Obraz komputera na TV przez złącze Ethernet

risc

New member
Witam, chcę poruszyć temat na który nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji. A mianowicie, mam TV Philips z DLNA podłączony do routera przez kabel sieciowy. Chciałbym użyć go jako monitora zewnętrznego, czyli wyświetlić obraz laptopa na TV używając właśnie to połączenie sieciowe. Jak to zrobić? Z tego co wiem jest to możliwe natomiast nie udało mi się znaleźć takiego oprogramowania. Z góry dziękuję za rady.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Witam, chcę poruszyć temat na który nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji. A mianowicie, mam TV Philips z DLNA podłączony do routera przez kabel sieciowy. Chciałbym użyć go jako monitora zewnętrznego, czyli wyświetlić obraz laptopa na TV używając właśnie to połączenie sieciowe. Jak to zrobić? Z tego co wiem jest to możliwe natomiast nie udało mi się znaleźć takiego oprogramowania. Z góry dziękuję za rady.


1. samo DLNA nie rozwiązuje problemu (chociaż ja uważam, że go nie ma). DLNA służy do przeglądania zawartości kompa na ekranie tv, czyli odtwarzamy zdjęcia, muzykę filmy na tv poprzez LAN (albo kablowo albo poprzez adapter wifi - samsung, toshiba, panasonic, lg, niektóre tv mają wbudowane wifi - sony nx 700, nx800, nx 810. Co do odtwarzanych plików to z tym rożnie wróżnych firmach, sams i lg divx, mkv (sams mkv z dts) panasonic np nie ma ś przy divix-ach, sony avchd i czasami też divx (do serii ex 400 włącznie bez napisów). Philips odtwarzający divx nie odtwarza napisów i było to już poruszane wielokrotnie na forum. Nawet ktoś miał info od Philipsa, ze napisów nie będzie.
2. nowe modele Philipsa z serii 9705 mają funkcję: "Wi-Fi MediaConnect umożliwia wyświetlanie plików multimedialnych z komputera na ekranie telewizora"
Z tego co zapowiadał Philips miała być możliwość przesłania pulpitu z kompa po wi-fi ale z powyższego opisu trudno to wywnioskować. Może to być odpowiedź na Twój problem.
Philips - Seria LED 9000 Telewizor LCD Telewizor cyfrowy 32" Full HD 1080p - 32PFL9705H/12 - Seria 9000 - Telewizory - Dźwięk i obraz
3. Są urządzenia które umożliwiają wysłanie obrazu bezprzewodowo z kompa na tv. Wpinasz nadajnik w usb, odbiornik podłączasz do zasilania i do hdmi w tv i śmiga. produkuje to firma display link, ale o zakup w Polsce to chyba trudno:
Atlona :: Products :: Converters & Scalers :: PC to TV Converters :: Atlona PC to Computer Monitor/HDTV Wireless adapter (NEW!!!)
Widziałem coś takiego w działaniu no i miodzio...... (no i w końcu powstała przejściówka usb-hdmi:-D)
pozdr,
daj znać co postanowiłeś w tej sprawie,
bo rozumiem, że raczej wykluczasz podpięcie vga lub hdmi

:) slawko_23
 

risc

New member
Slawko dzięki, że jako jedyny podjąłeś ten trudny temat. Temat trudny i niewygodny ale ktoś musi go poruszyć.
Muszę powiedzieć, że jestem trochę rozczarowany, że raczej nie ma oprogramowania, które umożliwiło by wyświetlenie obrazu komputera (tu mam na myśli używanie TV jako monitora) przez sieć - dużo szukałem i nie znalazłem. Oczywiści nie mówimy tu o dodatkowym sprzęcie jak ww. skrzynka bo taka teoretycznie nie jest potrzebna a i po co ładować kasę w taki sprzęt? Jedyna opcja jaką znalazłem (jak również wspomniane niżej) to oprogramowanie Wi-Fi MediaConnect, które sprzedawane jest z modułem Wi-Fi firmy Philips. Na youtube można zobaczyć mniej-więcej jak todziała. Po długim szukaniu znalazłęm ten soft do ściągnięcia ale niestety, tak jak z resztą się spodziewałem, nie działa on bez wspomnianego modułu Wi-Fi - wg. mnie głupota bo po kablu powinno iść i to lepiej - ale zrozumiałe bo napędzają sobie klientele. Jeszcze będę trochę się tym bawił może coś wyczaruję ale wątpię, więc prawdopodobnie konieczne będzie kupienie adaptera który kosztuje ok 200zl!
I teraz pytanie - czy telewizory Philips działają z każdym adapterem wi-fi czy tylko z tymi sprzedawanych przez Philipsa? Jeśli ktoś ma takie info to proszę się podzielić.
Dam jeszcze update jak uda się coś wyczarować.

Pozdro
Risc
 
Ostatnia edycja:

risc

New member
Witam, posiedziałem trochę nad tym programikiem i udało mi się go uruchomić bez adaptera wi-fi - czyli po kablu. Niestety jednak nie zachwyca. Po pierwsze wyświetla z rozdzielczością max 1360x768 - przynajmniej z mojego komputera, który jest nie zły - full HD nie da się wyświetlić. Wydajność też nie powala, ale najpoważniejszy problem to to, że w przekazie jest 2-3 sec opóźnienie - prawdopodobnie celowe, żeby zapewnić prawidłowe renderowanie. W związku z tym praca na komputerze używając TV jako monitor definitywnie odpada.
 

mcmarky

New member
witam,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo własnie mam ten sam problem i nic nie znalazłem w sieci.
Chciałbym podobnie jak risc używać TV z Ethernet jako monitora do laptopa bez kabla.
Do oglądania filmów i zdjęć używam PS3MediaServer i działa po wi-fi za pośrednictwem routera.
Wyobrażałem sobie, że znajdę podobne oprogramowanie, które wysyłałoby po wi-fi obraz z monitora PC na TV bez dodatkowego sprzętu, ale nic nie znalazłem.
Macie może jakieś nowe, dobre wieści w tym temacie od ostaniego postu?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
no chyba niema....
popatrz na linki które wcześniej są. Można kupić i przesyłać obraz w taki sposób.
 

fxd

New member
Dawno to bylo ale nic podobnego nei znalazlem .. . . ..

PYTANIE :
1. Na kompie ogladam przykladowo YT .... jak go przeniesc na TV ..
TV podpiety jest po WI-fi z routerem .. . . laptop jest w tej samej sieci .. . .
2. Przegladac pliki na TV .... moge (te udostepnione na lapku)
3. W komorce Iphone czy tam galaxy .. ogladajac YT klikam na ikonke wybieram TV i obraz smiga az milo .. a jak cos takiego zrobic na lapku . .. ? ?


Thx za info ;-)
 

fxd

New member
No wlasnie w komorkach mam parowanie a w kompie brak takiej opcji .. . ://
znaczy znaczka na YT . .. .
:/
 

tomek8899

New member
Odświeżę już odkopany temat...
Czy na chwilę obecną można w jakiś magiczny sposób przesłać po LANie obraz z PC do TV? Uprzedzam że nie chodzi mi o to aby PC był serwerem DLNA bo to mam zrobione, chciałbym użyć TV jako monitora ale nie po HDMI tylko po LANie...
 

fxd

New member
Tomku chyba do takiej zabawy byly adaptery .... tylko nie pamietam podpianane pod HDMI i po Wi-fi sie laczyly ;-) czy jakos takos ;=)
 

matrixabc

Member
No wlasnie w komorkach mam parowanie a w kompie brak takiej opcji .. . ://
znaczy znaczka na YT . .. .
:/


Wejdź w YouTube na telewizorze a następnie wchodzisz na Ustawienia nastepnie jest opcja Sparuj Urządzenie wyświetli ci się numer który wpisujesz na laptopie pod adresem internetowym youtube.com/pair


Obraz po LAN można przesłać ale będzie opóźniony. A i trzeba strumień wysłać z laptopa np VLC a odebrać na telewizorze np NetPlayer
 
Ostatnia edycja:

fxd

New member
No tak ale dlaczego na lapku nie mam ikonki sparuj z urzadzeniem i nie moge wybraz zadnego z telewizorow .. .

Samsunga mam po Lanie a LG mam po Wi-fi.

Cos zainstalowac czy jaki czort ,,,,,>>>???
 

tomek8899

New member
Wejdź w YouTube na telewizorze a następnie wchodzisz na Ustawienia nastepnie jest opcja Sparuj Urządzenie wyświetli ci się numer który wpisujesz na laptopie pod adresem internetowym youtube.com/pair


Obraz po LAN można przesłać ale będzie opóźniony. A i trzeba strumień wysłać z laptopa np VLC a odebrać na telewizorze np NetPlayer

A jak odebrać obraz z stremowany z komputera poprzez VNC na TV Panasonic?
 

matrixabc

Member
No tak ale dlaczego na lapku nie mam ikonki sparuj z urzadzeniem i nie moge wybraz zadnego z telewizorow .. .

Samsunga mam po Lanie a LG mam po Wi-fi.

Cos zainstalowac czy jaki czort ,,,,,>>>???

Nic nie instalujesz. Oto instrukcja w wersji obrazkowej:

1) wchodzisz w YT na telewizorze

2) następnie ustawienia

3) parowanie

4) otrzymany kod przepisujesz do laptopa na stronę którą wcześniej podałem

5) Po dodaniu na telewizorze pojawi się informacja że połączono

6) od tej pory w laptopie masz ikonkę na dole z wyborem dodatkowego źródła odbioru obrazu
 

Attachments

  • IMG_20150107_211655.jpg
    IMG_20150107_211655.jpg
    406,4 KB · Wyś: 158
  • IMG_20150107_211728.jpg
    IMG_20150107_211728.jpg
    356,3 KB · Wyś: 135
  • IMG_20150107_211750.jpg
    IMG_20150107_211750.jpg
    339,6 KB · Wyś: 102
  • IMG_20150107_211811.jpg
    IMG_20150107_211811.jpg
    487,6 KB · Wyś: 219
  • 4 ok.jpg
    4 ok.jpg
    64,2 KB · Wyś: 124
  • IMG_20150107_212034.jpg
    IMG_20150107_212034.jpg
    495 KB · Wyś: 116
  • 5 ok.jpg
    5 ok.jpg
    162,9 KB · Wyś: 129

fxd

New member
matrixabc - dzial wszystko dziekuj .. .widac ze lamer ze mnie straszny heheheh



A dupa dupa .. telewizor dodal sie ale ale nie wyswietla nic na lapku daje .. ikonke na YT . . . wybieram moj TV ... nazwa "LG" i nie wyswietla sie nic na TV :/ / / /

WHy ...??

No i po zamknieciu i otworzeniu strony w lapku nie widze telewizora musz ejeszcze raz parowac . .:/
(brak ikonki paruj w lapku) ://

Poszlo ale sparowane na tej samej zakladce "www" w lapku" no i ... za kazdym razem musze parowac od poczatku :// ??? inny kod parowania za kazdym razem :/

Ale urzadzenia mobilne sparowaly sie same :wink: no super jeszcze raz dziekuje ;- ))) i za kazdym razem :/

No i klimak na TV koniec parowania. . . . bo chce na chwile TV odpalic ijuz ikonki w kompie nie ma :/ nie da sie tego na stale . ..podpiac . .???
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Właśnie najgorszym problemem jest właśnie to że za każdym razem kiedy tylko wyjdziemy z aplikacji YT w telewizorze to następuje rozłączenie i aby znowu się połączyć należy przeprowadzić nowe parowanie z nowym kodem.

Plusem jest tylko to że możemy sobie otworzyć np 2 zakładki YT w laptopie i na jednym oglądać i sterować obrazem w TV a na drugiej zakładce oglądać i sterować obrazem YT w laptopie.
 

matrixabc

Member
Do góry