Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

resztaa

New member
Cześć,
zamierzam kupić model f6500 dlatego też mam dwa pytania:
1. kiedy będą będą największe przeceny telewizorów z roku 2013 (myśle że będzie to marzec/kwiecień)?
2. czy dodatkowy pilot bez problemu połączy się z dekoderem multimedia?
 

dzik86

New member
Cześć,
zamierzam kupić model f6500 dlatego też mam dwa pytania:
1. kiedy będą będą największe przeceny telewizorów z roku 2013 (myśle że będzie to marzec/kwiecień)?
2. czy dodatkowy pilot bez problemu połączy się z dekoderem multimedia?


ad.2 tak, spokojnie działa

tak jak wczesniej pisałem kupiłem tv z neonetu, fakt że dziś jest ta promocja w mm, ale mam to gdzies bo mam 4 lata gw. i trafilem na matryce samsunga :D

@ tdx jest opcja odtwarzania napisow w plikach txt, czy tylko w srt ?
 
Ostatnia edycja:
A jak u was z cloudingiem?
Bo u mnie o ile banding prawie nie występuje(oprócz ciemnych rogów)
to clouding jest już zauważalny szczególnie po długim czasie oglądania i nagrzania się tv wyostrza się.
Trochę się przestraszyłem jak dzisiaj pod koniec filmu gdzie leciały napisy zauważyłem ten defekt.

Tdx - masz jakieś zdjęcie swojego tv z czarnym ekranem,jak to jest u ciebie?
 
Ostatnia edycja:
A co tylko w samsungach są?:D

Zauważyłem też ciekawe zjawisko z tym cloudingiem-
jak włączę tv od dłuższego czasu nieużywanego to na czarnym tle nie widać praktycznie w ogole cloudingu,a gdy oglądam tv i po kilku godzinach spojrzę na czarnym ekran to jest ,,lekka tragedia'' :D

Czyli już prawie wszystko wiem o tym tv.Pozostało tylko walczyć z tym zawieszonym pikselem.
Przymierzam się aby spróbować na tej stronie co podał tdx - http://www.jscreenfix.com/
Tylko obawiam się czy jeżeli puszczę to na kilka godzin to moge zaszkodzić i np.wyskoczą mi kolejne piksele?
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Zauważyłem też ciekawe zjawisko z tym cloudingiem-
jak włączę tv od dłuższego czasu nieużywanego to na czarnym tle nie widać praktycznie w ogole cloudingu,a gdy oglądam tv i po kilku godzinach spojrzę na czarnym ekran to jest ,,lekka tragedia''
Eureki nie odkryłeś :smile: ... wiadomo, że jak się nagrzeje TV to będzie bardziej widoczne to zjawisko ... mam wersje 40 calową i ogólnie tragedii nie ma clouding jest praktycznie widoczny tylko po lewej stronie blisko ramki TV ... możliwe, że w tych okolicach TV jest zainstalowany zasilacz i to on powoduje ten problem (parę osób potwierdziło też clouding w tym miejscu). Oczywiście "chmurki" są widoczne tylko podczas oglądania np. napisów końcowych filmu w całkowicie ciemnym pokoju w dzień nie ma tego problemu.
Pozdrawiam
 
Niestety po zresetowaniu funkcji smart,historii,danych przeglądania,zresetowaniu samej przeglądarki dalej mam czarny obraz na weeb.tv ;/
 
Ostatnia edycja:

dominvip

New member
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Mam dekoder Multimedii podłączony kablem hdmi. Ostatnio np po przelaczaniu z TVP 1 HD na TVP 2 HD obraz w tv mi się ściemnia i po sekundzie rozjaśnia do aktualnych ustawień obrazu. Dodam że Eco mam wyłączone.
 

Piotr_the

New member
Witam, chciałem kupić 46f6500, ale jak poczytałem trochę to już nie wiem sam te podświetlanie ledowe krawędziowe mi nie pasuje i zastanawiam się czy 46f6400 nie jest lepszym wyborem bo jest sporo tańszy ma taką samą matrycę co 6500 tz. 100hz i PSA Samsung UE46F6400: Review ale side by side czyli tylne podświetlanie czyli same zalety jaśniej mniej chmurek. Jedynie 200Hz ale pewnie można odblokować to w menu serwisowym i pewnie jest grubszy trochę czego jeszcze nie ma co ma 6500?
 

fsx

New member
Witam!
Czy probowal ktos w tym modelu nagrywac na dysk zewn. usb lub pendrive sygnal z wbudowanego tunera satelitarnego z modulu CAM CI+ z wlozona karta Polsatu lub NC+?
 
Ostatnia edycja:

F6500

New member
Witam!
Czy probowal ktos w tym modelu nagrywac na dysk zewn. usb lub pendrive sygnal z wbudowanego tunera satelitarnego z modulu CAM CI+ z wlozona karta Polsatu lub NC+?


Tak, wszystko działa. Po zrootowaniu TV i za pomocą apki od samygo możesz bezprzewodowo przenosić odkodowane nagrania na komputer.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Yamakasi512

czerń


program JScreenFix - Pixel Repair nie powoduje że wyskoczą kolejne pixele
Film testowy jak masz ustawiony TV jeśli chodzi o redukcje szumu i mpeg?

Film testowy jest nie bez powodu taki (silnie kontrastujące elementy) obrót nie tylko w jednej płaszczyźnie by sprawdzić jak TV daje sobie radę...
To rozdwajanie się krawędzi ma takie być w tv z natywnie 200Hz jest lepiej...



@dzik86 odtwarza napisy w TXT
 

Piotr_the

New member
Czy ktoś mi doradzi f6400 czy f6500, proszę o potwierdzenie czy 6400 ma ledy z tyłu a 6500 w krawędziach bocznych. Czy może ktoś kto ma 6400 poda jaka matryca faktycznie u niego siedzi. Z moich wniosków lepszym wyborem jest f6400 tj. lepsza cena i podświetlenie na CMR i dvbs mi nie zależy zupełnie, chyba że jest mocno okrojony o coś i dużo niższa cena wynika właśnie z tego?
 
Do góry