Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Lukas-L83

New member
Mam pytanie. Mam samsunga ue46f6640 i dość stary soft bo 1113. Jest sens uaktualniać? To coś daje? Polepsza się funkcjonalność?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

szy

New member
Dałem radę przeczytać 100 pierwszych i 100 ostatnich stron i w końcu kupiłem ten tv. Po wyłączeniu postprocessingu i pogrzebaniu w kolorach obraz super. świetny design menu i fajne szybko wszystko działa, ale... 3D... bardzo widoczny crosstalk (jasne elementy na ciemnych tłach). Czy wszystkie tv z tej półki cenowej mają tak słabe 3D czy tylko samsung? Czy panele 200hz są dużo lepsze w tym zakresie niż 100hz (chodzi mi o prawdziwy rate a nie jakieś bzdury w stylu cmr).
Zauważyłem jeszcze jeden problem. Jak tv wystartuje i w głownym oknie smart huba ma hdmi, to po przełączeniu na to hdmi obraz nie ma koloru czarnego tylko ciemny szary. Muszę przełączyć na dvbt i potem dopiero na hdmi, żeby czarny był czarnym. Wygląda jakby ze smart huba na hdmi przełączał się bez resetu kolorów. Zauważył ktoś takie coś? Pod hdmi mam podpięty komputer.
 
Mam problem ... chciałem podpiąć telewizor do internetu, no w sumie to nawet dwa ale są to dwa Samsungi więc proces dokładnie taki sam ... podejrzewam że z telewizorami jest wszystko okey tylko ja daje ciała :)

Mam Neostrade i Liveboxa. Wpisujesz hasło do sieci w telewizorach i lipa - nie można podłączyć się do sieci. Szukałem odpowiedzi w google, coś tam pisze o jakimś przycisku REG na Liveboxie jednak nadal nie mogę dać sobie rady ...
 

jrd

New member
Mam problem ... chciałem podpiąć telewizor do internetu, no w sumie to nawet dwa ale są to dwa Samsungi więc proces dokładnie taki sam ... podejrzewam że z telewizorami jest wszystko okey tylko ja daje ciała :)

Mam Neostrade i Liveboxa. Wpisujesz hasło do sieci w telewizorach i lipa - nie można podłączyć się do sieci. Szukałem odpowiedzi w google, coś tam pisze o jakimś przycisku REG na Liveboxie jednak nadal nie mogę dać sobie rady ...

Moze sprobuj zmienic haslo wifi / zmienic na inne szyfrowanie .
Moze masz w liveboxie na sztywno ustawione adresy mac tych urzadzen ktore moga sie polaczyc i dlatego sie inne nie łączą ?
 

Dlugas24

New member
Ponadto czy wie ktoś czy jest możliwość skonfigurowania uniwersalnego pilota pod dekoder PACE HD PVR HDS7241 ? Bo niestety nie mogę skonfigurować pilota aby zmieniać nim kanały na dekoderze. Oczywiście zamontowałem przekaźnik podczerwieni przed dekoderem tak jak w instrukcji :(

Prosiłbym o pomoc :)

Witam
Oczywiscie mozna ustawic uniwersalnego pilota do tego dekodera bo mam taki sam i u mnie działa:)
Nie wybieraj z listy "NC+" tylko wpisz recznie "Cyfra+", bo "Warto obejrzec" z tym dekoderem i tak nie działa (nie ma go na liscie).
 
Ostatnia edycja:

Wywern

New member
Dałem radę przeczytać 100 pierwszych i 100 ostatnich stron i w końcu kupiłem ten tv.
Ja nie dałem rady, ten wątek jest juz za duży.
Ale kupiłem ten TV ;)

Po wyłączeniu postprocessingu i pogrzebaniu w kolorach obraz super.
możesz napisać jakie ustawienia przyjąłeś? proszę

Mam jeszcze kilka pytań:
- czy udało się wam ustawić sterowanie pilotem od tv mediaboxa z UPC?
- czy jest możliwy backup na tym samsung stor'ze, np appka taka?
- mam problem z dźwiękiem z odtwarzacza Ferguson Ariva 210, podłączonym przez HDMI - dźwięk z filmów MKV jest opóźniony o jakieś pół czy sekundę - spotkaliście się z tym?
na starym telewizorze opóźnienia nie było, dźwięk z materiałów "zwykłych" jest ok. Z płyty BD dźwięk też jest zsynchronizowany
 

dzudzu9

New member
Mam pytanie: czy może ktoś wie, jak wyłączyć wygaszacz ekranu w aplikacji TVN Player? Wczoraj podczas oglądania odcinku Lekarzy kilka razy obraz znikał i pojawiał się napis Samsung na niebieskim tle. Konieczne było naciśnięcie czegokolwiek, przy czym po jakimś czasie sytuacja się powtarzała.
Wersja oprogramowania: 1119. Na wcześniejszej wersji (1117 lub 1118) tego nie było.
Dodatkowo zauważyłem, że podczas oglądania kilka razy wyświetlany był komunikat o braku połączenia, ale odcinek nie był przerywany.
 

Dlugas24

New member
U mnie tez czaszem podczas odladania na VOD Onet lub VOD TVP wyskoczy komunikat, na chwile "brak polaczenia", ale fimu nie przerywa. Wersia opr. 1117.
 

psiaja

Member
Mimo informacji o "braku połączenia" film ciągle jest płynnie odtwarzany, to pewnie dlatego, że jest trochę zbuforowany w pamięci podręcznej TV..
U mnie (F6770), mimo wyłączenia wygaszaczy ekranu, po jakimś czasie na TVN Player, nadal włącza się logo samsunga na czarnym tle.. Nie oglądałem jeszcze innego player'a (TVP, Onet) więc nie wiem, czy problem tam występuje, ale z tego co czytałem, to jest to wina aplikacji wydanej przez TVN.
U mnie TV ma soft nr 1117
 

Dlugas24

New member
Mimo informacji o "braku połączenia" film ciągle jest płynnie odtwarzany, to pewnie dlatego, że jest trochę zbuforowany w pamięci podręcznej TV..
U mnie (F6770), mimo wyłączenia wygaszaczy ekranu, po jakimś czasie na TVN Player, nadal włącza się logo samsunga na czarnym tle.. Nie oglądałem jeszcze innego player'a (TVP, Onet) więc nie wiem, czy problem tam występuje, ale z tego co czytałem, to jest to wina aplikacji wydanej przez TVN.
U mnie TV ma soft nr 1117

U mnie ten problem wystepuje na Onet i TVP, (TVN player nie moge sprawdzic bo jestem za granica i tu nie dziala), wiec nie jest to problem tylko aplikacji TVN Player.
 

jrd

New member
Bylem dzis w MM z pendrivem poobczajac telewizory porownywalem LG i samsung.
Wlaczylem film divx i tak :
na samsungu 6400 - obraz dosc kiepski
na lg 620S - obraz lepszy niz na samsungu
na lg 660s - obraz jeszcze lepszy niz na 620s

Nie mialem mozliwosci sprawdzenia na tv samsungu 6500 ale powiedzcie mi do ktorego modelu z powyzszych modeli porownac matryce ktora jest w modelu samsung 6500 ?

Czy jest jakas strona gdzie mozna sprawdzic jaki tv ma jaka matryce ?

Co ciekawe to dzis w MM zamiast znizac ceny za tv to gość podmieniał ceny na wyższe....
 

tdx

New member
Bez reklam
1. To wątek o F6500
2. jakkolwiek ustawiałeś te tv?
3. We wszystkich testach F6400 jest lepszy od 660 a co dopiero od 620
4. Porównujesz matryce IPS LG do PSA Samsunga/AUO. Czyli nawet nie patrząc na testy to kontrast na samsungu jest 3x wyższy i głębsza czerń. Jedynie co LG może mieć lepsze to kąty...

Bo ja nie za bardzo rozumiem co oznacza obraz dość kiepski? Brak kolorów? Brak przejść tonalnych...
 

jrd

New member
Ja wiem,że to temat o 6500 ale nie moglem go przetestowac dlatego chcialem zapytac czy jakość jest podobna .

Dosc kiepska - mialem na mysli widac bylo rozmazania i troche pikseli .
Chcialem cos poczytac o tych matrycach mozesz mi tylko wyjasnic
IPS LG sa w modelach lg 620/640/660 ?
PSA Samsunga/AUO w modelach 6400 i 6500 ?

Dobrze to rozumiem ?
 

tdx

New member
Bez reklam
F6500 mniej smuży ale nie w tym rzecz. Chodzi o sam sposób testu.Na jakim trybie testowałeś samsunga? Rozmazywanie może być przyczynę w motion plus po prostu przy latających pixelach z divx należało by tą funkcję wyłączyć 2 przypadłość możesz wyleczyć Red. zakłóceń MPEG. Ogólnie trochę trudniej ustawić samsunga ale jak to zrobisz to zdecydowanie lepiej świeci.
Co do dlaszych pytań o matryce to tak LG jest na IPSie Samsung na PSA/SPVA od samsunga lub AUO
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ja wiem,że to temat o 6500 ale nie moglem go przetestowac dlatego chcialem zapytac czy jakość jest podobna .

Dosc kiepska - mialem na mysli widac bylo rozmazania i troche pikseli .
Chcialem cos poczytac o tych matrycach mozesz mi tylko wyjasnic
IPS LG sa w modelach lg 620/640/660 ?
PSA Samsunga/AUO w modelach 6400 i 6500 ?

Dobrze to rozumiem ?

Jeśli LG to raczej od serii 7xx :wink:
 

Wywern

New member
Przedłużacz ma 2 metry.
Co ciekawe, tv nie chciał skończyć konfiguracji bez podpięcia tego przedłużacza (a jest on mi zupełnie nie potrzebny)
 
Do góry