Ocena LG 60PK760

damiantomek2

New member
Sęk w tym, że nie umiem go (pk760) nigdzie znaleźć. Przystępna cena jest w redcoonie, ale mają europejską dystrybucję, nie polską, więc obawiam sie o problemy z gwarancją w razie jakby coś się działo.

Niestety ale PK760 jest nie do znalezienia poza redcoon choć jak w przypadku mej sztuki
tv zrobiony w Polsce. Nie znam polityki LG ale tylko ich niższe modele są ogólnie dostępne,
a reszta chyba idzie zagranice. Gdy szukałem mego PK760 i nawet redcoon wtedy czekał na
dostawę to wysłałem zapytanie do wielu sklepów, i odpowiedż była identyczna "towar nie jest
dostępny u dystrybutora".
Jeśli chodzi zaś o sam tv to ja jestem zadowolony ale fakt iż po zakupie sporadycznie czytam forum by nie doszukiwać się na siłę wad. Nie ma bowiem idealnego tv tylko trzeba się zdecydować
co mogę przeboleć. Dla mnie jedną z wielkich zalet PK760 jest brak bzyczenia, o którym piszą
zwłaszcza posiadacze samów, a i panasów.

Pozdrawiam
 

jarzombek

New member
damiantomek2 a jaki masz druk karty gwarancyjnej? LG? W redcoonie mówili mi o gwarancji jakiejś innej firmy która to "niby" współpracuje z serwisami LG. Jeśli to prawda, to droga gwarancyjnej naprawy staje się jakby drogą okrężną (?!).
 

Jaras73

New member
damiantomek2 a jaki masz druk karty gwarancyjnej? LG? W redcoonie mówili mi o gwarancji jakiejś innej firmy która to "niby" współpracuje z serwisami LG. Jeśli to prawda, to droga gwarancyjnej naprawy staje się jakby drogą okrężną (?!).

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny obsługuje Quadra net Poznań, co dla mnie to na miejscu mam serwis http://www.quadra-net.pl/autoryzacje - zarówno LG, Samsung, Panas i inne.
Mam jeszcze Sama 32" i reklamowałem go na gwarancji - zero problemów - przyjechali, zabrali, naprawili i odwieźli - tak w 10 dni.
 
Ostatnia edycja:

jarzombek

New member
Dzwoniłem do LG. Powiedzieli mi, że jeżeli TV nie będzie z dystrybucji polskiej, z gwarancją mogą być problemy. No i co to znaczy "mogą"? Bo dla mnie to albo honorują gwarancję albo nie. W końcu to ich produkt. Nie umiano mi jednoznacznie odpowiedzieć. Rozmowa zakończyła się na słowie "mogą".
 

plast

New member
Przechodząc do sedna - chcę w/w forumowicza zapytać. Jak sprawuje się TV po kilku miesiącach użytkowania? Czy wszystko jest OK? W sklepie w którym zamawiam zestaw audio powiedzieli mi ze plazmy LG szybko się wypalają, cokolwiek to znaczy. Ja zrozumiałem, że chodzi chyba o powidoki które zostają na coraz to dłużej.
Plast, jak z tym u ciebie?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Z uwagi na katowanie PS3 i inne zajecia ;) bylem poza forum. Moja plazma ma sie dobrze jak na poczatku lub nawet lepiej, nie dal jej poki co rady nawet 5-latek i zostawianie wlaczonych statycznych obrazow z PS3 po pare godzin. Widze, ze juz kupiles - jak wrazenia? Cena widze sie praktycznie nie zmienila poki co, chyba jeszcze trzeba poczekac na modele z tego roku, moze wtedy modele z 2010 beda tansze. O ile w ogole jeszcze beda dostepne ;).
 

jarzombek

New member
Tak, kupiłem. Do dnia dzisiejszego zdążyłem dokupić amplituner i kolumny kina domowego. Testuje zestaw.
Plazma wraz z dekoderem N-ki sprawuje się bardzo dobrze. Mile zaskoczenie dla obrazów nadawanych w SD - da się spoko oglądać. Oczywiście np. z TVN HD porównania nie ma bo filmy typu - Prosto w nerkę.... ups... serce, poranny program "Dzieńdobry TNV" wyglądają rewelacyjnie. Ponoć stacje TV nie nadają FHD tylko w HD, a różnica jak na moje oko niewielka. Samo HD w zupełności wystarcza. Oglądam telewizje z odległości ok. 2.5 - 3 m.
Aha.... uwaga na minus. Gdy zapodałem z pena film "telewizorowy" odtwarzacz ma drobne przycięcia płynności odtwarzania. O dziwo pomaga mu chwilowe włączenie przewijania i film idzie płynnie.
Nie sprawdza się DLNA. Nie jest to wina telewizora, lecz specyfikacji, która sprawia ze widoczne są tylko pliki multimedialne. Poliglotą nie jestem więc oglądanie filmów bez liter mnie nie satysfakcjonuje. Ale to akurat mi nie przeszkadza. Odtwarzam filmy z kompa.
Transmisja po LAN'ie FHD, jak pisano tu wcześniej także się nie sprawdza. TV co chwile informuje ze ładuje dane. Ma się wrażenie, że nie wyrabia karta sieciowa.
Opisałem tylko minusy potwierdzając wcześniej opisane. Nie znaczy to ze jestem niezadowolony. Wręcz przeciwnie. To co "nie gra" nie stanowi dla mnie problemu. 3600 za 50 cali jest kwotą na dzień dzisiejszy bardzo przystępną. Najważniejsza jest jakość obrazu, który potrafi powalić. Trzeba "nauczyć" się oglądania filmów. Szybko skupiam się na szczegółach obrazu, kosztem śledzenia fabuły.
To tyle.
pozdrawiam wszystkich :)
 

pawelo0111

New member
Witam,

Na wstepie chce wszystkich serdecznie powitac - pierwszy post na forum (co nie znaczy ze nie przegladam go - wrecz przeciwnie).

No a teraz do sedna. A wiec mam jedno pytanie do uzytkowinkow pk760 - czy ten tv obraca sie na podstawie. Albo inaczej czy mozna przekrecic ekran bez przestawiania calego tv.
Nie bardzo moge znalesc takie info lub poprostu przeoczylem.

I jeszcze podpytam - czy uwazacie ze pk760 bedzie lepszym wyborem od Panasa s20e ?
 

jarzombek

New member
Pytanie 1
Obraca sie na swej podstawie. Ale kąty widzenia są tak duże, że nie ma potrzeby kręcić telewizorem
Pytanie 2
Porównania nie mam. Doradzano mi kupno panasa, rozmawiałem nawet tel. z Panasonic Polska. Powiedzieli mi ze wchodzi nowa seria na rok 2011 oznaczona 30. Czekać mi się nie chciało, a wszystko co nowe bywa dużo droższe. Wiec pozostał LG. Zakupu nie żałuję.
 
Do góry