Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

electro69

New member
Czy u Was TV aktualizuje swoje oprogramowanie przez internet ? ... Ja dalej mam wersję 1111 ... może się "zawiesił" w tych aktualizacjach bo wcześniej regularnie pobierał je bez problemu, tym bardziej jest to dziwne, że już wyszła wersja o numerze 1116.
Pozdrawiam
 

Kajtus

New member
Czy ktoś mi powie na jakiej zasadzie działa "Czujnik Eco" bo ja nie widze różnicy w jego działaniu.
samsung pisze: Automatycznie dostosowuje jasność ekranu telewizora do poziomu oświetlenia w celu ograniczenia poboru energii przez telewizor. Brat ma sharp i u niego widać różnice gdy zasłoni się czujnik światła, a gdzie u nas jest ten czujnik?
 

tdx

New member
Bez reklam
Czujnik lepiej wyłączyć, TV bierze ok średnio ok 60W energii. Możesz nie widzieć ponieważ np masz ustawiony parametr minimalne podświetlenie ustawiony powyżej aktualnego
 

luksand

New member
Czy funkcja Warto obejrzeć będzie działać jeśli posiadam dekoder nc+ który bedzie podłączony do telewizora przez hdmi. Czy wymagane jest podłączenie do internetu żeby ta funkcja działała. Co się wyświetli jeśli nie będzie podłączony do Internetu?
 

tdx

New member
Bez reklam
Do tego się dokopałem jeśli chodzi o 1116

- Solves Network Connection Issue with Wireless Router.
- Improves Picture Quality.
- Solves the issue Screen Mirroring does not work.
- Solves the issue Digital Clean View does not work correctly.

U niektórych użytkowników normalnie zaczął śmigać net u innych po aktualizacji tv przestył sam się wzbudzać
 

Kajtus

New member
Czujnik lepiej wyłączyć, TV bierze ok średnio ok 60W energii. Możesz nie widzieć ponieważ np masz ustawiony parametr minimalne podświetlenie ustawiony powyżej aktualnego
dzięki - czujnik działa tylko bardzo wolno, w sharpie u brata momentalnie widać zmiane, ty wolno przechodzi prawie niezauważalnie. czujnik eko miałem na 4 a podświetlenie na 11, wiec dlaczego mówisz, że więcej bedzie pobierać? przykładowo na podświetleniu 11 może brać max 80w, a przy kompletnej ciemności przechodzi do minimum podświetlenia na 4 i pobiera juz np 60w, a na wyłączonym czujniku będzie pobierać nonstop 80w bo sie nie zciemni.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś ja pisałem że z wyłączonym czujnikiem i tak TV bierze mało napisałeś że się nie ściemnia więc podałem hipotetyczny powód dlaczego tak może być :)...

Lepiej już całkowicie go wyłączyć i w rozwiązaniach eco dać oszczędzanie energii na minimalny...

Jeśli ustawisz niskie podświetlenie np 4 to naprawdę już niewiele będzie widać :)
 
Ostatnia edycja:

Kajtus

New member
@up źle zrozumiałemn :) juz wszystko gra, parametr eko mam poniżej na 4, a aktualniy mam na 11 więc czujnik eko ma zakres od 4 do 11. Miałem problem bo rozjaśnienie nie było zauważalne gdy było ciemno i nagle włączyłem światlo, na sharpie widać to od razu. Mam 55" i tu troche jest wiecej bo chyba 85 w
 

luksand

New member
TAK



Ha fajne pytanie zaraz Ci sprawdzę nigdy nie odpinałem neta :D
Witam.
Napisałem do samsunga
Czy funkcja Warto obejrzeć działa jeśli posiadam dekoder nc+ który bedzie podłączony do telewizora przez hdmi. Czy wymagane jest podłączenie do internetu żeby ta funkcja działała

Odpowiedź.
Uprzejmie informuję, że META DANE wymagane do odbioru uśługi WARTO OBEJRZEĆ są przekazywane przez internet, a więc do odbioru tej usługi jest wymagane połączenie z internetem.

Może ktoś to sprawdzić Co będzie widoczne jeśli internetu nie podłącze. Będę wdzięczny.
 

luksand

New member
Czyli bez internetu funkcja warto obejrzeć powinna działać.
Ale pewnie trochę czasu minie aby działała prawidłowo, ponieważ zbiera jakoś dane o obejrzanych programach.
 

snajper21

New member
Przyjechał dzis tv. Pierwsze wrazenie jejku jaki wielki , po rozpakowaniu zaczely sie jaja o ktorych czytalem wczesniej , w srodku brak polskiej gwarancji i instrukcji. Dzwonie do samsunga zapytac czy faktycznie nie mam gwarancji producenta , Pan prosi o nr seryjny , podaje no i stwierdza ze nie jest to z dystrybucji polskiej czyli sklep ktory sprzedal mi tv pelni role gwaranta. Dzwonie do sklepu pytam WTF! , przelaczaja mnie do milej Pani ktora mowi ze w srodki powinna byc polska gwarancja , ja mowie ze nie ma , po czym Pani twierdzi ze odrazu wysyla. Chwile z nia pogadalem i powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci ze serwis nie przyjmie do naprawy z faktura od nich i ta gwarancja (podobno ma byc oryginalna , polska samsunga podbita przez sklep). Ja do niej ze konsultant mi powiedzial co innego , na co mi odpowiedziala abym napisal do samsunga zapytanie mailowe lub na pismie czy obejmuje mnie gwarancja , dodac skan faktury i ta gwarancje co mam przyjsc do mnie lada dzien. Ona twierdzi ze nie ma takiej mozliwosci o odmowie , dodatkowo stwoerdzila ze tydzien temu wlasnie serwis przyjal samsunga na gwarancji sprzedanego przez nich. Wiec nie wiem jak bedzie , czekam na gwarancje i wysylam zapytanie do samsunga aby bylo wszystko na papierze i sie okaze.

No i teraz wracam do samego tv , nad ktorym siedzialem narazie 30 minut , zaraz musze wyjsc z chaty :( ale cala noc przede mna :). Pytanka do tdx:

Podlaczylem wszystko tak jak mowiles - oczywiscie all ok , wszystko dziala , pytanko - czy mam w ustawieniach dzwieku ustawic jako dzwiek zewnetrzny ? (wszystko puszczone przez ampli)

No i po uruchomieniu smart huba wyskoczyla mi pierwsza konfiguracja , jakies tam zapytania , zgody itd itp , pozniej doszedlem do proby zgrania pilota tv z obsluga dekodera w tym wypadku polsatu , no i kuzwa niechcacy wyszedlem z tego no i nie mam pojecia jak do tego wrocic , po wejsiu w smart nie pojawia sie ta konfiguracja tylko sa normalnie aplikacje itd i nie bardzo wiem jak i czy wogole sie da wrocic do tej pierwszej konfiguracji .....
 

tdx

New member
Bez reklam
A przypomnij w jakim sklepie kupowałeś?
Spokojnie:
naciśnij przycisk SOURCE w górnej części ekranu wybierz opcję Konfiguracja uniw. pilota.

Albo z menu
System > Menedżer urządzeń > Konfiguracja uniw. pilota
 

snajper21

New member
AFG Poznan ul. Ks. Jakuba Wujka 15/17

Tylko wtedy nie bylo nic nt tego IR , ktore kurde wolalbym nie podlaczac poniewaz kabelek musialby leciec na zawnatrz ( mam wszystkie kable pochowane w scianie- a ten jest za krotki aby go tak przeprowadzic) i po zatym tam do konca konfiguracji bylo sporo punktow czy wszystko dotyczylo pilota uniwersalnego ?
 
Do góry