Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Bebol

New member
TDX mam pytanie wiesz czym może być spowodowane takie jaby nie wiem jak to określić "dragnie" obrazu, ale tylko na górnej połowie matrycy... szczególnie to widać na twarzach podczas ruchu. W ustawieniach nic nie grzebałem. Jest to na wszystkich kanałach.
 

Bebol

New member
Cyfrowa Multimedia a ustawienia mam jedne z tych twoich. Wcześniej nic takiego nie było, ale dziwna sprawa, że jak wyłączyłem i włączyłem raz jeszcze TV to było znów ok...poobserwuje co będzie dalej.
 

grucha123

New member
Cześć,

Proszę o pomoc.Posiadam od kilku tygodni Samsunga ue46f6500.Początkowo wszystko było dobrze,ale po jakimś czasie zauważyłem istotny mankament.Mianowicie podczas oglądania meczów piłkarskich piłka lekko się rozmywa!Chodzi o dynamiczniejsze akcje typu szybki wykop bramkarza.Gołym okiem widać,że piłka się rozmazuje.Próbowałem sam coś ustawiać,ale nie dało to efektu.Dodam,że mecze oglądam z dekodera nc+.

Proszę o pomoc.

P.s: TV oglądam z ok 4 metrów.
 

tdx

New member
Bez reklam
ustaw motion plus wyraźny lub całkowicie go wyłącz...
istotne jest też czy masz
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłóceń MPEG Wył
bo to też wprowadza efekt rozmycia....
 

dominvip

New member
Cyfrowa Multimedia a ustawienia mam jedne z tych twoich. Wcześniej nic takiego nie było, ale dziwna sprawa, że jak wyłączyłem i włączyłem raz jeszcze TV to było znów ok...poobserwuje co będzie dalej.

Miałem to samo kilka razy. Również Multimedia. Po resecie dekodera drgania znikały. Zastanawiam się czy dysk zewnętrzny ustawiony przy dekoderze może mieć wpływ na tą sytuację.
 

Bebol

New member
Miałem to samo kilka razy. Również Multimedia. Po resecie dekodera drgania znikały. Zastanawiam się czy dysk zewnętrzny ustawiony przy dekoderze może mieć wpływ na tą sytuację.

Ja dysku żadnego nie mam podłączonego. Dziś jest na razie okej zobaczymy jak będzie dalej. Dziwne było tylko to, że te "drgania" czy bardziej zniekształcenia (choć wyglądało to bardziej tak jakby obraz na chwilę zostawał w miejscu, nie nadążając za ruchem, widoczne szczególnie na "głowach") o czym już pisałem wcześniej, były tylko od połowy telewizora w górę, nie zaoobserwowałem tego na całym ekranie. Jakby było coś nie tak z sygnałem to byłoby to widoczne raczej po całości, a nie tylko na połowie ekranu.. Zobaczymy co będzie dalej, może to był tylko jednorazowy "wyskok" szajsunga :) A jak nie to mam 4 lata gwarancji więc spoko :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Wystarczy że się przyjrzysz źródłu... Jak oglądasz coś z USB/konsoli netu też ten efekt występuje to TV jak tylko na sygnale z dekodera to on pewnie jest winny.
 

Bebol

New member
Wystarczy że się przyjrzysz źródłu... Jak oglądasz coś z USB/konsoli netu też ten efekt występuje to TV jak tylko na sygnale z dekodera to on pewnie jest winny.


Zobacz jak będzie dalej, na razie obraz z dekodera jest okej, jak pojawi się to znowu to zapodam YT i będzie wtedy coś wiadomo. Tylko czy możliwe jest, żeby problem był tylko na połowie TV??? Trochę to dziwne jest jak dla mnie.
 

krionix

New member
TDX, inni.

Bug w serii F (no moze nie BUG ale idiotyczne zachowanie), gdzie to zglosic, macie maila? Na infolinie nie chce mi sie dzwonic ;-)

Wchodzimy na pendrive, przegladamy foldery (zdaje sie ze czasami i na SMART tak bylo) a nastepnie EXIT z pilota. Ten kretyn wraca nam do "zwyklego TV" ale co jest tym bugiem nie na ostatnio uzywane wejscie sygnalu ale TU ZASKOCZENIE na scart (eurozlacze) i wywala komuniakt "brak zrodla sygnalu" (bo i kto z tego korzysta?). Dochodzimy do teog naciskajac source - widzimy ze wlasnie wybrany jest SCART. Przed wejsciem do USB (juz nie pamietam czy automatycznie wchodziem z menu jakie wywala po podlaczeniu USB czy wszedlem via przycisk source) ogladalem DVBT i na to powinien komenda EXIT wrocic.

W temacie - po co SCART jest jako 2 zrodlo sygnalu w kolejnosci? Idiotyzm... powinno byc DVBT a pozniej HDMI (jesli sa podlaczone) pozniej USB/Component a na samym koncu SCART bo to jest dinozaur. Gdzie im to zglosic? Nie jeden z Was musial ten "bug" juz zauwazyc.

---------

Pytanie o przegladarke pilkow na USB. Jak nazwac (i jaka rozdzielczosc i format) obrazek w katalogu z filmem aby glowny katalog z filmem mial taka ikone? Folder.jpg nie dziala ... chyba ze ten "smart" TV nie ma takiej funkcjonalnosci :-( (jakby mial to folder.jpg nie powinien byc pokazywany jak juz do katalogu z filmem wejdziemy bo to bez sensu...)

Ma ktos na to rade?

---------

I napisy do filmow... rozmiar "DUZY" jest dla mnie o 1 poziom za maly, nie da sie wybrac ramki do fontu ;-( Ogladam film ktory dzieje sie na antarktydzie - wiadomo tam jest bialo. I napisy zlewaja sie cholera z tym sniegiem, nic nie widac. Kazdy lepszy player na PC ma na to antidotum w postaci ramki czy zmiany koloru fontu. Jakies wyjscie z tej sytuacji?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem, to może wciśnij od razu source jak jesteś na usb i wybierz swoje źródło...

Nie wiem czy idiotyzm bo jak ktoś nie ma DVB-T tylko sam dekoder z kablówki to też zadowolony nie będzie... Ale fakt mogło by zachowywać ostatnie źródło.

Jak chcesz coś zgłaszać to masz na stronie samsunga w zakładce kontakt taką możliwość...

zdjęcia folderów są nieobsługiwane

napisy duże mi w zupełności wystarczają jak już korzystam, w B przy modowanym sofcie można było je zwiększać i kolor był żółty czcionek.
Coś dużo tych arktycznych filmów oglądasz ;) A na poważnie napisy bardzo często lądują już na czarnym dolnym pasie filmu.

Wyjście jest oglądać przez DLNA i wtedy ustawiasz swoją wielkość i kolor napisów
 

milekp

New member
Ja dysku żadnego nie mam podłączonego. Dziś jest na razie okej zobaczymy jak będzie dalej. Dziwne było tylko to, że te "drgania" czy bardziej zniekształcenia (choć wyglądało to bardziej tak jakby obraz na chwilę zostawał w miejscu, nie nadążając za ruchem, widoczne szczególnie na "głowach") o czym już pisałem wcześniej, były tylko od połowy telewizora w górę, nie zaoobserwowałem tego na całym ekranie.
W ciągu pół roku użytkowania 55F6800 miałem coś takiego dwukrotnie. Wystarczyło wyłączyć TV, włączyć ponownie i efekt znikał. Mam nadzieję, że to nic takiego i nie zawracam sobie głowy popierdółkami.
Nie mam dekodera, mam jakąś kartę w slocie CI od lokalnego dostawcy telewizji.
 

tdx

New member
Bez reklam
Pojawił sie nowy soft 1120.0 ( datowany 2014.05.19).

Czy ktoś wie jakie zmiany on wprowadza ? Warto aktualizowac ?

- Solves Netflix loading issue

- Solves Auto Off-On Issue

- Solves the issue Smart Control does not work.

- Solves Network Connection Issue with Wireless Router.

- Improves Picture Quality.

- Solves the issue Screen Mirroring does not work.

- Solves the issue Digital Clean View does not work correctly.
 
Do góry