Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

leszekgd

Member
Czy STOP to dla Ciebie PAUZA? Dla mnie stop to wyłączenie odtwarzania. Tak, mam tego pilota.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdybyś się jednak brał, to weż się może od razu za MQ8 ; )
Potężne możliwości (wizualne), a z Twoją wiedzą i znajomością tematu mielibyśmy tutaj kompletne kompendium wiedzy - czyt. pomoc z pierwszej ręki.

Zgadzam się natomiast co do prostoty obsługi, do tego dążę w każdej skórce.
Moda V2 skonfigurowałem stricte pod filmy/Ezre, więc po odpaleniu Kodi mam już tylko bezpośrednie odnośniki do listy z filmami, seriali i wyszukiwarkę. Żadnego latania po menu, szukania itd.

Patrzyłem na tego Aeona (bodajże Silvio) , przede wszystkim nie pasuje mi poziome menu startowe.
Do tego nie odpowiada mi układ techniczno/wizualny OSD.
Wizualnie wygląda to :eek:k: ale wszelkie widzety, animacje ,wizualizacje muszą się za każdym razem załadować przy starcie Kodi , pózniej z resztą też obciążają system , szczególnie jesli wprowadzi sie własne poprawki.Choćby zmieniając defaultowy player lud dodając wtyczkę platformy streamingowej.
Zostaje przy Estuary Mod V2 z Kodinerds - nie zauważam różnicy w responsywności w stosunku do defaultowego Estuary a jednak moge sobie indywidualnie wszystko spersonalizować.

btw.Co do pytania o wysokośc okna napisów- tak jest wyświetlane gdy automatycznie wywołuje je subtitles mangler.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, zostańmy tymczasem przy modowanym Estuarym.
Jak wygląda u Ciebie poniższa lista widoku - "Mozaika", u mnie po wyborze nie widać okładek boxowych, a banery jak na drugi zdjęciu.
Ustawień też tam żadnych.

Jest w ogóle możliwość wgrania innych widoków, idąc dalej pudełek, nie wspominając już o jakiś animacjach? W widoku "shift" pojawia się płyta obok postera, to już coś, żeby się jeszcze kręciła, nie wspominając o otwierającym pudełku... ; ) Tego mi właśnie brakuje w Estuarym i nie mam już tu na myśli jakiś a'la disco polo fajerwerków, a coś co mimo wszystko bardziej by cieszyło ok.



Po wybraniu powyższego, taka poczwara:
 

rufi10

Member
Robią próby, pojawiło sie wczoraj nowe menu ekranowe Google, ale po ok. pół godzinie wróciło do starego. Nie będzie potrzebny dodatkowy Launcher, bo po przejściu strzałką w lewo pojawiają się w formie kafelków aplikacje zainstalowane w nVidia.
 

Noisy

Member
Zrobiłem reinstalke Kodi i nie umiem teraz zainstalować The Oath ;( podczas próby znalezienia źródła pojawia mi sie błąd sieci
Jak ja żałuję że mi się ta konsola zaktualizowała ;(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytaj ostatnie wątki, pisaliśmy o tym (tam gdzie mój wpis dot. niedziałających seriali) Masz tam wszystko, dzień po dniu, niemal cały tutorial.
Instaluj naturalnie Ezre, a nie TheOath. Przepaść.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ok, zostańmy tymczasem przy modowanym Estuarym.
Jak wygląda u Ciebie poniższa lista widoku - "Mozaika", u mnie po wyborze nie widać okładek boxowych, a banery jak na drugi zdjęciu.
Ustawień też tam żadnych.

Jest w ogóle możliwość wgrania innych widoków, idąc dalej pudełek, nie wspominając już o jakiś animacjach? W widoku "shift" pojawia się płyta obok postera, to już coś, żeby się jeszcze kręciła, nie wspominając o otwierającym pudełku... ; ) Tego mi właśnie brakuje w Estuarym i nie mam już tu na myśli jakiś a'la disco polo fajerwerków, a coś co mimo wszystko bardziej by cieszyło ok.

Nagrzebałem się przy tym......:roll:
Teoretycznie jest możiwość dołożenia artworków ale tylko dla pozycji z biblioteki , nie dla kolekcji pochodzacych z dodatków .Roboty z tym jednak tyle ,że moim zdaniem gra nie warta świeczki więc nie zagłebiałem sie w to na tyle by opracowac jakąś wersję ostateczną.Nie warte świeczki bo inni , znaaaaacznie lepsi ode mnie w te klocki zrobili to już lepiej w innych skórkach.
Choćby wspomniana przez Ciebie skórka Aeon MQ8- jest tu praktycznie wszystko gotowe i dopracowane btw. łap repozytorium w którym jest wersja wchodząca na kompilacje Mavena Matrix :-D https://holybid.com/kodi/lattsrepo/master/repository.lattsrepo/
Zainstalowałem na Mavenie (na emulatorze) wygląda fajnie, co ważne jest możliwość układu pionowego menu ,nie mogłem sie jednak dogrzebać do ustawień personalizacji video OSD ,które prawde mówiąc , szczególnie biorąc pod uwagę rozbudowanie innych gadzetów , jest rozczarowywujące.
No i jednak po wyborze któreś pozycji napis "prosze czekac" pojawia się prawie zawsze...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Próbuję zainstalować skórkę MQ8 (Aeon MQ8 - Matrix Mod) na Mavena Matrixa od lattsrepo, ale instalacja staje na 8%, 9% lub 12%. Nie wiem, być może procenty stoją, a instalacja idzie w tle jak krew z nosa, a ja zamykam po kilku minutach bezczynności (?). Przy MQ7 wyświetla komunikat błędu, zresztą przy MQ8 też, ale z którymś razem ruszyła.

Chętnie bym to sprawdził.

Tymczasem pocieszyłem się kolorowymi flagami w ubogim modzie Estaurego ; )

 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Instalacja idzie jak krew z nosa, pózniejsze odpalanie również....
Responsywność też niestety nie jest rewelacyjna-przełączając sie miedzy materiałami mozna w miedzyczasie zaparzyć sobie herbatę :-D
Tak po małym dłubaniu wygląda OSD (płyta spada z góry i kręci się)
https://zapodaj.net/bdcdeaeddf671.png.html
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jak nie urok, to... ; )
Dziwne, bo Aeon Silvo nie sprawiał żadnych problemów.

Tak na marginesie, wracając do korzeni, czym w zasadzie różni się Maven Matrixa, od "defaultowego" Matrixa - chociażby tego prosto ze sklepu googla? W praktyce.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jak nie urok, to... ; )
Dziwne, bo Aeon Silvo nie sprawiał żadnych problemów, a też sporo potrafi.

Tak na marginesie, wracając do korzeni, czym w zasadzie różni się Maven Matrixa, od "defaultowego" Matrixa - chociażby tego prosto ze sklepu googla? W praktyce.

Btw. Nie mogę uruchomić filmu "Rock of Ages", wyrzuca do menu Shielda, lub co ciekawsze teraz do FX'a, za to na Mavenie Nexusa działa.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Modyfikacja umozliwiająca odtwarzanie plików mkv z DV we własciwie interpretowanej palecie kolorystycznej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak myślałem, zatem czy w moim przypadku (brak DV) jest sens jej w ogóle używać (?) Wracając do defaultowej, będzie możliwość instalacji tego całego bajzlu o którym tu piszemy, a4ksub, openwizard itd.?
Generalnie nie mam problemów z Mavenem, aczkolwiek zdarzają się wtopy jak z ww. "Rock of Ages" chociażby - nie wiedzieć czemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam sobie odpowiem,
Zainstalowałem uprzednio odinstalowanego Kodi (defaultowy ze sklepu) v.19.3
Żadnych aktualizacji.
Poszły wszystkie ustawienia, w tym a4k, naturalnie Ezra, Trakt.
Działa jak marzenie. To z czym od czasu do czasu miał problem Maven Matrixa, tutaj nie występuje. Łyka bezproblemowo 120gb źródła bez zająknięcia, płynność podobnie (ale po ustawianiach od Mata).

Wstępne wnioski po kilkunastu roznych wersjach Kodi:
Maven Matrixa (czyli głównie pod DV) nie koniecznie sprawdzi się tak dobrze (mowa tylko i wyłącznie o filmach - źródło>Ezra) jak defaultowe Kodi (w moim przypadku).
Nie do końca rozumiem dlaczego Maven miał problemy z odpalenie kilku źródeł, a np. defaultowe Kodi już tych problemów nie ma, za to u Mata te same źródła działają na Mavenie bez problemów. Przypominam, że mój tv nie obsługuje DV i tutaj się dopatruje jedynej różnicy.
Btw. Warto też w ustawieniach przefiltrować źródła i wyłączyć te z DV.

Testy przeprowadziłem na kilkunastu filmach (żródła 60-120GB), co prawda fragmenty kilkuminutowe, ale mam porównanie to tego co było wcześniej.
Zostaje przy wspomnianym Kodi, przynajmniej do czasu jak wszystko działa niemal perfekcyjnie (audio/video). Zobaczymy po kilku dniach.
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Mam dylemat nad zakupem NVIDIA,, która wersję?
Najlepiej od razu pro?
Jak z gęstymi formatami audio? Działa Atmos? Bo mam Canal+ Box i e Netflix działa ale z plików już nie działa. Jak obraz w NVIDIA?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sam sobie odpowiem,
Zainstalowałem uprzednio odinstalowanego Kodi (defaultowy ze sklepu) v.19.3
Żadnych aktualizacji.
Poszły wszystkie ustawienia, w tym a4k, naturalnie Ezra, Trakt.
Działa jak marzenie. To z czym od czasu do czasu miał problem Maven Matrixa, tutaj nie występuje. Łyka bezproblemowo 120gb źródła bez zająknięcia, płynność podobnie (ale po ustawianiach od Mata).

Wstępne wnioski po kilkunastu roznych wersjach Kodi:
Maven Matrixa (czyli głównie pod DV) nie koniecznie sprawdzi się tak dobrze (mowa tylko i wyłącznie o filmach - źródło>Ezra) jak defaultowe Kodi (w moim przypadku).
Nie do końca rozumiem dlaczego Maven miał problemy z odpalenie kilku źródeł, a np. defaultowe Kodi już tych problemów nie ma, za to u Mata te same źródła działają na Mavenie bez problemów. Przypominam, że mój tv nie obsługuje DV i tutaj się dopatruje jedynej różnicy.
Btw. Warto też w ustawieniach przefiltrować źródła i wyłączyć te z DV.

Testy przeprowadziłem na kilkunastu filmach (żródła 60-120GB), co prawda fragmenty kilkuminutowe, ale mam porównanie to tego co było wcześniej.
Zostaje przy wspomnianym Kodi, przynajmniej do czasu jak wszystko działa niemal perfekcyjnie (audio/video). Zobaczymy po kilku dniach.

Najprawdopodobniej ,tak jak pisałem wcześniej wystarczyło ubić działające w tle apki ;).
Problemy z przycinkami mogą tez byc spowodowane dużą iosci zainstalowanych dodatków, repozytoriów ,zaleznosci ,które sie odpalają i aktualizują w tle.Kilka skórek, kilkanaście zwiazanych z nimi dodatków i już pamięć operacyjna potrafi sie załadowac do 90% co z kolei generuje problemy z buforowaniem mediów.Dlatego też często po świeżej instalacji Kodi wszystko nagle zaczyna cudownie działać ;).
W kazdym razie jak juz sie sam przekonałes kompilacje Mavena są niezalezne od wersji oficjalnych i nie ma pomiędzy nimi synchronizacji.
Nie moge potwierdzić ,czy żródła po 120 GB chodzą u mnie bezproblemowo bo moje łącze nie ma takiej wydajności.

Mam tylko pytanie - czy problemy były tylko ze streamem ,czy również z plikami biblioteki lokalnej ?
 
Do góry