Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

TV3D

New member
Bez reklam
Jest w samsungach system określany jako microdiming (chyba powyżej F6400) oraz microdiming ultimate (F8000), aczkolwiek trudno ograniczyć dopływ światła jak jest ono wysyłane z boku ekranu na środek a nie z tyłu do przodu (nano led, full led itp).

No i okazuje się, ze dual czy quad niby procesor nic nie znaczy dla jakości obrazu.....

Wiecie może czy w F6500 jest system określany jako microdiming:confused:
 

Ospen

New member
@tdx przepraszam jeśli zawracam głowę, wiem, że wszelkie ustawienia są gdzies w tym temacie, ale czy mógłbyś przypomniec swoje ustawienia obrazu/motion/trybu pod PS3?
 

habbar

New member
Witam
Rozważam zakupu Tv i zastanawiam sie miedzy 46'' /50"/55" wersją F 6500 , mam pytanko, a nie chce mi sie kopać 200 stron ( część już przejrzałem ;-) Czym rózni sie F6500 od f 6500 S , i czy wszystkie wersje tzn 46/50/55 mają chromowo podstawke ? zauwazylem ze jakis model chyba 46'' ma szarą - która jest obrzydliwa ...........
 

Ospen

New member
Witam
Rozważam zakupu Tv i zastanawiam sie miedzy 46'' /50"/55" wersją F 6500 , mam pytanko, a nie chce mi sie kopać 200 stron ( część już przejrzałem ;-) Czym rózni sie F6500 od f 6500 S , i czy wszystkie wersje tzn 46/50/55 mają chromowo podstawke ? zauwazylem ze jakis model chyba 46'' ma szarą - która jest obrzydliwa ...........

S oznacza Silver, to są oznaczenia kolorów obudowy/podstawy TV - nic związanego ze sprzętem.
 

electro69

New member
Witam,
Czy orientuje się ktoś co daje nowa aktualizacja firmware ze strony samsung : 1114.1 ?
Sam chciałbym się przekonać ale telewizor nie wyszukuje aktualizacji przez internet ... teraz mam wersje 1111, a z tego co czytałem była chyba już w międzyczasie 1113 więc co jest grane ? dlaczego nie wyszukuje nowych aktualizacji ... czy komuś z Was udało się już ściągnąć tą nową wersje oprogramowania ?
Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Seria D9000 nie jest już dostępna, każdy samsung ma obecnie podświetlenie krawędziowe (edge) no poza EH5... i EH4... ale to serie z 2012 które ostatnio pojawiły się w sklepach.
Jest w samsungach system określany jako microdiming (chyba powyżej F6400) oraz microdiming ultimate (F8000), aczkolwiek trudno ograniczyć dopływ światła jak jest ono wysyłane z boku ekranu na środek a nie z tyłu do przodu (nano led, full led itp).

No i okazuje się, ze dual czy quad niby procesor nic nie znaczy dla jakości obrazu.....

Nie miałem na myśli serie D tylko Es i F. Es9000 jako jedyny Samsung ma podswietlenie strefowe, jego następca z serii F już chyba jest (4K) ale nie widziałem jeszcze testów i czy tam tez nadal jest strefowe ale wątpię.

Sent from my GT-I9003
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Witam
Rozważam zakupu Tv i zastanawiam sie miedzy 46'' /50"/55" wersją F 6500 , mam pytanko, a nie chce mi sie kopać 200 stron ( część już przejrzałem ;-) Czym rózni sie F6500 od f 6500 S , i czy wszystkie wersje tzn 46/50/55 mają chromowo podstawke ? zauwazylem ze jakis model chyba 46'' ma szarą - która jest obrzydliwa ...........


Jak masz już coś kupić z serji "F6xxx" to raczej z systemem określanym jako microdiming

zastanów się nad tymi modelami co podał @tdx

. jest w modelach F6640/F6650/F6770
 
Ostatnia edycja:

Darmach

New member
A sterowanie hdmi w ps3 masz włączone?

Tak, oczywiście, miałem włączone. Problem rozwiązany - w 'ciekawy' sposób zaczerpnięty z czeluści internetu: telewizor wyłączyłem z zasilania i włączyłem ponownie... :D

Sam chciałbym się przekonać ale telewizor nie wyszukuje aktualizacji przez internet ... teraz mam wersje 1111, a z tego co czytałem była chyba już w międzyczasie 1113 więc co jest grane ? dlaczego nie wyszukuje nowych aktualizacji ... czy komuś z Was udało się już ściągnąć tą nową wersje oprogramowania ?
Pozdrawiam

Mi również nie wyszukiwał, po kontakcie z supportem samsunga dowiedziałem się że generalnie aktualizacje są póżniej wypuszczane na ftpa do autoaktualizacji niż pojawiają się na stronie....
 

chudy007

New member
f6500

Witam, chciałbym kupić TV prawdopodobnie będzie to F6500 (na początku miało f6400 lecz zależy mi na DVB-S2) mam pare pytań

- jaka jest różnica pomiędzy f6500SS (np w media markt) a f6500? czy w ogóle jakaś jest?
- f6500 posiada DVB-s2 , czy clone+ będzie na nim działał? jeżeli kupię taki Moduł ASTON 2.26 SD / HD
- jeżeli clone+ będzie działał jak to ma się do jakości, czy lepszy obraz będzie z tego modułu czy jednak z dekodera? do 300 zł

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1 nie ma różnicy F6500SS to pełna nazwa na pudełku :)
ad2 będzie działać jak dla mnie wolno przełącza kanały
ad3 jakość lepsza z modułu
 

chudy007

New member
Dzięki wielkie;) chciałem kupić na allegro za 2550 lecz skoro f6500 i f6500ss to to samo to lepiej dorzucić 50 zł i mieć pewność ,że wszystko jest jak należy:p
 

habbar

New member
Jak już masz kupić coś z serji "F6xxx" to raczej z systemem określanym jako microdiming

zastannów się nad tymi modelami co podał @tdx

oky wiec podstawowe pytanie czym różni sie 6650/6640 ? myślałem 6500 tez ma microdaming ...... gdzies na forum wyczytałem o tym jak ktos twierdził , że 6650 ma lepszą czerń vs 6500 , ale przekłada sie to na zwiększenie efektu chmurek

A co do wyglądu to 6500 ma taki sam wygląd co 6650 ? chromowa podstawka , frontowa cienka ramka ( 2x ciensza niz F 6400 ) i chromowe wykończenie boków ? Bo matryca jest ponoć ta sama wiec dużego skoku w jakości obrazu nie bedzie miedzy 6500 /6650
 

ronnie10

New member
ja mam 46cali 6500 i jestem zadowolony. obraz zyleta zalezy co sie oglada z jakiego zrodla. puszczacie slabe video to nie oczekujcie dobrego obrazu.
szczegolnie mam na mysli kanaly z nc+ mtv live hd, eurosporty w hd no i oczywicie canaly+ i hbo w hd nawet gdy jestem na cyku to widac krystaliczny obraz
 
a wiecie jakie matryce siedza w 55f6500? 50 cali odpuscilem bo tam matryca auo slabej jakosci a w 55 calach tez jest loteria? czy mzoe do 55 cali zawsze jest matryca samsunga?
 

henr

New member
Po przeczytaniu całego wątku i wcześniej krótkim "romansie" z TV Philipsa 7008 (duży clouding, odesłałem) kupiłem 46f6500. Matryca Samsung, clouding praktycznie niezauważalny
bez jakiś świecących czy martwych pikseli, czerń lepsza jak w Philipsie (Philips strasznie gubił szczegóły w ciemnych scenach) porównywalna z tym co miałem wieczorem w mojej plaźmie Samsunga (wymieniłem na LED bo miałem dość bzyczenia plazmy) oczywiście mówię o wieczorach, w dzień plazmę w ogóle ciężko było oglądać. Ogólnie obraz bardzo dobry. Oglądałem F6500 w sklepie przed zakupem i widziałem pofałdowania na matrycy, chyba ktoś o tym wspominał na forum że to norma, to nie może być norma bo u mnie jest ładny równy ekran.
Zrobiłem tylko jeden błąd wziąłem za mały, po przesiadce z 60 na 46 nie mogę się przyzwyczaić
i pluje sobie w brodę że nie brałem 55 (a 10 dni minęło) gdyby ktoś chciał odkupić po dobrej cenie 46 niech da znać jakąś ofertę na prywatną wiadomość dogadamy się (stan TV idealny z gwarancją i fakturą PL)
 
Do góry