Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

dzudzu9

New member
BGpl napisał:
U mnie pomógł reset smart hub i aktualizacja softu.

Niestety reset usługi Smart Hub nic nie dał. Przeglądanie zdjęć, czy to ręczne przełączanie, czy pokaz slajdów jest nadal praktycznie nie możliwy. Tzn. możliwy jest, ale poziom irytacji na to nie pozwala - przełączenie na kolejne zdjęcie możliwe jest dopiero po około 30s - przez ten czas wyświetlane jest bieżące zdjęcie i ikona "ładowanie". Soft najnowszy - 1119.

Ktoś ma może jakieś sugestie? tdx, jak to wygląda u Ciebie?
 

Damaranus

New member
Tak czytając ten wątek i w miarę go śledząc na bieżąco, zapytam jednak: jak tam kwestie dot. połączenia z WiFi czy to już całkiem ustało i połączenie jest stabilne?

Odnoszę wrażenie że im więcej czasu mija tym z każdą kolejną aktualizacją pojawiają się nowe problemy z softem. Bardzo zniechęcam się do Samsunga, chociaż już z wersji 46 przeszedłem do 55f6500. Po prostu się boję.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Tak czytając ten wątek i w miarę go śledząc na bieżąco, zapytam jednak: jak tam kwestie dot. połączenia z WiFi czy to już całkiem ustało i połączenie jest stabilne?

Odnoszę wrażenie że im więcej czasu mija tym z każdą kolejną aktualizacją pojawiają się nowe problemy z softem. Bardzo zniechęcam się do Samsunga, chociaż już z wersji 46 przeszedłem do 55f6500. Po prostu się boję.

W miarę stabilny Soft to chyba 1113:?:
 

tdx

New member
Bez reklam
@dzudzu9 zdjęcia po dlna 1 około 5-7s kolejne na pokazie slajdów 2-3s

@Damaranus problem z wifi to najczęściej problem z konfiguracją routera i dostawcy a nie problem "softu"
 

dzudzu9

New member
tdx napisał:
@dzudzu9 zdjęcia po dlna 1 około 5-7s kolejne na pokazie slajdów 2-3s

Czy w takim razie masz jakieś sugestie co u mnie może być nie tak oraz jak można byłoby temu zaradzić?
Odtwarzanie zdjęć sprawdzałem z 2 pendrive'ów oraz dysku 1TB. Zawsze tak samo to wyglądało :(
 

dominvip

New member
Ja po uaktualnieniu do 1119 zauważyłem niestety spowolnienie co do działania pilota jako uniwersalnego względem tunera Multimedii. Strasznie wolno reaguje na przełączanie kanałów. Zarówno touchpadowy jak i zwykły działają co chwile z opóźnieniem
 

dzudzu9

New member
dominvip napisał:
Ja po uaktualnieniu do 1119 zauważyłem niestety spowolnienie co do działania pilota jako uniwersalnego względem tunera Multimedii. Strasznie wolno reaguje na przełączanie kanałów. Zarówno touchpadowy jak i zwykły działają co chwile z opóźnieniem

Ja nie zauważyłem żadnych zmian po wgraniu najnowszego softu. Posiadam dekoder Vectry, przełączanie kanałów działa normalnie, bez opóźnień.
 

lukasz14042

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam 2 pytanie do Pana "tdx"
Jestem posiadaczem 46F6640 i z tego co widzę tu na forum to bardzo zachwalasz swój TV czyli F6500.
Pytanie 1 brzmi: czym różnią sie te dwa tv w odniesieniu o wyświetlany obraz, i jak to się ma w codziennym użytkowaniu ich. Nadmieniam że tez mam Vectrę z dekoderem 3830CD.
Pytanie 2 brzmi: mając do wyboru te dwa telewizorki w tej samej cenie który z nich byś wybrał i dlaczego.
Pytam ponieważ mam jeszcze czas na ewentualną wymianę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie zachwalam, pisze jak jest >> są zdjęcia są filmy wiec wszystko sobie można sprawdzić.

ad1 po ustawieniu w tryb film niczym. Normalnie F6640 ma wyższy CMR i microdimming
ad2 tego który będzie miał równiej podświetloną matrycę i mniejszy banding
 

dzudzu9

New member
dzudzu9 napisał:
Napiszę do Samsunga, zobaczę co mi odpowiedzą.

Napisałem o następujących problemach:
1. Podczas odtwarzania filmów brak możliwości powrotu do początku / końca.
2. Problem z przeglądaniem zdjęć - konieczność oczekiwania 30s po każdym zdjęciu.
3. Zrywane połączenie przy korzystaniu ze Screen Mirroring z Samsung Galaxy Note 2 N8000 oraz po uruchomieniu pokazu slajdów na tablecie długie oczekiwanie aż ruszy ono na TV - przez kilkanaście sekund informacja o ładowaniu.

Odpowiedź dostałem bardzo szybko - reset TV, a jak nie pomoże to zgłoszenie reklamacji.

Sam o tym myślałem, ale wolałem uniknąć (konieczność wprowadzania od nowa wszystkich ustawień).
Ale jak już dostałem taką odpowiedź, to postanowiłem to zrobić i:
1. Nadal nie jest możliwy powrót do początku / końca.
2. Problem zniknął, przełączanie pomiędzy kolejnymi zdjęciami możliwe szybko (czy to ręcznie czy przez pokaz slajdów).
3. Podczas wczorajszych wieczornych testów nie zerwało mi połączenia, wygląda na to, że już jest ok. Pokaz slajdów uruchomiony na tablecie, na TV nadal startuje po kilkunastu sekundach względem tableta.

Najbardziej przeszkadzał mi problem z przeglądaniem zdjęć. Problem zniknął, więc jest OK. Z pozostałymi da się żyć
 

BGpl

New member
Czy ktoś z użytkowników zauważył może od kilku dni problemy z aplikacją TVN Player? U mnie od niedzieli aplikacja zawiesza się podczas wyboru żądanego programu lub wcale nie chce uruchomić się wyrzucając informacje, że licencja nie pozwala mi na oglądanie gdyż nie jestem z Polski. Aplikacji nie mogę usunąć, aktualizacji brak. U mnie tylko się to dzieje czy może coś ogólnego? Możecie sprawdzić u siebie? Soft 1119
 
Do góry