Ocena LG 60PK760

maciekmm

Member
Witajcie. Rozwazam zakup TV LG 60'. Bardzo wazna informacja bedzie dla mnie szerokosc 760tki. Na stronie producenta znalazlem ponizsze dane:

Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)bez podstawy
1408.8 x 860.7 x 52.4 mm
Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)z podstawą
1408.8 x 937.9 x 384 mm
Wymiary-(szer. / wys. / głęb.)brutto
1545 x 1080 x 515 mm


Czy calkowita szerokosc telewizora to 1408.8 czy 1545 cm???

Z gory dziekuje za pomoc.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ten ostatni wymiar to wartość jaką musisz mieć żeby telewizor miał odpowiedni obieg powietrza, ewentualnie nie było problemu z kablami podłączanymi z boku.
 

czarnja

New member
Witam

To mój pierwszy post - chcę pomóc niezdecydowanym, do których zaliczałem się przez jakieś 2 tygodnie :)

Jeszcze niedawno stalem przed wyborem plazmy ok 4-5 tys 50 cali. Spedzilem chyba z 2 tygodnie na lekturze opinii na forach i wizytach w marketach. Telewizor musial być "ładny" - żona strasznie marudziła na taką wielkość, że za duży do naszego pokoju - rodzice mają kilkuletniego panasa 50 cali i wygląda strasznie masywnie - stąd ten wymóg.

Na placu boju w drodze eliminacji zostal w koncu tylko jeden model - LG PK 760. Różnica w cenie pomiędzy 760 a 950 moim zdaniem jest nieadekwatna do możliwości wyższego modelu, 550 bardziej odbijają i nie mają obudowy borderless stąd decyzja -biorę 760. Inne marki odpadły z różnych względów: wygląd, obraz, bzyczenie, problemy z czernią - nie podaję jakie telewizory bo nie chce nikomu mącić w głowie :)

Do rzeczy. Problemem był brak możliwości obejrzenia tego modelu live - obecnie w Polsce jest chyba 1 sztuka w Poznaniu. Kupiłem można powiedzieć w ciemno - z tym ze sprzedawca przywióżł go osobiście, mogłem go obejrzeć i wtedy podjąć dcyzję czy biorę.

Nie wahałem się ani chwili...

Bałem się powidoków i odbić - mam raczej jasny pokój.
Odbicia - przy wylączonym tel jest to gustowne, śliczne dodatkowe lustro w pokoju:)
Po włączeniu - odbić nie widzę zarówno w nocy - włączona lampka i żyrandol jak i w dzień - no chyba, że ich na upartego poszukam. Naprawdę nie przeszkadzają !
Powidoki - nie stwierdziłem. No może minimalne jakiś maniak by znalazł ale która plazma ich nie ma?
Obraz- jeszcze na sd, hd w drodze - po prostu cudo :) DVD - no comment ;)
Filmy z USB - jak na razie bez problemów, włącznie z napisami.
Borderless - to jest to :)

Reasumując, jeżeli ktoś ma obawy czy brać lg 50 pk 760 -... BRAĆ !!!

Pozdrawiam
 

Cableguy

New member
Powidoki - nie stwierdziłem.

Powidoki powstają w kilka sekund. Mam podłączony BD Samsunga, który wyświetla wygaszacz ekranu, na którym w losowych miejscach pojawia się na kilka sekund niewielkie logo Samsunga. Efekt jest taki, że cały ekran jest 'ostemplowany' tym logo - bez problemu można odczytać napis, który był wyświetlany kilka minut wcześniej.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Powidoki powstają w kilka sekund. Mam podłączony BD Samsunga, który wyświetla wygaszacz ekranu, na którym w losowych miejscach pojawia się na kilka sekund niewielkie logo Samsunga. Efekt jest taki, że cały ekran jest 'ostemplowany' tym logo - bez problemu można odczytać napis, który był wyświetlany kilka minut wcześniej.
Ale po chwili znika,więc to chyba nie jest duży problem?:)
 

Cableguy

New member
Kolega to chyba tego telewizora na oczy nie widzial bo nawet po zatrzymaniu obrazu na dłuższy moment nie zauważam powidoków...

Telewizor stoi u mnie w salonie i oglądam praktycznie codziennie.
Jeżeli powidoków nie zauważasz to bez obrazy ale okulista się kłania.
Powidoki to typowa cecha telewizorów plazmowych, a czy przeszkadzają w oglądaniu to inna sprawa.
 

plast

New member
No zostaja. 3 dni nie ogladalem TV i nadal po wlaczeniu widze na nim powidok z niedzieli. Inna sprawa, ze mialem tam wtedy godzine wlaczone menu PS3, bo mi telefon zadzwonil i zapomnialem TV wylaczyc. Generalnie fajna opcja, taki 'freeze' gratis. Niestety calosc zniknela dzis po 20 sekundach ogladania jakiegos programu w TV.
 

jarzombek

New member
Witam wszystkich.
Temat trochę przysechł, może uda mi się go odświeżyć :)
Od jakiegoś czasu rozglądam się za zestawem do KD. Amplituner, zestaw kolumn i TV Plazma. Na pierwsze dwa w miarę szybko podjąłem decyzję. Będzie to Onkyo 608 oraz Monitor Audio R6 R1 M Center MSW-10. Do wyboru pozostał TV. Na placu boju pozostały dwa: Samsung C550 oraz omawiany w tym poście LG.
W podjęciu decyzji pomogły mi wypowiedzi Was tu wszystkich piszących a przede wszystkim posty plasta za co mu dziękuje. Telewizory firm, że tak powiem, bardziej renomowanych są poza moim budżetem, a poza tym, pisał tu ktoś o problemach Panasonica, więc bałem się, że gdybym się nawet finansowo wysilił, to wcale nie zrobię sobie lepiej. Dlatego LG, który wg plasta chodzi cacy i ma kilka użytecznych "wodotrysków".
Przechodząc do sedna - chcę w/w forumowicza zapytać. Jak sprawuje się TV po kilku miesiącach użytkowania? Czy wszystko jest OK? W sklepie w którym zamawiam zestaw audio powiedzieli mi ze plazmy LG szybko się wypalają, cokolwiek to znaczy. Ja zrozumiałem, że chodzi chyba o powidoki które zostają na coraz to dłużej.
Plast, jak z tym u ciebie?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
W

witek_z

Guest
Lepiej kup Panasonica i to na dodatek jakis model z tego roku.
Generalnie obraz ze stajni Panasonica jest lepszy od LG.
 

jarzombek

New member
Więc muszę zaczynać wszystko od początku chcąc kupić innej firmy. Na tą chwile nie mam pojęcia co Panasonic wypuścił w tym roku.
 

grzeseik

New member
witek troche generalizuje, a nowe modele beda strasznie drogie wg zapowiedzi, szczegolnie na poczatku.
tymczasem pk760 moim zdaniem nie warto kupowac - tylko ciut drozszy jest pk950 (wg ceneo 3600zl i 4060zl), a ma jednak lepszy filtr. pod wzgledem obrazu wiekszosc opini pozycjonuje go pomiedzy g20 a v20, jest lepiej od nich wyposarzony i ladniejszy...
 
W

witek_z

Guest
Ale biorąc pod uwagę dwa tanie odbiorniki TH-P42X10 i LG 42PJ350/550 to panasonik zostawia LG w tyle.
Wyższe modele też są nieco lepsze od LG.
 

jarzombek

New member
Sęk w tym, że nie umiem go (pk760) nigdzie znaleźć. Przystępna cena jest w redcoonie, ale mają europejską dystrybucję, nie polską, więc obawiam sie o problemy z gwarancją w razie jakby coś się działo.
 
Do góry