Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Mialem do testow LG wiec wiem :) ale to dziwne z tym 6650 bo na forach z testami pisali ze clouding posiada, no niby moglem brac tego 6670 z wiekszymi Hz i microdimming :)
 

electro69

New member
Mialem do testow LG wiec wiem :) ale to dziwne z tym 6650 bo na forach z testami pisali ze clouding posiada, no niby moglem brac tego 6670 z wiekszymi Hz i microdimming :)
Przy okazji jak już został poruszony temat LG ... o ile pamiętam miałeś model LA740s ... a teraz już użytkujesz na stałe Samsunga F6500 ?
Jeśli dobrze zapamiętałem :-o to co w takim razie skłoniło Cię do pozostania akurat przy tym modelu ... tamten LG parametrami był przecież lepszy od tego Samsunga (przynajmniej na "papierze").
Cały czas mam dylemat co wybrać szkoda że Samsung ma 40 calowe matryce a nie 42 jak w LG ... ta 40 wydaje mi się za mała a już 46 cali przekracza znacznie budżet przeznaczony na Tv ... do tego dochodzi jeszcze to aktywne 3D wole zdecydowanie pasywne.
Pozdrawiam
 

jarjar82

New member
No i tak przypuszczalem...;) różnica jeśli jest to marginalna. Dziekuje TDX za fotki i poświęcony czas. Teraz mam nie lada dylemat. F6770 mogłem już mieć od paru dn. HDTV postraszyl cloudingiem...i rozpocząłem poszukiwania F6500 ( fachowcy z euro tez polecaja 6500.w miejsce 6770).
Panowie czy da sie wskazać zwycięzcę porównania??? Jest jedna kwestia, która pojawiła sie gdzieś w postach HD funa ; ) mianowicie, czy któryś z nich ma bardziej matową matrycę ?? Jest to nie lada argument jesli chodzi o salon od st zachodniej. Chłopaki krótka piłka : ktory 6500 vs 6770/6640 ???
 
T

Tgamer

Guest
Ja jestem juz w 100% pewny ze biore f6500 tylko musze sie przeprowadzic bo w aktualnym pokoju brak miejsca na 55 cali


A i jeszcze gdyby to nie problem nagrac film z jskims fps Crysis 2 battlefield 3 po multi
Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przy okazji jak już został poruszony temat LG ... o ile pamiętam miałeś model LA740s ... a teraz już użytkujesz na stałe Samsunga F6500 ?
Jeśli dobrze zapamiętałem :-o to co w takim razie skłoniło Cię do pozostania akurat przy tym modelu ... tamten LG parametrami był przecież lepszy od tego Samsunga (przynajmniej na "papierze").
... do tego dochodzi jeszcze to aktywne 3D wole zdecydowanie pasywne.
Pozdrawiam

Powiem tak, papier przyjmie wszystko

W LG mozna pomarzyc o dobrej czerni, gasnie swiatło... i masz totalną szarosc

A do tego obojetne jaki kąt ( oprocz totalnie na wprost ) i juz rozjasniaja sie rogi i wogole robi sie kaszana

Do tego poprawa ruchu powodowała dosc sporo artefaktów w róznych sytuacjach...

Co do F6770 - nie mam 100 % z ta matryca bo nie mialem obu obok siebie ale tak mi sie wydawalo

A co do micrdimming, to chyba inna konstrukcja matrycy i stad moze roznica w panelu, ale pewnosci nie mam

F6500 ( jak i nowe panele Samsunga ) wyczytałem ze mają inną budowę matrycy, piksele wyglądają podobnie jak w konstrukcjach IPS wiec to tylko wyszło na plus
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
A kwestia poruszana w innych tematach...dot. typu podświetlenia

iż w F6770 jest edge LED a w F6500 direct led ( wszak mała ilość diod ale zawsze to z tyłu a nie na krawędziach :p ) czy ktoś może to potwierdzić ?


na ta chwile jutro (na 95%) F 6770 znajdzie się na mojej RTV-ce :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
jesli faktycznie ma EDGE Led to nie ma bata, clouding musi byc, mały lub większy.

Jesli F6500 ma faktycznie direct ( inaczej niz 6770 ) to roznica musi byc

Choc dziwna sprawa bo grubosc obu TV jest taka sama
 

Slavo04

New member
tdx jak sparowałeś smart touch z ps3? Nigdzie żadnej informacji nie potrafię znaleść :( a tylko jeszcze konsola została mi do sparowania i cztery piloty wylądują w szufladzie :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Panowie a jak ma się sprawa z kątami widzenia tego tv? Pytam bo u mnie telewizor będzie wisiał na ścianie, ale nad komodą, która ma ok. 90 cm wysokości... Więc nie będzie wisiał na wprost oczu, a trochę wyżej. I pytanie czy jest ok, czy jednak powinienem się kierować w kierunku matryc IPS...
Odległość od tv to ok. 3,5 m.
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx jak sparowałeś smart touch z ps3? Nigdzie żadnej informacji nie potrafię znaleść :( a tylko jeszcze konsola została mi do sparowania i cztery piloty wylądują w szufladzie :)

Podłączając po hdmi i mając włączony anynet wszystko startuje z automatu pod warunkiesz że uruchamiasz z jako anynet a nie jako źródło HDMI
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie a jak ma się sprawa z kątami widzenia tego tv? Pytam bo u mnie telewizor będzie wisiał na ścianie, ale nad komodą, która ma ok. 90 cm wysokości... Więc nie będzie wisiał na wprost oczu, a trochę wyżej. I pytanie czy jest ok, czy jednak powinienem się kierować w kierunku matryc IPS...
Odległość od tv to ok. 3,5 m.

Najlepiej mieć uchwyt uchylny tak żeby można było go skierować lekko w dół, każdy TV będzie miał utrate koloru pod kątem nawet z matrycami IPS
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja nie widze zbytniej utraty jakosci obrazu , czy to z boku czy to z dolu. W philipsie byla masakra pod tym wzgledem , 8008, a i na LG na Ips nie bylo zbyt kolorowo, Samsung ma pod tym wzgledem najlepiej :)
 

pablowit

New member
Witam mam do wyboru trzy modele samsunga i zastanawiam się który wybrać.
Czy 46ES7000 lub droższe 46ES8000 i 46F7000.
Który z nich jest najlepszy?
Czy warto dokładać 500 zł do 46ES7000 lub 1000 do 46F7000 i 46ES8000 w stosunku do 46F6500/6640.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
 

martinus123

New member
@tdx

Próbowałeś korzystać z funkcji PVR i nagrywać coś na tym TV?
W instrukcji napisali, żeby podłączyć dysk o prędkości co najmniej 5400, ale nic nie piszą o pamięciach Flash, da się nagrywać na zwykłego pendrive'a?
Oczywiście o odpowiedniej pojemności np 32 czy 64 GB
 
T

Tgamer

Guest
Witam mam do wyboru trzy modele samsunga i zastanawiam się który wybrać.
Czy 46ES7000 lub droższe 46ES8000 i 46F7000.
Który z nich jest najlepszy?
Czy warto dokładać 500 zł do 46ES7000 lub 1000 do 46F7000 i 46ES8000 w stosunku do 46F6500/6640.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Tez borykalem sie z tym problemem ale stwierdzilem ze sie nie oplaca wybieralem miedzy es7000 a f6500 i sterowanie ruchem mi sie nie podoba clouding wiadomo 800hz kamerka ale za ta cene biore 55f6500 szkoda ze nie ma 60-65 ;(

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

tdx

New member
Bez reklam

TV3D

New member
Bez reklam
na LG na Ips nie bylo zbyt kolorowo, Samsung ma pod tym wzgledem najlepiej :)

Właśnie , chciałem się Was dopytać jak to jest z tym modelem
LG42LA660s czy ma matrycę IPS ?
Pilot Magic-Remote fajna sprawa:wink:


czy raczej zainwestować w Samsung 40F6500 ?

TV ma mieć dobre Smart-Tv oraz plugin flash do weeb.tv

co polecacie?
 
Do góry