Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

aDi118

New member
a zalecają tak ;)

Tryb FILM a później
Podświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Odcień: 20
Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].

czysty obraz cyfrowy wył
redukcja zakłóceń wył

Skąd te zalecane ustawienia?
Możesz podać źródło?
 

tdx

New member
Bez reklam
wydaje mi sie ze sa lagi a czy to jest juz w trybie gra ? I czy grałes w fps battlefield 3 po multi lub crysis 2 ?

Nie nie ma lagów to niestety tak wyszło z nagrywania NEX'em...
TV jak zresztą widać działa w trybie naturalnym, trybu gra nie włączałem jeszcze.

Filmik miał pokazać różnice w konturach podczas włączonego i wyłączonego motion plus niestety kamera sama wprowadza dziwne zakłócenia. Spróbuje za chwile raz jeszcze ;)

Nie, ale z fps'ów w Mass effect 3 i jest ok.
Po multi w Tekken online i też daję radę bez trybu gra ;)

@aDi118
ze strony fullhd.gr
 
Ostatnia edycja:
T

Tgamer

Guest
Bez pospiechu tylko pytem bo tak widzialem i nw czy sie myle czy co :)
Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

q148

New member
Witam cię tdx,
zastanawiam się nad kupnem F6500 lub F6400, jeszcze się waham co do wielkości TV, między 40", a 46" (szkoda że nie ma modelu 42"), w tej chwili mam 37" LG LH3000. Cenowo między 40" nie ma zbyt dużej różnicy, niecałe 200zł. Ale 46" to 3000 za F6400 i niecałe 3500 za F6500, a to już dla mnie sporo. Pod TV będzie podłączone tak jak u ciebie PS3, poza tym oglądam sporo filmów z usb, najczęściej avi (po 700 lub 1400 MB) oraz cyfrową naziemną (jak wiadomo mamy tylko dwa kanały, które czasami nadają filmy w HD).
Czy te TV dobrze radzą sobie ze skalowaniem obrazu SD?
Czy mógłbyś sprawdzić czy istnieje możliwość włączenia tego TV komendą głosową bez dotykania pilota. Jak twoim zdaniem działa ta funkcja, czy warto korzystać z komend głosowych w tym modelu, czy to tylko zbędny i kiepsko działający bajer?
Który model i jaką wielkość wybrać? Nie mam w planach wymieniać tego TV przez najbliższe 5 lat.
 

ggrochu

New member
Koledzy ponawiam pytanie:
czy macie problemy z aplikacją youtube? Od jakiegoś czasu nie mogę odtwarzać filmów. Poprzez przeglądarkę nie mam problemów.
 

aDi118

New member
Koledzy ponawiam pytanie:
czy macie problemy z aplikacją youtube? Od jakiegoś czasu nie mogę odtwarzać filmów. Poprzez przeglądarkę nie mam problemów.

U mnie filmy przez aplikacje YouTube działają poprawnie.
Zdarza się, że trzeba chwile poczekać zanim materiał się uruchomi, ale nie ma co porównywać do PC ;)
 

ggrochu

New member
ja czekam 5-10 min i nic. cały czas na ekranie widzę klepsydrę w kształcie koła :(

tdx jaka jest aktualna wersja softu dla tv i aplikacji?
 

tdx

New member
Bez reklam
@q148 w Twoim przypadku brałbym już 46" jak widzisz na zdjęciach siedzę w odległości ok 1,5 i jest super. Wcześniej w tym miejscu stała 40" a jeszcze wcześniej 32". Szybko się przyzwyczaisz.
Sygnał SD "d.. nie urywa" ale w bajki też nie ma co wierzyć żaden TV nie przeskaluje do HD... Co do sterowania głosem jestem na nie ale ten 2gi pilot smart control jest naprawdę świetny :)
co do wielkości 46 co do modelu jeśli na 5 lat to dopłaciłbym do F6500
 

Durf

New member
q148, stoje przed identycznym wyborem, już jestem przekonany do wielkości 46", tylko cały czas nie wiem czy F6400 czy F6500. Oprócz ciut cieńszej ramki i koloru różnią się tylko ilością Hz, choć i tak w obu jest ta matryca 100Hz cyfrowo podkręcana odpowiednio do 200 i 400Hz. Podobno jest też więcej ustawień obrazu. Tylko czy za kolor, porównywalnie dobry obraz i kilka ustawień więcej warto płacić prawie 500zł ? Cały czas się zastanawiam.

PS. Czy wie ktoś gdzie w Warszawie można zobaczyć model F6500 w dowolnym rozmiarze na żywo ? Odwiedziłem już złote tarasy, galerie mokotów, sadyba best mall, ken center ale nigdzie nie było F6500, wszędzie tylko F6400 (który robi bardzo dobre wrażenie, ale warto byłoby mieć porównanie) .
 

TV3D

New member
Bez reklam
q148, stoje przed identycznym wyborem, już jestem przekonany do wielkości 46", tylko cały czas nie wiem czy F6400 czy F6500. Oprócz ciut cieńszej ramki i koloru różnią się tylko ilością Hz, choć i tak w obu jest ta matryca 100Hz cyfrowo podkręcana odpowiednio do 200 i 400Hz.

.

F6500 z tego co mi wiadomo ma lepszą matrycę :?: ,ja też zastanawiałem się czy tańszy F6400 kupić ale jednak wybieram 40F6500:hihi:
 

raffar

New member
Ja się zastanawiam nad 6770 ale muszę najpierw je porównać (strasznie straczycie tym clodingiem). Nadal pozostaje pytanie bez odpowiedzi czy w serii 6f da się włączyć i wyłączyć telewizor głosowo?? (tak jak w serii 7es)
 

Durf

New member
F6770 wygląda pięknie ze względu na - moim zdaniem - sporo ładniejszą postawę, cieniutką ramkę, ogólnie aż się chce na niego patrzeć :) a w warunkach sklepowych gdzie jest pełno świateł i tak cloudingu się nie dopatrzysz, ja patrzyłem patrzyłem i nic.

A ja ponawiam pytanie - czy można gdzieś w Warszawie zobaczyć F6500 na żywo ?
 

Durf

New member
to już wiem czemu w żadnym Euro go nie mogłem znaleźć - w żadnym sklepie Euro w Warszawie nie jest dostepny. Trzeba będzie się przejechać do media markt :)
Dzięki !
 

martinus123

New member
to już wiem czemu w żadnym Euro go nie mogłem znaleźć - w żadnym sklepie Euro w Warszawie nie jest dostepny. Trzeba będzie się przejechać do media markt :)
Dzięki !


W media expert też powinieneś go znaleźć.
Wczoraj w media porównywałem F6400 i F6500, wcale nie różnią się tylko ramką, z tyłu mają zupełnie inną obudowę, jakby to były modele różnych firm, co potwierdza,ze matryca która siedzi w środku też jest inna.
Dla mnie różnica, pomiędzy F6400 i F6500 jest większa niż między F6500 a F6770
 
Ostatnia edycja:
Do góry