Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowałem Moda V2 do Eustarego, skopiowałem praktycznie 1:1 wszystkie ustawienia i dodatki, a jednak na oficjalnym Matrixie 19.4 brakuje mi kilku gadżetów wizualnych które mam na Mavenie Matrixa (cały czas mowa o Modzie V2).

Mam dwa Kodi na Shieldzie, więc mam porównanie.

Udało się którymś dodatkiem wprowadzić kolorowe tagi na pauzie, ale już brakuje w menu wyboru czasu trwania filmu i daty wydania (puste pole). Brakuje też płyty na okładce, logo nazwy filmu i na pauzie tej fikuśnej grafiki z aktorami po prawej.
Pojawia się też inny poster na pauzie.

Mat, pamiętasz które to były konkretnie ustawienia?

Porównanie:

Tak było:


Tak jest, inny poster, brak zdjęcia po prawej i logo w górny lewym rogu.


W menu wyboru podobnie:

Maven z modem:



Oficjalny z modem, brakuje czasu, daty wydania, płyty i loga filmu:

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wróciły pierwotne ustawienia (plyta, grafiki na pauzie, loga nazw filmów):
Estuary MOD V2 Matrix
Ezra:
Opcje widoku > Ustawienia Dodatku > Metadata > (zaznaczyć) Include Extra Art

Kolorowe flagi na pauzie, czyli "Hdr", "Atmos", "16:9" itd. to:
Ustawienia>Interfejs>Skóra>Motyw> wybieramy: Color

Że też nie ma jednego, prostego tutoriala od A do Z.
Dziesiątki, jak nie setki stron nt. kokretnych dodatków, dyskusji o upie Marynie, ale żeby ktoś podwiesił jeden konkretny, to ze świecą szukać. Przykład Niemieckie forum Kodinerds, 52 strony pitolenia.
Roboty na 2 min. szukania który konkretny "pstryczek" godzina... ; )
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
@armanig jaki ty byś chciał tutorial od A do Z? Kodi jest tak popularne ze względu na ilość różnych dodatków. To co odpowiada Tobie i mnie, nie musi pasować innym. Nawet w tym temacie jest spora liczba użytkowników, która ma wtyczki wideo w głębokim poważaniu. Dla nich ostatnich 200 stron jest zupełnie bez sensu, tak jak dla Ciebie forum Kodinerds. Ty lubisz takie skórki, które np dla mnie są nieakceptowalne. Jeden konfiguruje audio pod kino domowe a drugi pod TV. Ciebie nie interesuje Dolby Vision a dla mnie to podstawa. Takich różnic u użytkowników są tysiące. Także nie liczyłbym na uniwersalny tutorial. Gdyby taki powstał, miałby zylion stron :smile:
Nie ma co ukrywać powinien być oddzielny temat o Kodi oraz oddzielny o wtyczkach strumieniowych. Przypominam jesteśmy w "Nvidia Shield Tv jako odtwarzacz multimedialny" ;-) a coś o samej konsolce jest tu mało.
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Ja mam pytanie, w Ezra i trakt wyszukałem film" Nie lubię poniedziałku" i znalazło źródła podczas wyszukiwania, a za chwilę wyskoczył napis Ezra no results. Możecie sprawdzić u siebie, tym bardziej że że podczas wyszukiwania pokazało total source 33 bodajże

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To samo, ale tak jest z większością PL filmów.

@armanig jaki ty byś chciał tutorial od A do Z? Kodi jest tak popularne ze względu na ilość różnych dodatków. To co odpowiada Tobie i mnie, nie musi pasować innym. Nawet w tym temacie jest spora liczba użytkowników, która ma wtyczki wideo w głębokim poważaniu. Dla nich ostatnich 200 stron jest zupełnie bez sensu, tak jak dla Ciebie forum Kodinerds. Ty lubisz takie skórki, które np dla mnie są nieakceptowalne. Jeden konfiguruje audio pod kino domowe a drugi pod TV. Ciebie nie interesuje Dolby Vision a dla mnie to podstawa. Takich różnic u użytkowników są tysiące. Także nie liczyłbym na uniwersalny tutorial. Gdyby taki powstał, miałby zylion stron :smile:
Nie ma co ukrywać powinien być oddzielny temat o Kodi oraz oddzielny o wtyczkach strumieniowych. Przypominam jesteśmy w "Nvidia Shield Tv jako odtwarzacz multimedialny" ;-) a coś o samej konsolce jest tu mało.

Ewidentnie nie zrozumiałeś o czym pisałem. Ja nie piszę o jedynie słusznym "uniwersalnym" tutorialu, który narzuca konkretną instalacje/konfiguracje wszelkiej maści dodatków/wtyczek i ustawień (co z uwagi na indywidualne potrzeby byłoby abstrakcją), a o konkretnej skórce która tłumaczy krok po krok stronę WIZUALNĄ od A do Z konkretnego moda.

To tak jak z napisami, prosty czytelny tutorial rozwiązuje temat w kilka minut.
Konfiguracja zajmuje chwilę - pod warunkiem, że wiesz co i jak. Instalacja/konfiguracja Ezry tak samo.
A teraz znajdż mi nowicjusza, który sobie sam z tym poradzi bez tutoriala.
Te na szczęście są, jasne i klarowne.

Zobacz jak wygląda aspekt wizualny moda V2 Estaurego, a jak skonfigurowany - bo o tym tu pisze.
Gusta i guściki nie mają tu nic do rzeczy, jeden lubi wydania kolekcjonerskie, limitowane okładki i dodatkowe informacje, drugiemu wystarczy sama bezpłciowa płyta w napędzie, a to co tworzymy na Kodi, to dla wielu (szczególnie na tym forum) to pochodne fizycznych nośników i naszych kolekcji które latami kupowaliśmy w sklepach, może dlatego wolę w "kolorze", a nie jak na bazarze u piratów czarno białe na drukarce ; )

Btw. Nt. Shielda piszemy tu od 5 lat i temat już dawno został wyczerpany, a dodatkowy wątek był i się nie przyjął.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wróciły pierwotne ustawienia (plyta, grafiki na pauzie, loga nazw filmów):
Estuary MOD V2 Matrix
Ezra:
Opcje widoku > Ustawienia Dodatku > Metadata > (zaznaczyć) Include Extra Art

Kolorowe flagi na pauzie, czyli "Hdr", "Atmos", "16:9" itd. to:
Ustawienia>Interfejs>Skóra>Motyw> wybieramy: Color

Że też nie ma jednego, prostego tutoriala od A do Z.
Dziesiątki, jak nie setki stron nt. kokretnych dodatków, dyskusji o upie Marynie, ale żeby ktoś podwiesił jeden konkretny, to ze świecą szukać. Przykład Niemieckie forum Kodinerds, 52 strony pitolenia.
Roboty na 2 min. szukania który konkretny "pstryczek" godzina... ; )

btw. W video OSD może byc kręcąca sie płyta nad pudełkiem ale tylko dla pozycji z biblioteki.Trzeba by zintegrowac bibliotekę z kolekcjami Trakt.
Mozna to zrobic z Ezra ale ze względu na budg ,który jest w Estuary MOD v2 uniemożliwiający bezpośrednie dodanie widzetu z pozycjami w kolekcjach ,mysle że lepiej byloby spróbować integracji z TMDB Helper ,w którym wystarczył wskazac Ezrę jako defaultowy player.

edit: Zintegrowałem bibliotekę z TMDB- nie warto tego robić, nic to nie daje .Dodatkowe gadzety sa dostepne tylko dla plików lokalnych.W dodatku pozycje w bibliotece traktowane są jak foldery więc plakaty/pudełka wyświetlają się dopiero po wejsciu w folder.
Spróbuję jeszcze zlokalizowac problem z widzetem bezpośredniego wyświetlania pozycji z kolekcji w menu startowym.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam winowajcę. W końcu - czyli "ustawienia"...
Kilkanaście instalacji, krok po kroku, z "dodatkami", bez i tak do skutku.

Problemem okazał się jeden przełącznik w ustawieniach, widziałem na zdjęciu u Mata i też z automatu ustawiałem tak samo, mianowicie w ustawieniach Ezry > General > Estras i tutaj "Open Ezra Extras When Selectings - ustawione miałem na "Both", zamiast na "None".

Tyle w temacie, jedna pierdola.

Powiem tak, a miałem już kilkanaście instalacji, różne Maveny - tutaj jak nie problem z mikro przycięciami, to brak możliwości odpalenia niektórych żródeł (gdzie na oficjalnym Matrixie pięknie latały), oficjalne Matrixy, całą mase ustawień, lub ich brak i dla mnie najlepiej działa oficjalny Kodi (19.3 lub 19.4), żadnych przycięć, problemów, do tego działa jak błyskawica - bez względu czy to jest żródło 130GB czy 30GB.

Czyli tzw. golas + Ezra/Trakt + napisy + ustawienia audio (Atmos/DTS-X itp.)

Nie jestem do końca przekonany ,czy to aby na pewno to ;)
To ustawienie odpowiada za wyświetlanie karty extrasów przed odpaleniem scrapera.
U mnie włączone dla obydwu (czyli seriale i filmy -both) i wyłączone nic nie zmienia.
Zmienia jednak przy dużych plikach (czyli duzym zapotrzebowaniu na pamięć i przesył) wywalenie wszelkich embuary helperów ,tmdb helper etc. wszystko nie podczepione pod Ezrę co ma dostarczać dodatkowych informacji.Co jednak wpływa najbardziej ?! Przy moim niezbyt szybkim łączu-wyłączenie facebooka we wszystkich urzadzeniach :mrgreen:.
To dziadostwo (na spółkę z ich komunikatorem) potrafi przytkac nawet łącze 300mb ! (sprawdzałem u syna)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Clear logo, CDart.

Masz na mysli: Skóra, konf.skóry, wyświetl clearlogos i pokaż cdart? Miałem to zaznaczone.
Ustawienia o których wspomniałem przywróciły, także niezbadane są wyroki modowanego Estuatego ; )

Daj znać jak coś ciekawego się urodzi. Szkoda, że nie można zmniejszyć tych posterów w opcjach widoku chociażby w układzie "kafelki informacji". Na dużym tv aż się prosi o większą ilość filmów na jednej stronie, generalnie brakuje ciekawszych układów.

Btw. - ale chyba o tym właśnie piszesz (?)
Odpalając Kodi pojawia się główny ekran, czyli menu startowe, skonfigurowałem to tak, aby jednym kliknięciem w konkretna zdefiniowaną zakładkę bezpośrednio dostać się do listy filmów w Ezra, podobnie zrobilem z wyszukiwarką filmow, tez wystarczy kliknąć z glownej strony i bez przebijania się przez poszczególne zakładki w Ezrze dostać sie bezpośrednio w wybrane miejsce i to jest jasne, ale czy jest możliwość w menu startowym wyświetlić z automatu na głównej całą listę kolekcji?
Dokładnie tak, jak to można zrobić z biblioteką lokalną? Już nie wspomnę o ficzerach, jak ostatnio dodane (przez Trakt naturalnie).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jestem do końca przekonany ,czy to aby na pewno to ;)
To ustawienie odpowiada za wyświetlanie karty extrasów przed odpaleniem scrapera.
U mnie włączone dla obydwu (czyli seriale i filmy -both) i wyłączone nic nie zmienia.
Zmienia jednak przy dużych plikach (czyli duzym zapotrzebowaniu na pamięć i przesył) wywalenie wszelkich embuary helperów ,tmdb helper etc. wszystko nie podczepione pod Ezrę co ma dostarczać dodatkowych informacji.Co jednak wpływa najbardziej ?! Przy moim niezbyt szybkim łączu-wyłączenie facebooka we wszystkich urzadzeniach :mrgreen:.
To dziadostwo (na spółkę z ich komunikatorem) potrafi przytkac nawet łącze 300mb ! (sprawdzałem u syna)

Mat, wierz mi, że to ; )
Jestem w stanie Ci nagrać film w jednym ujęciu i pokazać, jak zachowuje się przykładowy film (akurat Rock of Ages) z włączonym "Both" i "None". Długo do tego dochodziłem, jak wiemy, jest cała masa zależności, to nie jest kwestia 3-4 pstryknięć. Jeszcze przed chwilą sprawdziłem, z "Both" nie jestem w stanie odpalić tego filmu, wyłączając opcje, odpala się bez problemu. Bez względu czy to jest oficjalne Kodi, czy Maven, scenariusz jest ten sam. Inne filmy działają.

Zresztą znasz odpowiedż, dlaczego u Ciebie niektóre filmy na Mavenie działały, a u mnie zachowywały się jakby były DV? To nie jest kwestia DV, bo ten sam film na oficjalnym Kodi, czy nawet Mavenie Nexusa (nie Matrixa) już u mnie odpalał. To jest dopiero zagadka ; )
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masz na mysli: Skóra, konf.skóry, wyświetl clearlogos i pokaż cdart? Miałem to zaznaczone.
Ustawienia o których wspomniałem przywróciły, także niezbadane są wyroki modowanego Estuatego ; )

Daj znać jak coś ciekawego się urodzi. Szkoda, że nie można zmniejszyć tych posterów w opcjach widoku chociażby w układzie "kafelki informacji". Na dużym tv aż się prosi o większą ilość filmów na jednej stronie, generalnie brakuje ciekawszych układów.

Btw. - ale chyba o tym właśnie piszesz (?)
Odpalając Kodi pojawia się główny ekran, czyli menu startowe, skonfigurowałem to tak, aby jednym kliknięciem w konkretna zdefiniowaną zakładkę bezpośrednio dostać się do listy filmów w Ezra, podobnie zrobilem z wyszukiwarką filmow, tez wystarczy kliknąć z glownej strony i bez przebijania się przez poszczególne zakładki w Ezrze dostać sie bezpośrednio w wybrane miejsce i to jest jasne, ale czy jest możliwość w menu startowym wyświetlić z automatu na głównej całą listę kolekcji?
Dokładnie tak, jak to można zrobić z biblioteką lokalną? Już nie wspomnę o ficzerach, jak ostatnio dodane (przez Trakt naturalnie).


Mozna ustawić menu startowe tak by wyświetlało bezpośrednio kolekcje,ostatnio dodane etc. To nie stanowi żadnego problemu ,niestety nie wiem jeszcze czemu nastepuje zapętlenie i po wybraniu i odpaleniu tytułu ,kazde kliknięcie "ok" wywołuje akcję tzn. okno scrapera Ezry odpala sie kilukrotnie
(Po zatwierdzeniu filmu klika sie przecież jeszcze by wybrac wersję, potwierdzic napisy itd.)Próbowałem to obejść spinając Ezrę z TMDB helper i wrzucając kolekcje Traktu z niego ale to niestety nic nie zmieniło.
Będe jeszcze przy tym grzebał ale to dopiero po urlopie na który wylatuję we wtorek :lol:.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już creme de la creme, chociaż teraz po konfiguracji bezpośrednich przekierowań i tak jest więcej jak komfortowo, także wypoczywaj w spokoju ; )

Btw. Gdyby ktoś z początkujących nie wiedział, , to odpalając Ezre i wchodząc:
My list > Trakt: list > i odpalajac np. Trakt: Trending user list lub Popular user list, mamy gotowe listy filmów stworzone przez użytkowników czyli np. Najlepsze horrory, 100 najlepszych SF, ostatnie wydania 4K, klasyki lat 80-tych, czy listę filmów tzw. Mindfuck, dzisiatki takich gotowych list, bardzo przydatne. Każda lista to zebrane w kupe filmy z danej kategorii, a niektóre wyjątkowo ciekawe.

Podobnie można sobie taką listę Trakta znaleźć w Google na roznych forach, lub w samym Trakcie, a dodajemy do naszej listy klikając przycisk "like" w aplikacji Trakta, pojawi się nam potem w Ezrze na TV w zakładce: Trakt: Liked list.
 
Do góry