Obejście blokad CINAVIA

_Korsarz_

New member
Denuvo jest obecne tylko na pc i jeszcze nie ma cracka do tej gry, przed chwilą sprawdzałem u Skidrowa. Konsol to nie dotyczy.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie. Jeśli można prosić, to przenieście dyskusję do działu PC. Tutaj mamy o Cinavii i trochę zrobił się śmietnik. ;)
 

hajend

New member
Co prawda to prawda. Ja się zastanawiam nad zakupem Jailbreaka do oppo 103/105. Tylko muszę się wczytać w temat bo 90 dolarów drogą nie chodzi. Wtedy mógłbym odpuścić pc/htpc do filmów.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Firma Arcsoft producent znanego i bardzo dobrego playera na PC kończy wsparcie dla swojego produktu.Plotki na forum mówią że Cinavia się do tego przyczyniła , bo ludzie wybrali inne odtwarzacze które nie wspierały Cinavii.

To ostatnia ich wersja która nie wspierała tego świństwa

Arcsoft TotalMedia Theatre 5.3.1.146 Final (tylko nie aktualizuj;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jakiś czas temu czytałem że podobno ma być tak że wszystkie odtwarzacze stacjonarne od nwości będą musiały mieć Cinavie "wbudowaną" już jest bardzo dużo odtwarzczy od nowości z tym ustrojstwem od momentu zakupu. Jest duża presja ze strony dystrybutorów w USA - jak się wszyscy dogadają to może być tak że nawet w kompach odtwarzacze bluray będa miały to ustrojstwo... czas pokaże...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ja jakiś czas temu czytałem że podobno ma być tak że wszystkie odtwarzacze stacjonarne od nwości będą musiały mieć Cinavie "wbudowaną" już jest bardzo dużo odtwarzczy od nowości z tym ustrojstwem od momentu zakupu.
Kolego lolek. O ile właściwie tylko Sony wgrywa Cinavię na swoje płyty (inni wydawcy robią to sporadycznie), o tyle wszystkie stacjonarne odtwarzacze blu-ray, są w nią obowiązkowo wyposażane. A dzieje się tak już od ponad dwóch lat. Dziś już nie kupimy nowego odtwarzacza blu-ray bez Cinavii.
Firma Arcsoft producent znanego i bardzo dobrego playera na PC kończy wsparcie dla swojego produktu.Plotki na forum mówią że Cinavia się do tego przyczyniła , bo ludzie wybrali inne odtwarzacze które nie wspierały Cinavii.

Co wcale nie dziwi. Ostatnie wersje TMT wspierają/ły Cinavię i właśnie dlatego sobie tym zaszkodzili.

Swego czasu też słyszałem jakoby DVDFab Media Player, który użytkuję (ostatni soft 2.5.0.3), zaczął wspierać Cinavię. Jednak nic takiego nie ma miejsca.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Troszkę źle się wyraziłem " jakiś czas temu" to było ponad rok temu , ale jeszcze w roku 2013 można było kupić odtwarzacze bez cinavi tylko kwestia była taka że nie można było zrobić aktualizacji... obecnie tak jak piszesz wszystkie odtwarzacze stacjonarne mają - nie śledzę tego ale rozumiem że tak jest jak piszesz ... teraz pytanie jak będzie z odtwarzaczami BR które np. są zamontowane w kompach a kupi się je np. w tym roku?? Czy też nie będzie już cinavia wmontowana.. I kolejne pytanie czy inni poza Sonym nie dojdą do porozumienia z Sony i nie będą stosować również w swoich filmach tej blokady..?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Akurat Cinavia to moja „ulubienica”. :D Odnośnie Cinavii w PC, to zaczyna się ona pojawiać, ale w oprogramowaniu - odtwarzacze. Jeszcze do niedawna, żaden z takich odtwarzaczy jej nie miał, ale i to zaczyna się zmieniać. Co do napędów, to nie znam takiego przypadku. Ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Jak widać po wydaniach płyt, tylko Sony z uporem maniaka wgrywa ją do swych produkcji zaś inni nieszczególnie się z tym śpieszą, jakby im na tym nie bardzo zależało. A przecież były/są wydawane mega hity, np. Transformersi, Pierścienie, Hobbit, a jednak Cinavii na nich nie ma. Nie wiem, od czego to zależy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida chyba nie do końca bo na kilku forach ja czytałem ludzie co jakiś czas pytają się co zrobić żeby można było oglądać ale też nie jestem w tym specem więc nie wymądrzam się... :) tylko tyle co wyczytam.. czytałem natomiast i w salonie Sony też to słyszałem że pracują nad ulepszeniem tego ustrojstwa - zobaczymy...


Pewnie to tez ma znaczenie że Sony za darmo tego nie chce udostępnić innym ale też wydaje się to dziwne bo Producenci tracą od ciula .....


Tu można poczytać o piractwie w RP:


http://tech.wp.pl/kat,1009785,title...ozi,wid,17483872,wiadomosc.html?ticaid=114c24
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
czytałem natomiast i w salonie Sony też to słyszałem że pracują nad ulepszeniem tego ustrojstwa - zobaczymy...
A to ciekawe. I znów zaczną się walki. :wink:
... Producenci tracą od ciula .....
No właśnie. I to jest dziwne.

Odnośnie tego, co pisał kolega Piramida, to nie do końca tak jest. Takie były początki. Finał był taki, że twórcy DVD Rangera stanęli przed sądem, przeciw właśnie Sony. Oczywiście proces przegrali. Ale mimo to, program jest dalej rozwijany i działa w najlepsze. Nie wnikam w szczegóły, bo to dość złożone.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
... na kilku forach ja czytałem ludzie co jakiś czas pytają się co zrobić żeby można było oglądać...
Na naszym forum również. Już nie raz pisałem, aby dać sobie z tym spokój. Cinavii nikt nie przeskoczy. Być może wynika to stąd, że ludzie nie bardzo są zorientowani w temacie i wydaje im się, że to takie proste. Ale jeśli naprawdę komuś na tym zależy, to pozostaje (jeszcze) jedynie rynek wtórny. Innej opcji nie ma. No. Chyba że PC.

W tej chwili, na Allegro, można dostać 5 modeli odtwarzaczy blu-ray i to tych z wyższej półki które ja znam, a które pozbawione są Cinavii. A z pewnością jest ich więcej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że z tego roku odtwarzacze stacjonarne Bd już wszystkie będą miały Cinavie a jak nie od razu to po pierwszej aktualizacji :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To w końcu ten program nadal działa ?

No działa, ale z mizernym skutkiem.Dzwięk wyjściowy jest żałosny(degradacja jakości audio) Cinavia nie jest straszna ludziom z oryginalnymi płytami.Gorzej dla tych co pobierają film na własny użytek z netu.Zawsze jakiś tam sposób jest aby z tym walczyć.Ale to dla cierpliwych.Tak jak na AVS forum robią sobie własną wersję GRAVITY 3D Atmos.Wiecie o co mi chodzi , że można robić mix wydań z różnych regionów Ścieżkę z Cinavią usunąć i włożyć ścieżkę która nie ma cinavii ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla tych co nie mają PC lub starszego Blu-ray,nie wystarczy podpiąć dysk zewnętrzny czy pendrive'a do TV... ? ;-)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla tych co nie mają PC lub starszego Blu-ray,nie wystarczy podpiąć dysk zewnętrzny czy pendrive'a do TV... ? ;-)

No można.Ale najpierw trzeba spowodować by się film znalazł na twardym dysku lub USB.Wiec jak pisałem , albo pobiera film z netu(ma oryginał więc ma i czyste sumienie;) lub łamie zabezpieczenia tego filmu który ma (łamie prawo) i ma film na dysku i robi z nim co chce .Film z tego co się orientuje bo ja nie bawię się w takie formaty , to film powinien być w formacie m2ts (pliki takie jakie są na płycie blu ray) lub znany wszystkim format MKV i odpala.Ostatnio bawię się formatem mkv i nie jest to takie łatwe jak się pisze.Odpalałem na dobrym tv LG Hobbita 3D FULL MKV i tv się mota nie ma oczywiście DTS HD ,czyli włącza mi się lektor polski DTS.Ogólnie to mi nie podchodzi .
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Prawidłowo odpalony plik MKV może działać bez problemu z dźwiękiem DTS HD.
Może Twoje urządzenia nie wspierają w 100 % tego kontenera...;-)
 
Do góry