Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
W ustawieniach Kodi.
Rózne urządzenia potrafią współpracować ze sobą róznie- najpierw sprawdz jaki format wysyła Ci Nvidia do odbiornika przy róznych materiałach.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Trzecia poprawka 9.0.1+ HotFix jest już dostępna i zawiera następujące poprawki:

Rozwiązuje problem z parowaniem kontrolerów Dual Shock 3, XBOX i Switch
Rozwiązuje błąd, w którym kolory wideo były wyświetlane niepoprawnie, gdy włączona jest akceleracja sprzętowa
Naprawiono błąd wpływający na przesyłanie strumieniowe do Twitcha
Dodaje przydatne powiadomienia podczas podłączania lub formatowania pamięci wymiennej
Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się systemu podczas dostępu do ekranu głównego po dopasowaniu liczby klatek na sekundę w Kodi
Naprawiono błąd, który powodował, że upmixer dźwięku przestrzennego przestawał działać po odtworzeniu strumieni dźwięku Dolby
Dodaje obsługę Plex dla najnowszego tunera Hauppauge WinTV-dualHD DVB-T (tylko UE)
Naprawiono błąd, w którym nie można było zmienić skalowania AI w aplikacji Netflix
Rozwiązuje problem polegający na tym, że interfejs Dokumentów nie może uzyskać dostępu do zewnętrznych folderów pamięci;
Rozwiązuje problem polegający na wyświetlaniu powiadomień o karcie SD podczas uruchamiania aplikacji
Rozwiązuje problem podczas przechwytywania zrzutów ekranu w GeForce NOW przy użyciu NVIDIA Share
Rozwiązuje problem z awarią gier Google Play na urządzeniach SHIELD 2015/2017.
Rozwiązuje problem z lokalizacją z wyborem liczników czasu startu energii w języku kanadyjskim;
Rozwiązuje problemy z dźwiękiem podczas podłączania zestawu słuchawkowego do kontrolera SHIELD 2015

Źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforc...5/shield-experience-upgrade-901-hotfix-image/
 

negatyw001

Member
Zatem na powrót właściwych transferów przy kopiowaniu plików na dyski podpięte pod USB - czekamy nadal...
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zatem na powrót właściwych transferów przy kopiowaniu plików na dyski podpięte pod USB - czekamy nadal...

A wgrywałeś drugą poprawkę (33.1.0.301 wdrożona 02.03.2022)? Zgodnie z opisem rozwiązuję ona w znacznym stopniu problem z niskimi transferami. Użytkownicy potwierdzają, że jest dużo lepiej, choć faktycznie nie ma dalej takich transferów jak na ATV9.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko, że te poprawki (FIX) nie wchodzą z automatu, tylko trzeba się po nie specjalnie zapisać. Jak tego nie zrobiłeś to jej nie masz.
 

negatyw001

Member
Kupiłem dysk zewnętrzny 4tb 2,5".
Nie chcę go dzielić na mniejsze partycje. Ma być jako 4tb w całości. Będzie podpięty pod usb 3.0 w nvidia.

Nawet nie wiem, czy ten dysk przyjdzie już gotowy do użycia, czy też będę go musiał stworzyć partycję i sformatować.

Jeśli tak, to czy zrobić partycję MBR czy GPT? No i czy nvidia shield 2019 pro - widzi GPT?

Czy mam go formatować pod win10, czy pod nvidia?

Pytam też pod kątem tej lektury:
https://pl.easeus.com/manage-partitions/4tb-hard-drive-shows-as-2tb.html
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
A propos tych hocków...

Posiadam co prawda nvidię shielda 2019 pro, ale w tym wątku się więcej dzieje.

Zainstalowałem kodi z obsługą java. I w tym kodi nie odtwarza mi poprawnie menu z płyt dvd (z folderów oczywiście).
Nie wszystkie menu z BR (foldera BDMV) wyświetla prawidłowo. Generalnie sobie radzi, ale spotykam ripy, które mniej lubi.

Posiadam też wersję kodi bez modyfikacji i tam menu dvd działa bezbłędnie.

I teraz pytania:
1) Czy mogę mieć 2x kodi w jednym urządzeniu i czy tak być powinno?
2) Jak sprawdzić (może jakoś to widać w folderach), czy wersja kodi z java - zainstalowała się w 100% prawidłowo?
3) Czy wystarczy odinstalować kodi i cały syf w systemie znika, czy też trzeba to jeszcze (i jak?) wyczyścić?
 
Do góry