG czy Mitsubishi 3d które widziałem na Ifie, ja na razie kupiłem Mitsubishi HC4000 na przeczekanie do czasu aż 3d będzie dopracowane do końca , na twoim miejscu zrobiłbym to samo co ja lepiej zainwestowac kasę w dobry ekran ramowy przewód HDMI 1.4, sądze że za roku lub dwa za 10000 PLN bedzie mozna kupic juz wypasione projki 3d bez błędów i słabosci tzw pierwszych wersji. Oczywiscie decyzja nalezy do Ciebie
pozdr
 

mike29

New member
Wielkie dzięki za informację, szczerze to przy cenie 18k wolałbym już kupić JVC 350. Natomiast na 100% pojadę na prezentację tego Mitsu HC4000. Rozumiem, że jest to najnowszy model jak on się ma z M6800 czy 7000 ?

Pozdrawiam
 

skalmen

New member
według mnie jest lepszy od HC6800 ,ma podobna czerń i jasnosć ale lepsze kolory szcegółowość w ciemnych scenach, hc7000 ma super czerń i ostrosc ale jest bardzo ciemny , myslę ze hc4000 jest prawie 2 razy jasniejszy, jesli jestes z okolic trójmiasta zapraszam do mnie na seansik
pozdr
 

coper_pl

New member
Dzisiaj widziałem min. JVC DLA-X3 w akcji - muszę powiedzieć że zwala z nóg ma to "coś":)
Bardzo chciałem zobaczyć bezpośrednio ten projektor, żeby poczuć że jest wart swojej ceny.
BTW Z tego co się dowiedziałem mają być dostępne do sprzedaży w połowie grudnia.

Mógłbyś napisać gdzie go widziałeś? Też bym chciał;-)

Dzięki.
 

mike29

New member
Żałuje, że nie zobaczyłem sobie HC4000 (po zdjęciach w innych wątku wymiękłem) i JVC350, aby zweryfikować czy warto dopłacać aż tyle.

Pzd

EDYTOWANO 2010 11 17
 

MarysM

New member
Też zastanawiam się na JVC 350. Mam trochę mniejszy pokój 3,1m x 4m i nie wiem czy jest sens kupować ten projektor do tak małego pokoju.
Co o tym sądzicie ?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Z pewnością JVC HD350 "rozwinie skrzydła" w dobrze przygotowanym, ciemnym pomieszczeniu z ekranem nawet 150", z uwagi na naprawdę dużą jasność - maksymalnie ok. 900 lm.

Jednak w tym pomieszczeniu można zainstalować ekran 100-104" przy odległości oglądania 3.5-3.7 m. Oczywiście najlepiej, gdyby to był pokój dobrze zaciemniony, o ciemnych ścianach, wówczas jedynymi ograniczeniami byłyby ilość miejsca i trudność dobrego rozstawienia głośników 5.1 lub 4.1 (chodzi głównie o tylne, przednie pod ekranem itp.).

W pomieszczeniu "jaśniejszym" rzutnik straci sporo ze swoich atutów, głównie czerń i kontrast, również ze względu na bliskość ścian i sufitu, ale nadal będzie to znakomity obraz, o którym większość projektorów może tylko pomarzyć. Sytuację można nieco poprawić dobrym "szarym" ekranem i właściwą kalibracją jasności.

Pozdrawiam.
 
Do góry