Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

ronnie10

New member
Musisz w takim razie jeszcze raz skonfigurować pilota uniwersalnego bo jest zle...
Wybierałeś z listy czy wpisywałeś ręcznie?

Podczas konfiguracji pyta czy zmienił kanał a nie czy włacza i wyłącza dekoder...

tak pyta czy zmienil kanal. klikam ze tak. wiec wyskakuje ze dobrze skonfigurowal
 

ronnie10

New member
to zmienia kanały czy nie?

moj blad. gdy pytal o zmiane kanalow zmienialem pilotem od dekodera zamiast smart touch :fool:
tylko teraz gdy chce pilotem smart pokolei wylaczyc dekoder klawiszem stb a pozniej tv klawiszem power to z powrotem wlacza mi dekoder. pewnie przez synchronizacje wylaczenia/wlaczenia tv jednym klawiszem power dwoch sprzetow naraz ??
 
To chętnie bym się do ciebie przeszedł...
aha na tego swojego bad pixela spróbuj JScreenFix - Pixel Repair

To znaczy,że u Ciebie nie występuje żadne smużenie?
Co prawda jeżeli wyłączę motion plus to widać jak kwadracić tak jakby nie chodzi płynnie tylko klatkuje,z motion plus jest lepiej ale zostawia za sobą smugi,może uda mi się to uchwycić na kamerze i wrzucę.
Chyba ,że ja źle interpretuje smużenie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli coś zostawia cień za sobą możesz mieć włączone czysty obraz cyfrowy lub Redukcja zakłóceń MPEG. Dobrym wyznacznikiem są końcowe litery filmu jak widzisz że miotają to faktycznie coś jest nie tak
 
Eh :/
Ja nie oczekuje cudów od tv ale skodza,że wydałem prawie 2,5k i coś jest nie tak.
6 letni tv rodziców sony kdl37-p3020 nie ma żadnego smużenia,bandingu,cloudingu,matwych pikseli itd...
Te ustawienia co podałeś mam wyłączone.
A że tak zapytam-u ciebie nie widać komletnie żadnego smużenia?
Pamiętam,że przy 1 modelu co wymieniałem też miałem tak samo,widać nawet ślady poruszającego się kursora myszy,ale tylko wtedy kiedy ktoś siedzi nosem przed tv.
 

tdx

New member
Bez reklam
Heh a skąd wiesz przecież nie testowałeś go jak ten TV :D

Ja oczywiście uważam że martwy bad pixel to porażka na dzień dobry...

Pracuje na tym TV jak na 2 monitorze podglądowym, dożo też gram. Oglądam TV 46" z odległości ok 1,5 i jest czysto... Może zobacz jak ten filmik wygląda u Twoich rodziców będziesz mieć porównanie.
 

satox

New member
Witam serdecznie.

Kupiłem TV o którym mowa w temacie, w rozmiarze 40' i testuje go od świąt.
Sporo ustawień i informacji wykorzystałem dzięki Wam, a głównie TDX'owi ;) Dzięki!

Z czasem jednak wypłynęło u mnie kilka spraw, które chciałbym uzyskać na moim TV ale nie potrafię więc popytam...

1. Kwestia dekodera UPC i pilota uniwersalnego - wybieram z listy bo model jest, pilot działa w każdej kwestii poza jedną - za cholerę nie potrafię włączyć dekodera żadnym pilotem od TV - można wyłączać dekoder, zmieniać kanały, korzystać z dodatkowych opcji które daje dekoder ale włączyć go nie mogę, jedyna opcja na włączenie go to wciśniecie przycisku kanał w górę lub w dół - ktoś też ma taki problem - za cholerę nie wiem jak to rozwiązać ??!!

2. Kwestia do sprawdzenia na Waszych TV - podczas oglądania UPC czy tez innych źródeł gdy włączam SMART HUB to ekran zdecydowanie lepiej świeci i daje lepsze efekty - kolory - kontrasty - gdy wychodzę ze smart hub'a to przez ułamek sekundy obraz UPC jest jakby ustawiony według smart hub'a później niestety wraca do moich - Waszych ustawień obrazu.
Ktoś może wie jak ustawić ekran by wyświetlał tak jak podczas korzystania ze smart hub'a ?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Eh :/
Ja nie oczekuje cudów od tv ale skodza,że wydałem prawie 2,5k i coś jest nie tak.
6 letni tv rodziców sony kdl37-p3020 nie ma żadnego smużenia,bandingu,cloudingu,matwych pikseli itd...

Jeśli widziałeś wcześniej ,że jest coś nie tak z TV to trzeba było zwrócić a nie patrzyć na to ,że to już 2 czy 3 wadliwy egzemplarz :-(
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.

Kupiłem TV o którym mowa w temacie, w rozmiarze 40' i testuje go od świąt.
Sporo ustawień i informacji wykorzystałem dzięki Wam, a głównie TDX'owi ;) Dzięki!

Z czasem jednak wypłynęło u mnie kilka spraw, które chciałbym uzyskać na moim TV ale nie potrafię więc popytam...

1. Kwestia dekodera UPC i pilota uniwersalnego - wybieram z listy bo model jest, pilot działa w każdej kwestii poza jedną - za cholerę nie potrafię włączyć dekodera żadnym pilotem od TV - można wyłączać dekoder, zmieniać kanały, korzystać z dodatkowych opcji które daje dekoder ale włączyć go nie mogę, jedyna opcja na włączenie go to wciśniecie przycisku kanał w górę lub w dół - ktoś też ma taki problem - za cholerę nie wiem jak to rozwiązać ??!!

2. Kwestia do sprawdzenia na Waszych TV - podczas oglądania UPC czy tez innych źródeł gdy włączam SMART HUB to ekran zdecydowanie lepiej świeci i daje lepsze efekty - kolory - kontrasty - gdy wychodzę ze smart hub'a to przez ułamek sekundy obraz UPC jest jakby ustawiony według smart hub'a później niestety wraca do moich - Waszych ustawień obrazu.
Ktoś może wie jak ustawić ekran by wyświetlał tak jak podczas korzystania ze smart hub'a ?
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Ad1 A ma smartouch power stb też nie działa (po włączeniu tv)
ad 2 Odpal jakiś dynamiczny tryb i będzie podobnie w smart hub nie działa sterowanie podświetleniem :D
 
Ja już się sam gubie czy wszystko jest ok czy nie.Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie :)
Zrobiłem sam ze sobą taki układ,że zostawie sobie ten tv na kilka dni i jeżeli uznam,że ten martwy piksel będzie mi przeszkadzał to oddam tv,ale mi to jednak nie przeszkadza.
Co do tv rodzicow,rzeczywiscie wystepuje też takie smużenie,ale trochę mniejsze.
Może się jeszcze ktoś wypowie,kto posiada ten model odnośnie smużenia.
Dodam tylko,że na czarnym tle widze też lekki clouding,ale nie myśle o tym bo oszaleć można...

Mogłem nie kupować tv nie byłoby problemu.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Jak prasowanie pixela ani prasowanie ani programik nie nauczyły go współpracować to oddaj TV w diabły i kup sobie alternatywę St60. Po moich testach to był mój nr 2 :D
 

satox

New member
Ad1 A ma smartouch power stb też nie działa (po włączeniu tv)
ad 2 Odpal jakiś dynamiczny tryb i będzie podobnie w smart hub nie działa sterowanie podświetleniem :D

Przycisk STB na Smartouch potrafi wyłączyć dekoder gdy TV jest włączony ale już włączyć nie.
Gdy TV jest wyłączony to też nie można włączyć dekodera. Jedynie przyciskami kanał w górę/dół można włączyć dekoder - strasznie irytujące dziadostwo.. :)

Temat nadal nie rozwiązany - proszę użytkowników UPC z dekoderem mediabox o opinie.

Co do trybów masz rację!

Gdy wybieram dynamiczny to matryca faktycznie wyświetla dokładnie tak samo jak przy włączonym Smart hub'ie z drobną różnicą kolorów bo dynamiczny daje mega duże nasycenie kolorów.

Kombinowałem do tej pory z podświetlaniem - jasnością obrazu ale nie trybem, a to dlatego że dynamiczny ma jakieś szalenie mocne kontrasty i w ogóle mi nie pasuje np. marchewkowa karnacja "człowieków" na TVN24 ;)

Na stałe używałem profilu naturalny + kombinacje reszty ustawień.

Na tą chwilę dynamiczny po dłuższej chwili grzebania całkiem ładnie wyświetla obraz i nie ma już różnicy obrazu między trybem smart hub a oglądaniem kanałów w TV ;)
Zobaczymy w nocy podczas oglądania jakiegoś filmu w full HD :)

Dzięki TDX :)

Poniżej ustawienia dla oglądających UPC, które według mnie są najlepszym rozwiązaniem może komuś przypadną do gustu :)

Obraz:
Tryb obrazu - Dynamiczny
Podświetlenie - 20 (można niższe wartości, ja wole tak bo w pokoju jest mocne oświetlenie)
Kontrast - 100
Jasność - 45
Ostrość - 50
Kolor - 50

Opcje obrazu:
Tonacja - chłodno
Czysty obraz dyf i red. zakółceń - wyłączone
Poziom czerni HDmi - Niski
Tryb film - Wyłączone
Motio Plus - Wyraźny
Optym. czerni - Wysoko

Rozwiązania Eco - Wyłączone
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Ja już się sam gubie czy wszystko jest ok czy nie.Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie :)
Zrobiłem sam ze sobą taki układ,że zostawie sobie ten tv na kilka dni i jeżeli uznam,że ten martwy piksel będzie mi przeszkadzał to oddam tv,ale mi to jednak nie przeszkadza.
Co do tv rodzicow,rzeczywiscie wystepuje też takie smużenie,ale trochę mniejsze.
Może się jeszcze ktoś wypowie,kto posiada ten model odnośnie smużenia.
Dodam tylko,że na czarnym tle widze też lekki clouding,ale nie myśle o tym bo oszaleć można...

Mogłem nie kupować tv nie byłoby problemu.

Jak prasowanie pixela ani prasowanie ani programik nie nauczyły go współpracować to oddaj TV w diabły i kup sobie alternatywę St60.

Zapodaj sobie Pena np: z programem:wink: na USB(materiał testowy) do sprawdzania matryc i kup w sklepie (np: w MM) tego samsunga;)
Materiały testowe na usb
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/103010-materialy-testowe-na-usb.html
 
Ostatnia edycja:
Zapodaj sobie Pena z programem do sprawdzania matryc i kup w sklepie (np: w MM) tego samsunga;)
Materiały testowe na usb
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/103010-materialy-testowe-na-usb.html

Najbliższy mm jest chyba jakieś 50km od mojego domu.
Teraz to już nie mogę raczej zwrócić tv skoro wymieniłem na nowy model i minęły już chyba 2 tygodnie od zakupu więc już raczej nie kupie innego.

Tego piksela już sobie daruje bo mi nie przeszkadza,ewentualnie mogę oddać tv w przyszłości na gwarancje.
Denerwuje mnie tylko jedna sprawa tego smużenia.
Jeżeli masz chwilkę wolnego czasu tdx lub ktoś inny kto posiada ten model-moglibyście wrzucić nagramy film tego testowego filmiku motion by tdx?

P.S dziękuje wszystkim,którzy starają mi się pomóc :)
 
Do góry