Oblężenie Biedronki

Henry

Active member
Bez reklam
A przypomnijcie sobie co było parę tygodni temu jak BR do Biedry rzucili ;)
Dla mnie bez różnicy czy ktoś jeździ za masłem czy filmem po całym mieście, ot taki "instynkt łowcy", którego nie rozumiem :D
ale jak ktoś lubi.... ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Instynkt łowcy jest jak najbardziej pożądany, gorzej jak przez ten instynkt przejawia się agresja. To dwie różne sprawy ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Dla mnie jest to nie do pomyślenia bym uczestniczył w tego typu spędzie. I nic nie tłumaczy tu magiczne słowa "bieda", które rzekomo ma teraz tłumaczyć wszystkich i wszystko. To zjawisko powinno być zbadane przez jakiś socjologów bo go nie pojmuję.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jak bieda? Zawsze zadziwia mnie, że przed świętami, dniem dziecka itp. okazjami najbardziej wyładowane koszyki mają ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się "niezbyt zamożni".
Kilka razy zdarzało mi się być w nocy w Tesco przy okazji tzw. akcji zabawkowo mikołajowych i nigdy nie mogłem się nadziwić ile ci ludzie tych wszystkich pierdół kupują i ile za nie płacą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie że nie bieda, pisałem o tym na samym początku.
Nie jesteśmy gorsi, w USA to samo od lat (Black friday)

[youtube]5phphiV7kzM[/youtube]
 

collider

New member
Bez reklam
Jak bieda? Zawsze zadziwia mnie, że przed świętami, dniem dziecka itp. okazjami najbardziej wyładowane koszyki mają ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się "niezbyt zamożni".
Kilka razy zdarzało mi się być w nocy w Tesco przy okazji tzw. akcji zabawkowo mikołajowych i nigdy nie mogłem się nadziwić ile ci ludzie tych wszystkich pierdół kupują i ile za nie płacą.

To ja ci powiem dlaczego. Wiele zakładów pracy podpisuje umowy na bony świąteczne dla pracowników ze sklepami i stąd pewnie to zjawisko. Do tego wszelkiej maści SKOKI, Stefczyki i inni lichwiarze.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie sądzę, żeby ludzie dostawali bony po ładnych kilkaset czy tysiąc złoty. Bo tyle za te zakupy płacili ;)
Osobiście mam to gdzieś, bo nie ja za to płacę i każdy ma prawo robić ze swoją kasą co chce, nie rozumiem jedynie tej lekkomyślności...

Pewnie że nie bieda, pisałem o tym na samym początku.
Nie jesteśmy gorsi, w USA to samo od lat (Black friday)
Nie popieram tego, ale zauważ, że tam często są prawdziwe przeceny o 50 czy 70% i więcej, a u nas wygląda to tak, że w promocji kupuje się towar za 80 zł z informacją o 70% przecenie, a jego wcześniejsza cena regularna wynosiła 100zł ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Niestety jeszcze 25 lat po przełomach społeczeństwo nie nauczyło się świadomego wyboru. Kiedyś nie było, teraz trzeba sobie to zrekompensować. A i czasami usłyszysz "co sobie będę żałował". I wszystko ok, jeśli odbędzie się to w cywilizowany sposób. Ale ta akcja z biedronki i Lidla? A może aż tak społeczeństwo "tęskni" za kolejkami w sklepach? Rozważania godne pracy dyplomowej :)

Pewnie podpaski, też mają dobre promocje :) ale nie, nie, tutaj nigdy się nie złamałem (a bywały propozycje "kurierskie") :D
Nie "takie" rzeczy "kurier" woził ... :D wszystko zależy dla kogo i po co.. :D
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości, w Biedronce niedługo ma się***pojawić 40H6230 - o ile nie pomyliłem, w cenie 1299. Oblężenie to dopiero co będzie można zobaczyć..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a propos, no i co? Telewizorki sa prawie w każdej biedronce, szału nie było, a telewizory nie cieszą się zainteresowniem. Szczerze to 1300 zł na 40 cali dziś to nie rewelacja jak na zakupy w Biedronce, wg mnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To samo. Dziś kazali mi jechać po karpie. Wstałem trochę później i lament, bo pewnie już nic nie będzie. Pojechałem, karpi pełno, zero zainteresowania, kupiłem, w 5 minut już było zapłacone, zero ludzi, puste kasy, pełno miejsc parkingowych...
 
Do góry