Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

satox

New member
Powiedzcie mi proszę, bo już się zgubiłem. W tym tyg. przyjedzie mi 55f6500, co muszę od razu przetestować/zobaczyć, abym miał jeszcze możliwość jego wymiany do 14 dni. Są jakieś podstawowe czynności, które każdy z Was , a w szczególności TDX :) zrobił po zakupie tego Tvika ?

Przede wszystkim cokolwiek byś z nim nie robił w żadnym wypadku nie zdzieraj foli z tv ani ze stojaka podobnie z okularów 3D bo będziesz miał pozamiatane ze zwrotem tego TV. Jedyna folia którą można otworzyć to ta w której jest pakiet z pilotami i kabelkami.
 

satox

New member
satox masz uwalone 2 subpixele a nie pixele :) co nie zmienia faktu ze są uwalone
Jakie by one (piksele - subpiksele) nie były tak się nie fartownie lub fartownie stało, że upaliło zielony i czerwony i przez to dwa niebieskie po bokach i dwa czarne w środku generują dość sporą niebieską kropkę na ekranie ;)

Tutaj czas na pochwalenie firmy Samsung za pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia i wymianę matrycy na nową przez ich autoryzowany serwis :) - mam nadzieje że dotrze do mnie i nie będzie już problemów z tym TV :)

Gdyby nie to - musiałbym przez kolejne kilka lata dostrzegać tą kropę i się denerwować, bo na zwrot nie miałem szans ze względu na to że zdarłem folie ze stojaka, ramki TV i okularów ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Jakie by one (piksele - subpiksele) nie były tak się nie fartownie lub fartownie stało, że upaliło zielony i czerwony i przez to dwa niebieskie po bokach i dwa czarne w środku generują dość sporą niebieską kropkę na ekranie ;)

Tutaj czas na pochwalenie firmy Samsung za pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia i wymianę matrycy na nową przez ich autoryzowany serwis :) - mam nadzieje że dotrze do mnie i nie będzie już problemów z tym TV :)

Gdyby nie to - musiałbym przez kolejne kilka lata dostrzegać tą kropę i się denerwować, bo na zwrot nie miałem szans ze względu na to że zdarłem folie ze stojaka, ramki TV i okularów ;)

Jasne że masz racje jak się raz zauważy to już psuje radość z całego oglądania bo wiadomo że tam jest
 

fsx

New member
Tak, wszystko działa. Po zrootowaniu TV i za pomocą apki od samygo możesz bezprzewodowo przenosić odkodowane nagrania na komputer.

To dziwne, wczesniej wyczytalem gdzies w necie, ze mozna tylko nagrywac przez USB sygnal z naziemnej telewizji, a z kodowanej satelitarnej przez modul CAM CI+ sie nie da.
 

swiatus85

New member
No i dolaczylem do uzytkownikow F6500 :)
Sprawdzilem matryce, jest 40A1AF1V. Dead Pixel na razie nie widze.
Tylko matrwi mnie podswietlenie matrycy, w sumie tak to wyglada na standarowych ustawieniach (film), nie mialem czasu sprawdzic polecanych ustawien forumowych.

Jak myslicie zmiana ustawien cos polepszy, czy zwrocic TV i szukac dalej ? (zdjecia robione w calkowitej ciemnosci)
W sumie wyglada to gorzej na zdjeciu niz w rzeczywistosci.



 

Bojar1

New member
U mnie chmurka zniknęła. Kiedys ją widzialem, a i nawet dziewczyny pytalem czy ja widzi no i potwierdziła. Teraz jej sam nie widze mimo wpatrywania się. Nie wiem czy zniwelowały ja ustawienia czy tv się "ułożył". Co do bandingu to mam tak samo na zdjeciach jak tdx i Yamakasi521. Na zdjeciach wygląda to o wiele gorzej niż na żywo :)

Wysłane z zamulonego Samsunga GALAXY S 3
 

tdx

New member
Bez reklam
Do zabawy nowe nastawy F6500/F6800

Tryb FILM

Podświetlenie 16
Kontrast 90
Jasność 45
Ostrość 10
Kolor 47
Odcień 50

zaawansowane:

Kontrast dynamiczny off
Tonacja czerni off
Odcień skóry 0
Gamma -3 albo -2

Opcje obrazu:

Tonacja koloru Ciepły2
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył (dla SD może być AUTO dla HD off)
Motion Plus >> jak komu pasuje
Poziom czernii High

Balans Bieli

RO 27
GO 25
BO 21
RG 14
GG 25
BG 33

10P Balans Bieli

R G B
1 -3 0 -2
2 -1 0 2
3 0 0 0
4 0 0 0
5 -1 0 -1
6 2 0 0
7 -2 0 -1
8 1 0 0
9 5 0 0
10 7 0 -5

Przestrzeń kolorów

R G B
RED 35 00 00
GREEN 52 25 40
BLUE 00 33 50
YELLOW 39 37 49
CYAN 50 30 29
MAGENTA 54 32 47
 

jarjar82

New member
TDX wielki szacun za FAQ ..to chyba najcenniejsza rzecz na tym forum (oczywiście dla właścicieli Samsunga serii F)

Ustawienia sam sprawdzę ...z ciekawości :)

zastanawiam się czemu dla F6770 kontrast ustawiany jest tak nisko :/ Sam wg własnych ustawień mam go w zakresie 70-75 ..ze względu na DVBt

TDX chyba bez zamknięcia tematu FAQ się nie obejdzie ... choćbyś wielkimi wołami napisał nie wstawiać komentarzy, to jakiś baran się znajdzie :/
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
TDX wielki szacun za FAQ ..to chyba najcenniejsza rzecz na tym forum (oczywiście dla właścicieli Samsunga serii F)

Ustawienia sam sprawdzę ...z ciekawości :)

zastanawiam się czemu dla F6770 kontrast ustawiany jest tak nisko :/ Sam wg własnych ustawień mam go w zakresie 70-75 ..ze względu na DVBt

TDX chyba bez zamknięcia tematu FAQ się nie obejdzie ... choćbyś wielkimi wołami napisał nie wstawiać komentarzy, to jakiś baran się znajdzie :/

Niestety nie jestem moderatorem... no nic poprosiłem już o usuniecie postu
 

konradbp

New member
Do zabawy nowe nastawy F6500/F6800

Tryb FILM

Podświetlenie 16
Kontrast 90
Jasność 45
Ostrość 10
Kolor 47
Odcień 50

zaawansowane:

Kontrast dynamiczny off
Tonacja czerni off
Odcień skóry 0
Gamma -3 albo -2

Opcje obrazu:

Tonacja koloru Ciepły2
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył (dla SD może być AUTO dla HD off)
Motion Plus >> jak komu pasuje
Poziom czernii High

Balans Bieli

RO 27
GO 25
BO 21
RG 14
GG 25
BG 33

10P Balans Bieli

R G B
1 -3 0 -2
2 -1 0 2
3 0 0 0
4 0 0 0
5 -1 0 -1
6 2 0 0
7 -2 0 -1
8 1 0 0
9 5 0 0
10 7 0 -5

Przestrzeń kolorów

R G B
RED 35 00 00
GREEN 52 25 40
BLUE 00 33 50
YELLOW 39 37 49
CYAN 50 30 29
MAGENTA 54 32 47


Redukcja zakłóceń MPEG Wył (dla SD może być AUTO dla HD off)
tdx, w jaki sposób na stałe zapisać to ustawienie dla SD jako Auto a dla HD off?
 

tdx

New member
Bez reklam
niestety jeśli to jedno źródło to mamy możliwość tylko ustawienie w 1 sposób/ można zostawić auto wtedy TV dopasuje tą funkcję do obrazu.
Tutaj już Twoja decyzja zobacz jak będzie lepiej.
 

tdx

New member
Bez reklam
To ustawienie było robione na 55F6500 na PSA samsunga, przetestować możesz by zobaczyć czy nie bezie lepiej niż standardowo ale nie są to optymalne ustawienia w żadnym wypadku...
 
Do góry