Obejście blokad CINAVIA

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem Cię. Wiem, że dużo piszę w tym temacie ale nie myśl, że walka z Cinavią jest dla mnie priorytetem. Traktuję to jako zdobywanie doświadczenia i wiedzy, oraz poznawanie nowego. Uwierz mi, że mnie to ani grzeje, ani ziębi. Jest mi to obojętne. Ci, co będą chcieli z nią walczyć, będą to nadal robić. Z lepszym lub gorszym skutkiem.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Rozumiem Cię. Wiem, że dużo piszę w tym temacie ale nie myśl, że walka z Cinavią jest dla mnie priorytetem. Traktuję to jako zdobywanie doświadczenia i wiedzy, oraz poznawanie nowego. Uwierz mi, że mnie to ani grzeje, ani ziębi. Jest mi to obojętne. Ci, co będą chcieli z nią walczyć, będą to nadal robić. Z lepszym lub gorszym skutkiem.

Do odtwarzania filmów z PC używasz tylko DVDFab Player?Czytałem że iDeer Blu-Ray Player nie wspiera Cinavii a zarazem ładny jest;) Nie wspiera także 3D
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Właśnie sprawdziłem na szybkiego program iDeer Blu-Ray Player. Jest świetny, za sprawą jednego faktu. Poza kilkoma niedogodnościami użytkowymi, najważniejszą jego cechą jest to, że wyświetla on menu płyty z folderu :) co, dla niektórych, może mieć kolosalne znaczenie. Wystarczy w okno programu przeciągnąć folder i uruchamia się menu. A to, że brak 3D, jak dla mnie, nie ma znaczenia.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Właśnie sprawdziłem na szybkiego program iDeer Blu-Ray Player. Jest świetny, za sprawą jednego faktu. Poza kilkoma niedogodnościami użytkowymi, najważniejszą jego cechą jest to, że wyświetla on menu płyty z folderu :) co, dla niektórych, może mieć kolosalne znaczenie. Wystarczy w okno programu przeciągnąć folder i uruchamia się menu. A to, że brak 3D, jak dla mnie, nie ma znaczenia.

Ja zawsze posługuje się świetnymi programami;) poleciłem ci także SubtitleEdit mam nadzieję że się nim posługujesz.

P.S Masz jakiś film z Cinavia??Sprawdz ten program
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Minęła 25 minuta i nic się nie wysypało. Więc, sprawa jasna. ;)

W wolnej chwili jak będziesz miał ochotę , bo nie nakazuje ci byś sobie system zaśmiecał.Ale jak chęć cie naleci sprawdz także

Aiseesoft.Blu-ray.Player.6
Leawo Blu-ray Player 1.8.8.0

To są Odtwarzacze drugoligowe.Daj znać co one myślą o Cinavii:)Pozdrawiam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W wolnej chwili jak będziesz miał ochotę , bo nie nakazuje ci byś sobie system zaśmiecał.Ale jak chęć cie naleci sprawdz także

Aiseesoft.Blu-ray.Player.6
Leawo Blu-ray Player 1.8.8.0

To są Odtwarzacze drugoligowe.Daj znać co one myślą o Cinavii:)Pozdrawiam
Nie ma sprawy. Tak się składa, że właśnie „zdoiłem” Aiseesoft Blu-ray Player. ;)
Tylko trochę cierpliwości. Właśnie muszę wybyć z domu. Tak więc, chwila przerwy. Dam znać, co i jak.

Co do systemu, to mogę go sobie przywracać do stanu „czystego” co chwilę, w ciągu kilku minut. Więc, nie ma problemu. :)

Pozdrawiam.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Trochę to trwało, bo zabawa jest niezła, i można jeszcze długo.
No więc tak.
Oba programy tj. Aiseesoft Blu-ray Player oraz Leawo Blu-ray Player wciągnęły Cinavię nosem. Podejrzewam, że każdy mały producent tego typu odtwarzaczy, nie będzie jej miał. Natomiast co innego molochy typu PoverDVD, TMT czy Corel VinDVD. Tych należy się po prostu wystrzegać.

Wracając do naszych programów.
Płyta testowa BD to „Inwazja: Bitwa o L A”, dość trudna przez swą strukturę i wiele odtwarzaczy ma z nią problemy, jako kopia. Oprócz tego pliki i foldery. Oczywiste, wszystkie programy odczytują płyty z napędu. Więc ten fakt pomijam.

Najsłabiej wypadł Leawo Blu-ray Player. Więc krótko. Multiformatowy kombajn, co może się podobać. Problemy z wczytaniem i zastartowaniem płyty. Obsługuje jedynie pliki, nie foldery. I to tyle.

Aiseesoft Blu-ray Player. I tu się działo. Można rzec, że to klon programu iDeer Blu-ray Player.
Porównanie.
Aiseesoft Blu-ray Player odczytuje foldery Blu-ray z menu. Jeśli chodzi o DVD i mkv, to te odczytuje tylko z plików, nie z folderów. Program anglojęzyczny.

iDeer Blu-ray Player odczytuje foldery Blu-ray z menu. DVD i mkv odczytuje już z folderów. Program polskojęzyczny. Jak dla mnie, to zwycięzca.

Ale to nie Cinavia okazała się tu hitem. Nie słyszałem i nie czytałem, o takiej możliwości. Otóż. Mam płyty, „zrobione” przeze mnie, które nie posiadają menu. Natomiast oba programy potrafią narzucić własne menu! przez które mamy dostęp do startu filmu, wyboru rozdziałów, wyboru ścieżek audio i napisów. Po prostu niebywałe! Ale działa to tylko w przypadku płyt Blu-ray, niestety. Resztę funkcji i możliwości w szczegółach, trzeba sprawdzić sobie samemu, bo za dużo tego naraz, a ja mam już dość. Przedstawiłem tylko to, co najważniejsze.
I to tyle, z mojej strony.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolejny program do listy - Macgo Windows Blu-ray Player. Odczytuje foldery Blu-ray z menu, DVD i mkv odczytuje z folderów. Program polskojęzyczny, który robi dokładnie to samo, co iDeer Blu-ray Player. Wygląda na to, że wszystkie trzy programy – Macgo, iDeer i Aiseesoft , pracują na tym samym silniku. Nawet graficznie są do siebie bardzo podobne. Jeśli ktoś chce testować powyższe programy, to najlepiej poszukać w Sieci ich wersji bezinstalacyjnych, czyli portablowych.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Temat dawno zapomniany, ale przypadek sprawił, że odżył. Okazało się, że Cinavię można obejść. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym tego nie sprawdził, tak ze zwykłej ciekawości. Bohaterowie „dramatu”: DVDFab CinaviaRemoval HD, płyta BD „Total Recall” z Cinavią (remaster 4K z 2012), z Colinem Farrellem. Nie wdając się w szczegóły; rzeczywiście, to działa. Po upływie standardowego czasu na zadziałanie Cinavii, nic się nie wydarzyło. Film był odtwarzany bez żadnych przeszkód. Ale kto dziś zawraca sobie głowę Cinavią w dobie 4K, czy Blurayów Ultra HD?
Mój wpis można potraktować jako ciekawostkę, bo chyba nikt już w to się nie bawi.
Pozdrawiam.
 
Do góry