Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

dzudzu9

New member
Chciałem dzisiaj sprawdzić jak działa funkcjonalność Intel WiDi i niestety coś nie zadziałało: TV widzi laptopa w sieci - mogę go wskazać jako źródło, ale nie pokazuje żadnych plików (w sumie nie wiem czy powinno), natomiast laptop nie znajduje TV - i to jest problemem. Nie wiem co ew. powinienem zrobić, w konfiguracji Intel WiDi nic ciekawego nie znalazłem. Ktoś może już to testował? Jakieś złote myśli?:)
 

tdx

New member
Bez reklam
jak nie udostępnisz żadnych plików ani katalogów w serwerze dlna nawet zwykłym wmp to nic nie zobaczysz :D

A na jakim systemie lecisz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak wybierasz źróło PC na TV to dlna jak wybierasz screen mirroring to masz pulpit po wifi
 

dzudzu9

New member
Jak wybierasz źróło PC na TV to dlna jak wybierasz screen mirroring to masz pulpit po wifi

Wybierałem na TV jako źródło Intel WiDi. Czyli to działa jak serwer DLNA, tzn. aby to zadziałało potrzebuję na laptopie mieć postawiony i odpalony serwer DLNA?
Screen Mirroring działa tylko dla telefonów / tabletów? Nie rozumiem w takim razie funkcjonalności programu Intel WiDi na laptopie... Chyba, że coś już pomieszałem.
 

levvy

New member
Witam

Jestem nowy na forum i to jest moj pierwszy wpis. Czytałem przez kilka dni wpisy w tym temacie i po pierwsze chciałem bardzo podziękować autorowi oraz wszystkim tym, którzy wnoszą na tym forum istotne informacje. Dzięki nim w pełni świadomy zalet i wad, w weekend zamówiłem przez allegro z Karen, TV 46F6500 za 2 859 zł (przesyłka DHL gratis) :D Na dniach kurier powinien zapukać do drzwi z przesyłką (wtorek lub środa). Oczywiście zamierzam pochwalić się z Wami wrażeniami (i problemami jeśli jakieś się pojawią). Puki co, żyję nadzieją że TV będzie cały i "zdrowy" bez cloudingu itd. Wiem że jak TV stanie na moim stoliku i będzie wszystko ok, to oczy mi wyjdą z orbit i będzie banan na twarzy bo przesiadam się z leciwego już CRTka 21" (notabene też SAMSUNG, który nie sprawiał kompletnie żadnego problemu).

Pozdrawiam forumowiczów.

P.S. Czy po podłączeniu TV warto robić jaką kolwiek aktualizacje? Jak dotąd nie korzystałem z weeb.tv
 

Bulas4

New member
Pytanie odnośnie f6400, z poziomu USB wg instrukcji nie poradzi sobie z wyświetlaniem 48 fps, a czy da radę z płynnym wyświetlaniem z innego urządzenia np. laptopa. Próbowałem bez większego zaangażowania z zabawą ustawieniami wyświetlić Hobbita 3D 48fps, ale cięło niemiłośiernie. Czy przelicznik jest Hz=fps, czy występuje inna zależność.
 

tdx

New member
Bez reklam
@levvy nie

@Bulas4 ja korzystam z SVP który robi 60p z każdego źródła filmowego.
Tego hobbita masz na BR czy to SBS?
 

adgjm

Member
Może przypomnę swoje pytanie czy można zmienić widok plików na dysku usb z ikon na np. listę i czy jest możliwość zmiany tła w smart hub?
 

Bulas4

New member
Hobbit ma następujące parametry:
Type............: 1080p
File size.......: part 1(16.0 GiB) Part 2(12.9 GiB)
Total Size......: 28.9 GiB
Runtime ........: 1h 33mn + 1h 15mn(2h 49mn)
Source..........: 3D Blu-ray AVC DTS-HD MA 7.1-3DT(thanks)
Resolution......: 1920x800(1080 with borders)
Aspect Ratio....: 2.40:1(16:9 with borders)
Bitrate.........: 23.0 Mbps
Frame Rate......: 48.000 Fps
Video Encoder ..: x264 2 pass L4.1 High
Video Container.: Matroska (mkv)
Chapters........: Yes
Bitrate.........: DTS 1510 Kbps @ 5.1 CH
Encoder.........: munkman
 

ronnie10

New member
mam neta w tv po kablu.
czy mozna udostepnic z tv tego neta na telefon nokia 500 przez wi-fi?
szukalem w zakladce siec w tv ale nic nie znalazlem. brat ma samsunga es6800 i ma neta w telefonie po wi-fi z tv.

ps. nie mam routera tylko przez switcha idzie net do dekodera i tv
 

TV3D

New member
Bez reklam
Czy UE39F5500 współpracuje z Intel WiDi ? To znaczy czy jest możliwość duplikowania ekranu laptopa na ekranie TV?

Technologia WiDi dostępna jest tylko jeśli między innymi karta WLAN w urządzeniu jest fimy Intel.
Mogły być zamontowane karty Azurwave lub Foxconn, które nie wspierają WiDi.:confused:
 

rodick

New member
ehhh

panowie, juz mialem klikac kup teraz i cieszyc sie nowym 40f6500 ale cos mnie podkusilo by go jeszcze raz obejrzec na zywo i co... zonk!

Dlaczego w tych modelach sa tak idiotycznie usytuowane niektory wyjscia i kabel zasilajacy? Chialem powiesic tv na scianie, juz znalazlem nawet ultra cienki model uchwytu 4,5 mm od sciany (Vivanco) ale to co zobaczylem...echh.

Moze ktos ma namiary na mega plaska wtyczke zasilajaca do Samsunga? 8)
 

pablopila78

New member
Witam przy oglądaniu np:tvn player co jakiś czas wyskakuje czarna plansza z logiem samsunga jakiś wygaszacz jak się tego pozbyć?






;:
 

byry007

New member
To można podłączyć przez wi fi inny laptop niż samsung? Chodzi mi o assusa

Wysłane z mojego Xperia Neo V przy użyciu Tapatalka
 

Kajtus

New member
@up można podłączyć tylko musisz spełniać określone wymagania sprzętowe, napisałem je w poście o widi w tym temacie.

Wysłane z mojego GT-I9100
 

levvy

New member
Witam

W końcu mój "mały" telewizorek dojechał (46F6500) :D jak go trochę potestuję dam znać o wynikach. Puki co, mam problem ze znalezieniem adresu MAC karty sieciowej telewizora. Czy ktoś wie jak ją znaleźć? Potrzebuje jej aby połączyć się z siecią w domu.
 
Do góry