Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Niektóre urządzenia wymuszają atmosa i wyświetlą go nawet przy konfiguracji 5.1, np xbox np apple tv 4k.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
To kolega też sobie może ustawić 5.1.2 i wtedy Atmos się pokaże.

Amplituner, nie weryfikuje co mu ustawiasz. Możesz go cyganić do woli [emoji1]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu testuję wtyczkę FEN z repo https://tikipeter.github.io/ i mogę śmiało polecić (jak na razie jako backup dla The Oath) .
Jest szybszy od The Oath i od Venoma , od tego drugiego wynajduje więcej żródeł (szczególnie dla seriali) , taka jak Venon daje szybki dostęp do własnej chmury RD.

Po kolejnym tygodniu użytkowania FEN wskakuje u mnie na pozycje głównej wtyczki , The Oath schodzi na drugą pozycję.
Jest szybszy od The Oath ,wyszukuje co najmniej tyle samo żródeł , ma ładniejszy interfejs, wyszukuje w sieci wszystkie "extras-y" ,działając w tym względzie trochę podobnie do x-ray w Amazon tylko taz z 3 krotnie większą ilością informacji.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdybyś miał jakiś problem z ustawieniami , szczególnie materiałów dodatkowych to daj znać -podam Ci swoje , sprawdzone.:wink:
 

freedi

Member
:No i hula aż miło ! Faktycznie jest dużo szybszy od innych i interfejs ładniutki.
Szacun mat za dobrą robotę..:eek:k:
Dopiero odpaliłem i rozkminiam,także za wskazówki będę wdzięczny.
Można zmieić język na Pl ?:-?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zainstaluj sobie z tego samego repo dodatek "moje konta" - wyeliminuje Ci to ewentualne przyszłe potrzeby ponownej autoryzacji kont RD i Trakt.
Język możesz zmienić na Pl dla materialów dodatkowych (opisów) języka interfejsu nie można. (przynajmniej ja takiej mozliwosci nie znalazłem.
W "moich kontach" zalogowany jestem również do TMDB i IMDb.

Szybki dostęp do chmury z torrentami masz przez zakładkę "premium services".
 

leszekgd

Active member
@mat74 faktycznie Fen jest na tą chwilę najlepszy. Fajny interfejs, z możliwością kustomizacji (mogę wywalić wszystkie elementy menu, które są mi niepotrzebne). W Venom gdy mam ustawiony język polski to odtwarza mi tylko pozycje, które mają polskie napisy lub audio. Co ciekawe Fen szybciej wyszukuje pozycje, a zarazem ma większą ilość źródeł niż Venom. Teraz tylko czekać, żeby Kodinerds dodało obsługę DV z m2ts.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dla przejrzystości i wygody obsługi ja mam w ogóle interfejs minimalistyczny juz w samym Kodi.Na głównym ekranie tylko : dodatki, obrazy,video, ulubione.
Do ulubionych mam wrzucone zakładki : kolekcja filmy, kolekcja seriale , następny odcinek , chmura RD (wszystko z FEN) , nastepny odcinek-Netflix i odnosnik do tego co akurat ogladam w player.W ten sposób moge swobodnie,bez opóznień przeskakiwać między wszystkimi materiałami za pomocą 3-4 kliknięć .

btw. Trafiłeś na jakieś materiały przez RD z DV ,które były odtwarzane nieprawidłowo ?
Wiadomo ,że DV mp4 ze streamu tnie ale nie spotkałem sie jeszcze z sytuacją by nie było tego samego w mkv.
 

leszekgd

Active member
Kilka razy odpaliło mi DV na fioletowo ale po restarcie urządzenia problemu już nie było. Jakiś tydzień temu chciałem odpalić ostatniego Kingsmana ale dostawałem komunikat o jakimś błędzie (niestety nie pamiętam czego dotyczył). Problem dotyczył Fen i Venom (Oath nie sprawdzałem), także wydaję mi się, że to była wina uploadu, bo dzisiaj odpala się normalnie.
 

manonfire

Member
@mat74 faktycznie Fen jest na tą chwilę najlepszy. Fajny interfejs, z możliwością kustomizacji (mogę wywalić wszystkie elementy menu, które są mi niepotrzebne). W Venom gdy mam ustawiony język polski to odtwarza mi tylko pozycje, które mają polskie napisy lub audio. Co ciekawe Fen szybciej wyszukuje pozycje, a zarazem ma większą ilość źródeł niż Venom. Teraz tylko czekać, żeby Kodinerds dodało obsługę DV z m2ts.
A jak się ma FEN do Seren? Używam od dłuższego czasu i dla mnie to nr 1 wśród pluginów współpracujących z RD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś testowałem Seren ale jakoś się z nim nie polubiłem.Nie wiem jak to wyglada z nim obecnie ale na pewno The Oath był troszkę szybszy i znajdował wiecej żródeł.FEN jest zauważalnie szybszy od The Oath i daje co najmniej tyle samo żródeł.
btw. Jaką masz wersję Kodi ? Właśnie próbowałem zainstalować Seren na Kodi 19.4 pod windowsem i wywala bład instalacji zależnego dodatku.Na Nvidii gdzie mam Kodi 20 nawet nie będę próbował.
 

leszekgd

Active member
Aktualizuję Mavena co jakiś czas, mam już 19.4. Napisz co wg Ciebie oprócz napisów (ja i tak używam szarych, których nie ma w Nexus) jest lepsze w Nexusie w porównaniu do Matrixa?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Myślałem o Nexusie Mavena , Matrix chyba juz nie jest aktualizowany.
Napisy w Nexusie masz we wszystkich kolorach a nawet odcieniach, przecież jest to rozwiązane całkowicie inaczej niż w Matrix-ie i wybierasz sobie dowolnie z palety kolorów.W dodatku możesz podłożyć cień, co powoduje ,że mozna zmniejszyc przezroczystość obniżając kontrast w HDR a mimo to są dobrze widoczne na bardzo jasnym tle (szczególnie w DV) .
Moim zdaniem Nexus jest stabilniejszy nadal rozwijany i aktualizowany.
 

manonfire

Member
Kiedyś testowałem Seren ale jakoś się z nim nie polubiłem.Nie wiem jak to wyglada z nim obecnie ale na pewno The Oath był troszkę szybszy i znajdował wiecej żródeł.FEN jest zauważalnie szybszy od The Oath i daje co najmniej tyle samo żródeł.
btw. Jaką masz wersję Kodi ? Właśnie próbowałem zainstalować Seren na Kodi 19.4 pod windowsem i wywala bład instalacji zależnego dodatku.Na Nvidii gdzie mam Kodi 20 nawet nie będę próbował.
Ja jeszcze jadę na Lei. Większość pluginów wywaliłem, bo po przejściu na nową wersję Pythona przestały działać bądź nie są już rozwijane. Leię mam od lat skonfigurowaną pod swoje potrzeby a jak coś działa to nie mam ochoty na eksperymenty. Seren sprawuje się b. dobrze, ale FEN'a spróbuję.
 
Do góry