LED z WIDI i wbudowaną kamerą

chuckydoll

New member
Witam wszystkich,
Przymierzam się do zakupu telewizora LED do 3000 zł.
Czy istnieje na rynku telewizor który oprócz standardowego wyposażenia posiadałby również następujące parametry:
Rozmiar: 46-50 cala;
Smart TV;
wbudowane WiFI;
WiDi;
Skype z wbudowaną kamerą.
Czy istnieje szansa na znalezienie takiego modelu we wskazanej wyżej cenie ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 47PFL5008
Toshiba 50L7335
LG 47LA690.
Kamerki żaden w tej cenie mieć nie będzie. U Philipsa sam system smart tv także nie powala jakościowo, dodatkowo nie ma on jako jedyny matrycy 100hz.
Ale inne firmy systemu widi nie posiadają.
 

chuckydoll

New member
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. A czy jest sens upierać się przy WIDI ? Czy ten system faktycznie pozwala na sprawną komunikację między TV a laptopem ?
 

chuckydoll

New member
Czy mam rozumieć że spośród wskazanych wyżej trzech modeli powinienem sobie odpuścić model Philipsa ? Czemu fakt że nie ma on jako jedyny matrycy 100hz ma działać na jego niekorzyść skoro posiada matrycę 300hz ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Posiada 300PMR. Odświeżanie prawdziwe tego telewizora wynosi 50hz. Gdzieś na pewno znajdziesz temat o odświeżaniu, przeplocie czy klatkach pośrednich.

Wi-di jest świetną technologią, i jeśli masz potrzebę, to na pewno warto w nią zainwestować.
 

chuckydoll

New member
Dziękuję! Chyba jednak zdecyduję się na opcję z WIDI. Wybór mam stosunkowo niewielki w tej cenie, jak już wspomniano powyżej.

Z przedstawionej trójki: Philips 47PFL5008, Toshiba 50L7335 LG 47LA690.

Toshiba czy LG ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do gier może być za duże opróżnienie, ale do filmów, muzyki, prezentacji fajny gadżet.
Za ~300zł mozesz kupić zewnętrzny adapter WiDi Netgear Push2TV PTV3000-100PES https://www.youtube.com/results?search_query=Netgear+Push2TV

U mnie na TL933 na wersji wi-di 3.5 da się bezproblemowo grać, może nie w produkcje sieciowe, ale w normalne gry jak najbardziej i niemal nie czuć opóźnienia myszki. Gdzieś czytałem że w optymalnych warunkach opóźnienie na tej wersji spada nawet poniżej 50ms.
 

chuckydoll

New member
U mnie na TL933 na wersji wi-di 3.5 da się bezproblemowo grać

Czy możesz polecić serię TL? Znalazłem w sieci dostępny model Toshiba 46TL939 w atrakcyjnej cenie ? Czy różni się drastycznie w porównaniu do TOSHIBA 50L733 oczywiście poza rozmiarem ? Te kilka cali wielkiej różnicy nie robi a cena jest znacznie korzystniejsza.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
ja mam 32", z tym że kupowałem już dawno temu, będzie chyba już z półtora roku.
Seria L7 jest ulepszoną pod każdym względem serią TL, stąd jest zdecydowanie lepszym wyborem. CHyba że masz naprawdę super ofertę za tl939, to wtedy ew. też możesz rozważyć, z tym że bierzesz stary model, ze starą wersją smarta i na pewno krótszą aktualizacją.
 

chuckydoll

New member
Witam. Zdecydowałem się na Toshibę 50L7335 i nie żałuję. Opcja WIDI działa bardzo dobrze, oczywiście pod warunkiem że lapotop również posiada tę opcję :)
 

matrixabc

Member
A czy jak się łączysz bezprzewodowo z telewizorem za pomocą WIDI to równocześnie masz podłączony laptop do internetu bezprzewodowo WIFI i działa to u ciebie w tym samym czasie? Bo ja zauważyłem że jak łącze się WIDI to nie mogę kożystać w laptopie z WIFI internet.
 

Kain.

New member
A czy jak się łączysz bezprzewodowo z telewizorem za pomocą WIDI to równocześnie masz podłączony laptop do internetu bezprzewodowo WIFI i działa to u ciebie w tym samym czasie? Bo ja zauważyłem że jak łącze się WIDI to nie mogę kożystać w laptopie z WIFI internet.

U mnie Widi działa wraz z wifi. Ja siedzę w necie, a żona ogląda filmy na tv przez widi. Niestety coś u mnie się gryzie i często tracę głos. muszę wtedy od nowa łączyć się z tv. Widi mam przez osobny odbiornik.
 

matrixabc

Member
U mnie laptop ma wbudowane WIDI który korzysta Z WIFI również wbudowanego w Laptopa i jak łączę się z TV przez WIDi to muszę rozłączyć WIFi internet bo inaczej się z TV nie połączę.
 

Kain.

New member
Zrób upgrade softu. Może pomoże.
U mnie soft ma wersję 3.5.41.0 i łączy się bez problemów. Problem z głosem rozwiązałem pomijając amplituner.
matrixabc zobacz również w jakim standardzie pracuje twoje wifi (b/g czy n oraz częstotliwość).
 

ManiuS_tM

New member
U mnie laptop ma wbudowane WIDI który korzysta Z WIFI również wbudowanego w Laptopa i jak łączę się z TV przez WIDi to muszę rozłączyć WIFi internet bo inaczej się z TV nie połączę.

Mam dokładnie taką samą sytuację. Moj TV to LG 42LA660s.

Zrób upgrade softu. Może pomoże.
U mnie soft ma wersję 3.5.41.0 i łączy się bez problemów. Problem z głosem rozwiązałem pomijając amplituner.
matrixabc zobacz również w jakim standardzie pracuje twoje wifi (b/g czy n oraz częstotliwość).


Jak zaktualizować wersję softu WiDi i gdzie zobaczyć jaką się ma wersję? Chodzi o wersje softu widi na TV tak? Czy na kompie?
Dzięki za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

Mar0s

New member
Ja bym nie skreślał Philipsa, mój przyjaciel go ma i jak na moje wymagania całkowicie by mi wystarczył ale wiadomo, jest to rzecz gustu i wymagań :)
 

Kain.

New member
u mnie wszystko masz w programie Intel WiDi.
Komp: Pomoc->informacje-> sprawdź aktualizacje
Odbiornik: po podłączeniu przez widi- Właściwości -> adapter -> dalej trzeba szukać w opcjach które się uaktywnią.
Jak wygląda w przypadku tv- nie wiem. Zapewne aktualizujesz wraz z całym softem przy aktualizacji tv.

Naszły mnie wątpliwości czy dobrze Cię zrozumiałem.
Internet masz w domu przez router Wi-fi. I laptop i tv z niego korzystają. Gdy chcesz połączyć laptopa z tv przez wi-di to musisz rozłączyć internet?

Czy też laptop robi za punkt dostępu? Do laptopa masz podłączony kabel. Wszystkie urządzenia łączą się z laptopem byś miał internet?
 
Do góry