Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Ospen

New member
Dla mnie to wciąż mało precyzyjna sprawa.

Czy każdy 6500/6800 itd w rozmiarze 50 cali posiada matrycę producenta innego niż Samsung, czy też określone partie sprzętu są "dosztukowane" z matrycą zewnętrznej firmy?
 

SDman

Banned
Hey hey coś nie tak u ciebie z matematyką? :) Tv 46" ma bliżej rozmiarami do 50" niż do 50"do 55".

No właśnie jeśli 55" wyszedłby w testach "lepiej" niż 50" to gdybanie o lipności innej
matrycy niż Samsunga mogłoby być uzasadnione.

Nie zmienia to faktu, że oceniana sztuka 50" grała bardzo dobrze. Musiałbym w tych
samych warunkach mieć 55"

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Bojar1

New member
Witam,
posiedziałem trochę (2h) dzisiaj w Łodzi nad UE50F6500 bo to ciekawy rozmiar.
Szczerze ? Genialny telewizor - zaczynam powoli rozumieć dlaczego kolega @tdx oddał F8000.
Powieszony na ścianie trudno rozróżnić czy to F6500 czy F8000 patrząc na wprost (chodzi mi oczywiście o design).
Mój czas poświęciłem ponieważ, chciałem się przekonać na co stać matrycę -ponoć nie samsunga w tym rozmiarze (50").

Podświetlenie (na białej, 50% szarego planszy) i czystość bieli doskonała.
Pozostałe kolory rewelacyjne, a żółty to chyba dopiero Aquos z 4 pikselem może dać radę .
Skala szarości czysta - do punków końcowych BW.
Cloudingu nie sprawdziłem bo całego oświetlenia w sklepie nie chcieli wyłączyć :) .

Tutaj moje wypociny , może się komuś przydadzą -

Do tego sondbar HW-450 i zestaw może brać udział w konkursach :cool: .

Pozdr.

Bardzo Ci dziękuję za wstawienie ustawień :) Pytanie teraz czy na matrycy samsunga 46" będzie to też tak fajnie wyglądało jak opisujesz swoje wrażenie z 50" "inszej" :) Będę miał chwilę to później sprawdzę u mnie i się podzielę wrażeniami :)


Jak obiecałem tak i przetestowałem. Testowane w warunkach wieczornych. Jesazcze nie nocnych.
Czarny kolor super. Oglądany pod kątem wydał mi sie trochę fioletowy, ale po stanięciu na wprost telewizora nabrał świetnej głębi. Realistycznie wyglądają twarze przy tych ustawieniach. Problem jedynie jest z białym. Nawet w reklamie z popularnego proszku koszule nie były śnieżno białe, a tylko szaro białe:) Ogólnie biały nie jest białym a takim brudnym białym.

A to moje ustawienia:

Standard
9 podświetlenie
95 kontrast
46 jasność
34 ostrość
55 kolor

Zaawansowane
Kontrast dynamiczny: Niski
Tonacja czerni: Ciemna
Przestrzeń kolorów: Oryginalna

Opcje obrazu
Tonacja kolorów: Standardowy
Obraz cyfrowy wył
Red zakłócen MPEG wył
Poziom czerni HDMI: Niski
Tryb Film: Auto2
Motion Plus: Wyraźny
Optymalizacja Czerni: Wysoko

Dzięki za podanie ustawień :) Mógłbyś jeszcze podać jak ustawienia ECO? Oglądasz na tych ustawieniach w dzień i w nocy?
 

konradbp

New member
Jak obiecałem tak i przetestowałem. Testowane w warunkach wieczornych. Jesazcze nie nocnych.
Czarny kolor super. Oglądany pod kątem wydał mi sie trochę fioletowy, ale po stanięciu na wprost telewizora nabrał świetnej głębi. Realistycznie wyglądają twarze przy tych ustawieniach. Problem jedynie jest z białym. Nawet w reklamie z popularnego proszku koszule nie były śnieżno białe, a tylko szaro białe:) Ogólnie biały nie jest białym a takim brudnym białym.



Dzięki za podanie ustawień :) Mógłbyś jeszcze podać jak ustawienia ECO? Oglądasz na tych ustawieniach w dzień i w nocy?

W zasadzie to w dzień i w nocy oglądam na tych samych ustawieniach. Ewentualnie w nocy zmieniam ustawienia oszczędzanie energii na niskie. Ten parametr można zmieniać natomiast nie polecam zmiany czunika eco, najlepiej to zostawić wyłączone. Sporadycznie zmieniam również Tonację Kolorów na Chłodną. Obraz wtedy robi się bardziej niebieski ale moim zdaniem jak ustawisz Chłodną tonację kolorów to lepiej wygląda kolor biały.
 

SDman

Banned
przy tych ustawieniach. Problem jedynie jest z białym. Nawet w reklamie z popularnego proszku koszule nie były śnieżno białe, a tylko szaro białe:) Ogólnie biały nie jest białym a takim brudnym białym.

Witam,
choroba to raczej świadczy o tym, że są różnice związane z producentem matrycy.
Ja wyjściowe ustawienia wziąłem od @tdx dla 46" i na nich nie było w skali szarości -szarego.

Musiałem wprowadzać modyfikacje aby skala szarego nie wpadała w kolory.

I co jak co ale biel była idealna - rewelacyjna wręcz - dzień wcześniej bawiłem się wysokim
modelem Philipsa 8008 i tam biel, żółty, cyjan były gorsze.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

IlianUriel

New member
znaczy, chyba muszę nowy soft zainstalować (bo od zakupu nie robiłem tego jeszcze) i liczę, ze będzie jak mówicie : )
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
nic nie musisz instalować znajdz funkcje anynet+ spradź czy jest ona włączona i masz listę urządzeń które należy odswieżyć i pojawi się konsola z podpisem anynet jak ustawisz to źródło to w PS3 pilot od TV normalnie będzie działać jako pad :)
 

exodus1984

New member
Pytania:
1. Wybierając nr kanału pojawiają się 3 miejsca do wpisania. Wybieram 1 i czeeeeeekam aż się przełączy. Można gdzieś zmniejszyć ilość miejsc do wpisania lub czas oczekiwania?
2. Po włączeniu tv, po jakiejś chwili pojawia się monit na górze ekranu "[moj mail] zalogowano konto samsung" czy coś takiego, ogólnie ze zalogowano. Da się ten monit wyłączyć?
3. Czy do timeshift wymagany jest dysk? Chciałbym miec na to wpietego pendrive tylko.
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1 wpisz 001 to od razu się przełączy
ad2 smart>>ustawienie aplikacji>>automatyczny pasek inf>> wyłączone
ad3 możesz spróbować pena to zależy od jego rzeczywistej prędkości
 

IlianUriel

New member
naciśnij na pilocie tools>>anynet>>odśwież pokazuje się konsola?




niestety, zrobiłem jak radziłeś - i nie wykryło mi ŻADNYCH urządzeń - pod innymi portami tez (przełączałem kabel) - czy to kwestia kabla pozostaje? nie jest jakiś stary (i tani)



(anynet+ włączony)
 
Ostatnia edycja:
Do góry