Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
FEN z Leią 18.9 nie chce działać - chce nowej wersji Pythona.
Zdążyłem zauważyć :/ Póki jednak Seren działa, nie zamierzam zmieniać i konfigurować wszystkiego od nowa. Choć może się kiedyś skuszę pod Linuksem - szczęściem Kodi jest właściwie w 100% przenośny (pluginy i configi). Wystarczy przerzucić katalog zawierający pluginy (.Kodi czy jak on się tam zwie na innych systemach) i wszystko bangla bez bólu. Tylko sam plik wykonywalny Kodi jest kompilowany dla danego systemu. Pluginy to wszystko Python (chyba wszystko) i drzewko katalogów też takie samo. W każdym razie nigdy nie miałem problemów migracją Linux <-> Windows <-> Android. Z Makówką nie miałem do czynienia, ale podejrzewam, że jest podobnie.
 

leszekgd

Active member
@mat74 zainstalowałem Nexusa i muszę powiedzieć, że jest zdecydowanie szybszy od Matrixa. Niestety nie działa mi Napiprojekt Katalog, wywala error. Prawdopodobnie dodatek nie obsługuje Kodi 20. Czy mógłbyś zainstalować go i napisać czy Ci działa?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie tez jest error od miesiąca. Jesli chodzi o Fen to problem mam z napisami. O ile na Outh rzadko się zdarza , że nie znajduje napisów to na Fen moze 10% mam znalezionych. Przykład z wczoraj ostatni Bond - na Outh od razu mam napisy , na Fen te same pliki Napiprojekt, Napisy24 i Open subtilites nie znajduje nic.
To samo z najnowszym filmem z Liam Neesonem. Jakby wtyczki nie działały
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
@mat74 zainstalowałem Nexusa i muszę powiedzieć, że jest zdecydowanie szybszy od Matrixa. Niestety nie działa mi Napiprojekt Katalog, wywala error. Prawdopodobnie dodatek nie obsługuje Kodi 20. Czy mógłbyś zainstalować go i napisać czy Ci działa?

Mam zainstalowany Napiprojekt Katalog i Napiprojekt pl.O ile dobrze pamietam jedno jest z oficjalnego repo drugie z repo kodiwpigułce. Warto mieć obydwa bo niby baza napisów ta sama a jednak obydwa dodatki wyszukują róznie , z róznymi wynikami.Prócz tego Napisy24 i oczywiście opensubtitles który jest również sprzężony w automacie z FEN.
edt:własnie spradziłem- zainstaluj Napiprojekt pl. z oryginalnego repo Kodi , działa na 100%.
Najskuteczniejszy jest jednak opensubtitles.pl właczony w automacie.

U mnie tez jest error od miesiąca. Jesli chodzi o Fen to problem mam z napisami. O ile na Outh rzadko się zdarza , że nie znajduje napisów to na Fen moze 10% mam znalezionych. Przykład z wczoraj ostatni Bond - na Outh od razu mam napisy , na Fen te same pliki Napiprojekt, Napisy24 i Open subtilites nie znajduje nic.
To samo z najnowszym filmem z Liam Neesonem. Jakby wtyczki nie działały

Bond w FEN- napisy z opensubtitles ładują się od razu (co ciekawe przy próbie ręcznego wyszukiwania faktycznie w opesubtitles nie znajduje) , znajduje również zsynchronizowane napisy (opdalałem wersję BD 77GB) w Napiprojekt.pl
Do "Blacklight" nie znajduje mi napisów żadna wtyczka ani w FEN ani w The Oath ani w Venomie.Gdzie widziałeś napisy do niego ?
Dodatek opensubtitles dla wyszukiwania automatycznego i ręcznego tak jakby wykorzystywał odrębne wtyczki.Musisz byc zalogowany w obydwu, tzn. zarówno w ustawieniach Kodi jak i ustawieniach wtyczki (w FEN-ie chyba w dodatku "moje konta").
Pamietasz również ,że jakis czas temu po ataku hakerskim trzeba było zmienić hasło w opensubtitles ?
 

leszekgd

Active member
Napiprojekt wyszukuje napisy ale tylko te co mają "sync". W moim przypadku Napiprojekt Katalog jest najskuteczniejszy bo oprócz "sync" mają opcje wyboru innych z podaną długością filmu.
Zadałem pytanie na KodiWPigułce, może dostanę odpowiedź.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale "sync" oznacza synchronizację , po co szukac innych skoro są dopasowane dokładnie do tej wersji ?
Najskuteczniejszy jest opensubtitles- zapewniam.

btw.znalazłeś odpowiedni dla siebie odcień szarości ?
Jak bedziesz chciał mogę Ci podać własne ustawienia, co prawda uzywam odcienia zółci ale pozostałe parametry powinny sie sprawdzić.Przynajmniej u mnie sie sprawdzają a grzebałem przy nich chyba z miesiąc......

ps.Nie wiem czy na kodi w pigułce ktos już używa Nexus-a , o wersji Mavena nawet nie wspominając....
 

leszekgd

Active member
W OpenSubtitles nie masz opcji "sync", bierze pierwsze z brzegu. Dużo filmów, które oglądam nie ma napisów zsynchronizowanych i tutaj najlepszy jest NKatalog. Pokazuje czasy danych napisów i łatwiej można dobrać pod swój release. Przetestuję Twoją opcję z "automatem".
Znalazłem......po wielu bojach. Skórka Aeon Nox nie pokazuje wszystkich ustawień napisów....masakra ;)
 

negatyw001

Member
Zainstalowałem tę wersję Kodi, oraz zip javy. Nie do końca jednak uzyskałem oczekiwany efekt.
Otóż w klasycznym Kodi, mogę chociaż wejść z poziomu MENU w wybór rodzaju dźwięku czy poszczególnych utworów koncertu. Co prawda nie mogę po wejściu niczego wybrać, ale mogę w to wejść.

W ten wersji zmodowanej, po wejściu w powyższe, widzę jedynie taką białą kropkę na dole ekranu.

Zobacz proszę mój screen tej wtyczki (java). Czy też tak masz? Nie mogę wejść przykładowo w ustawienia. Nie wiem po prostu, czy ten dodatek jest uruchomiony.
2e5c1f0fb09d23150cd8a213d89a4b80.jpg
3010c8f3273eb437d3d657483d8a80f5.jpg
b4c1e5d40600026ae1efef8b534aadbe.jpg
c637b48d5ba93d1d1f9d38e5c7f8f96b.jpg
41b3a7a5e1a5954c8f67bb987cf0a10c.jpg

7916c3352ebe89a96315781a386121a3.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Do opensubtitles dla FEN logujesz się w dodatku "My account".
Do Napiprojekt logujesz się bezpośrednio w tej wtyczce.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Edycja do postu powyżej :
Moja pomyłka- dla FEN do opensubtitles wystarczy zalogowac sie w ustawieniach wtyczki opensubtitles.
Wtyczka Napiprojekt pl. nie wymaga logowania.
 

pamel

New member
Witam,
Czy ktoś opanował problem z niedopasowaniem klatek w appkach vod ?
Ta wbudowana opcja nic nie daje poza wyłączeniem odtwarzania.
Mam namyśli aplikacje polsat box go , canal plus itp.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jest apka rozwiązująca ten problem ale tylko dla Netflix-a ,dla całej reszty jedyne skuteczne rozwiązanie to korzystanie z wtyczek Kodi.
 

pamel

New member
To strasznie słabo bo jak podłączę firesticka maxa to wszystko hula jak należy bez kombinacji , a taka firma jak Nvidia i sprzęt za 3 razy tyle pieniędzy i nie może być porządnie zrobione.
 

negatyw001

Member
A czym się objawia to "niedopasowanie klatek" i czy to dotyczy tylko serwisów typu Netflix, Amazon, hbo, czy również filmów odtwarzanych z plików?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To strasznie słabo bo jak podłączę firesticka maxa to wszystko hula jak należy bez kombinacji , a taka firma jak Nvidia i sprzęt za 3 razy tyle pieniędzy i nie może być porządnie zrobione.

Mnie Nvidia kosztowała 5 razy tyle co Firestick , więc albo przepłaciłeś za tego drugiego albo za bardzo dobrą cenę kupiłeś tę pierwszą.;)
W każdym razie Firestick 4k Max jest w swojej klasie urządzeń streamingowych bezkonkurencyjny.Gdyby jeszcze przesyłał bezstratne formaty dzwięku to miałby przewage nawet nad Nvidią bo w przeciwieństwie do niej obsługuje HDR10+.

A czym się objawia to "niedopasowanie klatek" i czy to dotyczy tylko serwisów typu Netflix, Amazon, hbo, czy również filmów odtwarzanych z plików?

Dotyczy to wszystkich materiałów, przejawia się "mikrojąknięciami" lub "przeskokiem" klatek.Chyba jednym z najbardziej widocznych przypadków jest odtwarzanie na Netflix-ie materiałów 25 kl.s z częstotliwością 59.94.
Nie każdy to jednak zauważa.
 
Do góry