Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
bez jaj ja zamieszkam w bloku w największym osiedlu. Gdzie Twoje 60 przy moim 30?
Może ustaw odpowiednio router i antenę... Bo u mnie wcześniej też zarywało połączenie
 

mkkermit

New member
u mnie 30dBm to mam jak położę telefon koło routera, może coś z nim nie tak, muszę mu się przyjrzeć, co nie zmienia faktu że na wszystkich urządzeniach oprócz TV wszystko jest ok
 

electro69

New member
Wczoraj przez przypadek zauważyłem w moim 7 miesięcznym Samsungu F6500 uszkodzony piksel (nieźle się wkurzyłem) ... wydaje mi się, że świeci on na niebiesko widać go najbardziej na jasnym tle natomiast na ciemnym praktycznie w ogóle czy to jest martwy piksel i już nic się z nim nie da zrobić ?, czy istnieje ryzyko, że mogą się pojawiać kolejne uszkodzone piksele w okolicy tego pierwszego ? ... znając życie to serwis raczej na razie odpada bo pewnie według nich wszystko jest w "normie".
Jedyny "pozytyw" w całej tej sytuacji to fakt, że TV oglądam z ok. 3 metrów więc i tak nie widzę tego piksela ale sama świadomość, że on jest denerwuje człowieka.
Pozdrawiam
 

baru_

New member
Witam,

od wczoraj jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem 40F6500 (niestety 46 trochę za duży). Nie miałem za dużo czasu wczoraj na testy itd. ale chciałbym się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami. Najważniejsze, że matryca Samsunga.
Najpierw '+'
1 .Po "kalibracji" (przyklepaniu danych z FAQ) obraz wymiata:
- czarny jak smoła - bez cloudingu (w najbliższych dniach sie dobrze przyjrzę dla pewności)
- biały naprawdę fajny - rogi trochę ciemniejsze, ale muszę sie na nich skupić żeby je widzieć.
2. Przeglądarka chodzi ok - bez drugiego pilota sobie nie wyobrażam
3. Wczoraj na szybko przez Samsung AllShare udostępniłem filmik 1080p i po wifi (u mnie dział z WPA2 i dośc skomplikowanym hasłem - duże małe litery, cyfry, znaki specjalne) śmigał jak trzeba. Na początku raz się zbuforował ale potem 20 minut bez przycięcia - zobaczymy jak bedzie po 2 godzinach.

Teraz '-':
1. Youtube strasznie muli jak się włącza, ale jak już załaduje wszystko to odtwarzanie jest ok. Tylko wpisywanie liter w wyszukiwaniu to jakiś koszmar.
2. Jakość SD - ale tego się spodziewałem. Trzeba będzie zainwestować w coś cyfrowego.
3. Jak włączam TVP1 i inne programy z naziemnej telewizji, to strasznie się zacina - nie da się oglądać. Dodam, że nie mam żadnej anteny za zewnątrz domu, także odbiór jest prosto z TV - czy to może być przyczyna (słaba jakość)? Dodam, że mieszkam w starym domu, gdzie ściany mają po pół metra grubości.


Teraz pytanka:
1. Macie może jakieś linki do filmików które powinienem puścić żeby sprawdzić TV wszystko tj. czerń, biel, zachowanie w ruchu? Widziałem gdzies w tym wątku, ale teraz nie mogę sie doszukać
2. Mam soft 1113 (może dlatego youtube tak chodzi). Słyszałem że 1116 poprawia jakość obrazu, ale teraz na stronie jest 1118. Nie wiem czy instalować najnowszy, czy macie może jakiś link do 1116.
3. Myślałem nad tym, że trochę zmienić sieć. Póki co żeby oglądać filmy na TV będę musiał mieć włączonego PC-a. Osobiście chciałbym kupić jakiś router z wejściem USB, wyciągnąć 2TB dysk do kieszeni i podpiąć po USB do routera. Czy jest opcja takiej konfiguracji? Testwoał to ktoś i może polecic router?

To na razie tyle.

PS. Wątek jest super. Spędziłem nad nim, i innych trochę czasu zanim się zdecydowałem.
 

ggrzegorzz

New member
Mam pytanko. Posiadam film + / - niecałe 4 gb na laptopie film dobrze się odtwarza. Po podłączeniu do tv 40f6500 poprzez usb film wzgledem lektora ma opóźnienie... Da się coś z tym zrobić?
 

bendov

New member
Ktoś zna sposób jak dodać inne aplikacje nie dostępne normalnie w samsung sklepie?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam,

od wczoraj jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem 40F6500 (niestety 46 trochę za duży). Nie miałem za dużo czasu wczoraj na testy itd. ale chciałbym się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami. Najważniejsze, że matryca Samsunga.
Najpierw '+'
1 .Po "kalibracji" (przyklepaniu danych z FAQ) obraz wymiata:
- czarny jak smoła - bez cloudingu (w najbliższych dniach sie dobrze przyjrzę dla pewności)
- biały naprawdę fajny - rogi trochę ciemniejsze, ale muszę sie na nich skupić żeby je widzieć.
2. Przeglądarka chodzi ok - bez drugiego pilota sobie nie wyobrażam




.

Mam do Ciebie pytanko, gdzie kupowałeś F6500 oraz w jaki sposób i gdzie robiłeś kalibrację obrazu?

Zobaczysz ,że za parę miechów stwierdzisz ,że 40" jest za mały i trzeba było brać 46"

Pozdro
 

F6500

New member
Czy istnieje program, w którym jest możliwość stworzenia na jednej liście kanałów satelitarnych + naziemnych?
 

baru_

New member
Ja kupiłem przez allegro w Karen, z osobistym odbiorem w Komputroniku.
Szumna "kalibracja" to po prostu przeklepanie ustawien z FAQ... dla mnie ok.

Myślałem o 46 ale nijak by mi się nie zmieścił - musiałbym przemeblować pokój..

W razie czego mam czas to piątku żeby zamienić ;).
 

TV3D

New member
Bez reklam
@tdx
Znasz może jakiś sposób aby w menu serwisowym zablokować odpowiednią funkcję odpowiedzialną za aktualizację przeglądarki?

Samo ustawienie w Smart Hub na OFF nic nie daje ,bo w jakiś sposób sama się aktualizuje?

Pozdro
 

doubleube

New member
Witam serdecznie,

Mam zamiar zakupić UE46F6400 gdyż w euroagd jest w opcji 40x0%, a UE46F6500 niestety nie.
Czy ekrany obu tv maja naprawdę taką różnicę?
Bardzo proszę o odpowiedź
 

TV3D

New member
Bez reklam
Mam zamiar zakupić UE46F6400 gdyż w euroagd jest w opcji 40x0%, a UE46F6500 niestety nie.
Czy ekrany obu tv maja naprawdę taką różnicę?
Bardzo proszę o odpowiedź

Moim zdaniem nie ma co oszczędzać, bo TV kupujesz na parę lat,lepiej dołożyć do lepszej jakości czyli F6500 niż póżniej mieć ból głowy;-)
 

przeeemek

New member
Jest w euro.com.pl w bardzo dobrej cenie 46f6500. Dzisiaj widziałem za 2899zł na necie. Ale nie wiem czy są raty 0% przez neta. To już jest super cena jak na ten sklep. Ja się jeszcze czaje na neonet. Był tam raz za 3000zł z gwarancja na 4 lata. Też mają czasami raty 0%.

Witam serdecznie,

Mam zamiar zakupić UE46F6400 gdyż w euroagd jest w opcji 40x0%, a UE46F6500 niestety nie.
Czy ekrany obu tv maja naprawdę taką różnicę?
Bardzo proszę o odpowiedź
 

adgjm

Member
Po paru dniach testowania 46f6500 mogę powiedzieć że tv całkiem fajny.Cludingu nie widzę,może delikatny banding ale jak się nie przyglądam jakoś specjalnie to go nie widać.Mam tylko pytanie czy można zmienić widok plików na dysku usb z ikon na np. listę?
 

doubleube

New member
Jest w euro.com.pl w bardzo dobrej cenie 46f6500. Dzisiaj widziałem za 2899zł na necie. Ale nie wiem czy są raty 0% przez neta. To już jest super cena jak na ten sklep. Ja się jeszcze czaje na neonet. Był tam raz za 3000zł z gwarancja na 4 lata. Też mają czasami raty 0%.

dzieki za info, dzis wlasnie widzialem, ale raty 10x0% i nie da rady :(
ten 6400 tak zły lub gorszy :((((
 
Ostatnia edycja:
Do góry