Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem ,że tak jest z każdą pozycją?

Robiłeś ponowną autoryzacje w Real Debrid ? (w my accounts)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najprawdopodobniej ,tak jak pisałem wcześniej wystarczyło ubić działające w tle apki ;).

Na pewno nie zaszkodziło, ale nie powiedziałbym, bardziej pomogła "biała lista" lub/i "wtyczki strumieniowe"
Po tym zabiegu problem mikro czkawki zniknęły, tak mi się wydaje - aczkolwiek mogę się mylić.
Za dużo tutaj zależności. Dla przykładu, na oficjalnym Kodi nie instalowałem openwizarda i też działa.

Mam tylko pytanie - czy problemy były tylko ze streamem ,czy również z plikami biblioteki lokalnej ?

Nie pamiętam już, chociaż być może o tym pisałem, a na pewno sprawdzałem.
Co do reszty się zgadzam, przeładowane kodi wtyczkami może zamulić, ale - bo to jest kluczowe...

- Dlaczego na oficjalnej wersji Kodi nie ma żadnych problemów?
- Dlaczego u Ciebie na Mavenie to samo żródło działa, a u mnie nie?
- Dlaczego na Mavenie na tym samym żródle film dostaje poteżnej czkawki (symptomy DV, mimo opisu HDR), ale już dokładnie to samo żródło na oficjalnym Kodi działa u mnie jak marzenie.

Tak czy inaczej, na oficjalnej wersji Kodi 19.3 z 2021 lub 19.4 z 2022, nie mam żadnych problemów, ale... ; )

Jak wspomniałem jakiś czas temu, drogą dedukcji - po instalacji któregoś dodatku/repozytorium zaczynają się kwiatki, obstawiam, że może (nie musi) to być coś z Kodinerds.

Obecnie nie mogę odpalić filmu "Rock of Ages", wywala do pulpitu. Działało po instalacji i wstępnej konfiguracji na oficjalnym Kodi, ale nie działało na Mavenie. Zachciało mi się Aeon MQ8 (który u mnie się nie instaluje) z repo latts i chyba tyle, wówczas ww. wyrzuca do menu Shielda.

Musiałbym zainstalować jeszcze raz czyste Kodi i po każdym dodatku odpalać żródło, aby się przekonać która aplikacja robi problem i wówczas finalnie ocenić. Mam wrażenie, że ewidentnie któryś dodatek jest winowajcą.

Ew. sprawdż powyższy film, czy w ogóle odpala.
Jeżeli nie, to nie ma tematu, ale jeżeli ruszy, to zainstaluje jeszcze raz świeże kodi i po każdym dodatku odpale żródło i wyjdzie szydło z wora. Nie widzę tego inaczej.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obecnie nie mogę odpalić filmu "Rock of Ages", wywala do pulpitu. Działało po instalacji i wstępnej konfiguracji na oficjalnym Kodi, ale nie działało na Mavenie. Zachciało mi się Aeon MQ8 (który u mnie się nie instaluje) z repo latts i chyba tyle, wówczas ww. wyrzuca do menu Shielda.

Musiałbym zainstalować jeszcze raz czyste Kodi i po każdym dodatku odpalać żródło, aby się przekonać która aplikacja robi problem i wówczas finalnie ocenić. Mam wrażenie, że ewidentnie któryś dodatek jest winowajcą.

Ew. sprawdż powyższy film, czy w ogóle odpala.
Jeżeli nie, to nie ma tematu, ale jeżeli ruszy, to zainstaluje jeszcze raz świeże kodi i po każdym dodatku odpale żródło i wyjdzie szydło z wora. Nie widzę tego inaczej.

Sam sobie odpowiem,

Usunąłem KODI (oficjalne) - perfekcyjnie działające, po za brakiem możliwości odpalenia powyższego filmu. Zainstalowałem świeże, RD/Trakt odpalam film i działa... no i bądż tu mądry ; )

Nie ma bata, na 100% któryś dodatek stwarza problemy!

Lecę z instalacją a4ksub, opensub, napi itp. potem ustawienia i krok po kroku znajdziemy winowajcę.
 

leszekgd

Active member
Ostatnio będąc w delegacji zainstalowałem Ezra na Firestick 4k. Nie wiem co zaznaczyłem ale po wybraniu wersji filmu i jego odtwarzaniu, po ponownym wybraniu tego filmu "wyskakiwała" mi tylko wybrana wersja, lub mogłem wybrać ponowne scrappowanie. Super sprawa, tylko na Shieldzie, który mam w domu nie mogę znaleźć tej opcji. Ponowne wybranie tego samego filmu pokazuje mi całą listę wersji danego filmu. Czy ten "ficzer" był tylko w jakiejś wersji Ezra i potem został usunięty, czy czegoś nie mam zaznaczone?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie czy jest szansa zainstalować the oath? Znalazłem tutek w sieci niestety źródło już nie aktualne. Jakiś plik zip dostępny pod androida?
Ewentualnie namiary na post w którym znajdę inny działający opis.

Nastepcą ma być The Promise ale mi nietsety nie działa na andku. W libreelec i na kodi w ubuntu the promise działa bez problemu.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki naprawiłem promise przez zainstalowanie kodi nerd z postu 100 stron wcześniej od mata chyba.
Spróbuję ezre :)
 

venomas200

New member
Bez reklam
Opowie ktoś Łopato logicznie co to jest ten Real deberit, jakie są koszty i jaka wtyczka najlepiej. Jak się płaci za Real Deberit itd

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oh serio warto zapłacić 16€ za 180dni.
Lopatologicznie to realdebrid to twój prywatny hosting. Znajdziesz film na torrentach wklejasz w okno realdebrid i możesz pobrać z sieci bezpieczniej. Jest historia etc..

Realdebrid + ezra = Netflix, HBO max, Disney+ i co tam jeszcze za serwisy streamingowe są dostępne wszystko w jednym. Za 16 Jurków :p

Polecam!

@armanig zdecydowanie ezra wygrywa! Dziekuje!
Nie znalazłem opcji auto ściągania napisów. Jest tam gdzieś ukryta jak w Promise? ;) to fajna opcja była.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nie znalazłem opcji auto napisów. I pewnie nie ma.
Kodinerd także wywaliłem bo nie ma klientów telewizji a używam enigma addon. Zrobiłem nowa instalacje kodi 19.4 i wszystko śmiga jak powinno. Na kodi nexus niestety nie działało.
Powie mi ktoś co mnie ominie z kodi matrix? ;) Dolby Vision chyba nie działa? ;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tzn. które wszystkie?

Każda wtyczka ma w ustawieniach aktualizację automatyczną, niby można ją wyłaczyc globalnie ale ja na wszelki wypadek wyłaczam tą opcje w każdym dodatku po zaiinstalowaniu.

Ostatnio będąc w delegacji zainstalowałem Ezra na Firestick 4k. Nie wiem co zaznaczyłem ale po wybraniu wersji filmu i jego odtwarzaniu, po ponownym wybraniu tego filmu "wyskakiwała" mi tylko wybrana wersja, lub mogłem wybrać ponowne scrappowanie. Super sprawa, tylko na Shieldzie, który mam w domu nie mogę znaleźć tej opcji. Ponowne wybranie tego samego filmu pokazuje mi całą listę wersji danego filmu. Czy ten "ficzer" był tylko w jakiejś wersji Ezra i potem został usunięty, czy czegoś nie mam zaznaczone?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Tego typu opcje nie zależą od sprzętu a jedynie od wtyczki.Prawdę mówiąc nie kojarzę jak cos takiego ustawić i w jakiej systuacji się to uda ale musze sie temu przyjrzeć


Oh serio warto zapłacić 16€ za 180dni.
Lopatologicznie to realdebrid to twój prywatny hosting. Znajdziesz film na torrentach wklejasz w okno realdebrid i możesz pobrać z sieci bezpieczniej. Jest historia etc..

Realdebrid + ezra = Netflix, HBO max, Disney+ i co tam jeszcze za serwisy streamingowe są dostępne wszystko w jednym. Za 16 Jurków :p

Polecam!

@armanig zdecydowanie ezra wygrywa! �� Dziekuje!
Nie znalazłem opcji auto ściągania napisów. Jest tam gdzieś ukryta jak w Promise? ;) to fajna opcja była.

Ezra ma (czy też miała) opcje automatycznego ściągania napisów , dopiero teraz zerknąłem ,że przy ostatniej aktualizacji zostało to usunięte.Nie mam pojęcia dlaczego ?! Działa to dobrze więc pewnie jakieś niedopatrzenie autora.
W każdym razie możesz albo przeinstalowac ją sobie z tych plików (ustawienia napisów będą w opcji playback) https://drive.google.com/drive/folders/1RtR6Xqlpl7prWCo3MsBLH7ts_Ga5C_gb?usp=sharing
(wystarczy ezra player i ezra scraper) albo zainstalowac dodatek a4ksubtitles https://a4k-openproject.github.io/a4kSubtitles/packages/ i aktywować dodatek subtitles mangler z oficjalnego repo Kodi.Najlepiej zrobic jedno i drugie.;)

Niestety nie znalazłem opcji auto napisów. I pewnie nie ma.
Kodinerd także wywaliłem bo nie ma klientów telewizji a używam enigma addon. Zrobiłem nowa instalacje kodi 19.4 i wszystko śmiga jak powinno. Na kodi nexus niestety nie działało.
Powie mi ktoś co mnie ominie z kodi matrix? ;) Dolby Vision chyba nie działa? ;)

Trochę pokręciłes pojecia- Kodi 19.4 z Kodinerds (czyli kompilacja Mavena) jest własciwie tym samym co Kodi 19.4 ze sklepu Google tyle,że potrafi odtworzyć DV z mkv.Na pewno ma klientów telewizji i na pewno jest kompatybilne z wszystkimi dodatkami.
Kodi Nexus to osobna sprawa. Tak więc możesz mieć Kodi Matrix z działającym DV i wszystkimi dodatkami . W porównaniu do Nexusa jest troszeczkę wolniejsze i ma mniejsze mozliwości konfiguracyjne formatu napisów.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem. Jak się cofniesz 100 stron do tyłu są linki do Google drive z build ami mavena. Któryś z nich nie obsługiwał klientów TV. Oficjalny i ostatni build mavena z 19.4 już posiada tą opcję.
Wciąż testuje ;) dzięki za linki do starszej wersji ezra :)
 

andrzeej

Member
W końcu udało mi się ogarnąć ezre i rzeczywiście jest to bardzo dobra rzecz ��. Zainstalowałem dodałem a4ksubtitles tylko jak zmienić aby wyszukiwało napisy w j.plolskim? w ustawieniach odtwarzacza zmieniłem preferencje na j.polski.
Ok wszystko ogarnięte napisy w j.ploskim są.
Mam jeszcze jedno pytanie czy w Ezra można zmienić opis filmu na j.polski?
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Active member
@mat74 to chyba logiczne, że opcji tej szukałem w ustawieniach Ezra a nie Shielda ;) Po prostu na Firesticku to działało. Za kilka dni sprawdzę, czy po aktualizacji Ezra to działa dalej.
 

andrzeej

Member
Ostatnio będąc w delegacji zainstalowałem Ezra na Firestick 4k. Nie wiem co zaznaczyłem ale po wybraniu wersji filmu i jego odtwarzaniu, po ponownym wybraniu tego filmu "wyskakiwała" mi tylko wybrana wersja, lub mogłem wybrać ponowne scrappowanie. Super sprawa, tylko na Shieldzie, który mam w domu nie mogę znaleźć tej opcji. Ponowne wybranie tego samego filmu pokazuje mi całą listę wersji danego filmu. Czy ten "ficzer" był tylko w jakiejś wersji Ezra i potem został usunięty, czy czegoś nie mam zaznaczone?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

U mnie na NVIDIA też tak jest jak piszesz. Nie pytaj czy coś zaznaczyłem w ustawieniach bo ja od kilku dni walczyłem z Ezra żeby co kolwiek działało..
 

leszekgd

Active member
@andrzeej rozumiem że ta "funkcja" u Ciebie działa, tak? Masz najnowszą wersję Ezra?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry