Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

pamel

New member
To znaczy zaczęło to się dziać po resecie oprogramowania z poziomu menu , na poprzedniej wersji softu. Wcześniej wszystko działało dobrze ale miałem chwilę , że myślałem o sprzedaży i wtedy wykasowałem wszystko do fabrycznych ustawień i teraz piloty strasznie ciężko sparować i gubią się po dłuższym wyłączeniu lub kolejnym update.
Czy recovery mode to jest to z fast boot menu?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
To mi wygląda na problemy z zasięgiem BT. Nvidię masz na wierzchu czy gdzieś przysłonięta, za TV, zaplątaną w kable itp. Nie stoi obok jakiś router/AP WiFi 2,4 GHz? Dużo sieci WiFi 2,4 GHz o silnym sygnale masz w swoim otoczeniu?
Jaki poziom baterii pilota pokazuje Nvidia? Baterie masz alkaiczne?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Baterie akumulatorki , blisko jest apek na suficie i sieje siecią 2,4
.

Drogą eliminacji:

1. Sprawdź na normalnych alkaicznych i oczywiście nowych bateriach. Akumulatorki AAA (oraz AA) mają niższe napięcie nominalne (1,2 V) od baterii (1,5V). Osobiście używam nawet litowych (np. Energizer Ultimate Lithium), które mają jeszcze wyższe napięcie (nowe mają 1,8V) i przy okazji trzymają prawe 2x dłużej oraz są wyraźnie lżejsze.

2. W ramach testu, wyłącz zakres 2,4GHz, zmień lokalizację lub chociaż zmniejsz moc nadawania AP. Jeśli to AP Ubiquiti to regulujesz sobie to z poziomu kontrolera.

3. Jeśli Nvidię łączysz z netem przez WiFi to podłącz testowo kablem.

Daj znać, czy coś pomogło.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Czy istnieje w opcjach STN możliwość dopasowania wyświetlanego obrazu? Chodzi o to, że wyświetlany film wychodzi poza zakres pola widzenia (poza ekran). W oryginalnym YT miałem tak samo. W innych aplikacjach jest wsio ok.
34dd07dc447e2f7bf91aec5fbc8130d2.jpg
b32d2f74ec989598790b065a1bfeedb7.jpg
 

marekwa

New member
Czy korzysta ktoś z Was na Nvidia Shield TV (2019) ze Smart IPTV, bo od jakiegoś czasu za każdym razem przy wyłączaniu aplikacji wywala listę kanałów i przy każdym jej włączeniu trzeba listę kanałów ładować przez www i tak w kółko.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Smart IPTV jak sam masz przykład na sobie się wysypuje więc raczej wszyscy przechodzą na TiviMate....;-)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co prawda praktycznie od razu wykupiłem dożywotnią wersję premium ale z tego co pamiętam to na Fire sticku lista m3u z dysku wchodziła w wersji free więc na Nvidii powinna również.
 

marekwa

New member
A czy plik z listą kanałów m3u ze Smart IPTV będzie działać z TiviMate IPTV i będzie można ją wgrać do tego programu (oczywiście odtwarzanie w Nvidii).
Sorry jestem zielony w tej kwestii ;)
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
W czym leży problem z połączeniem shilda z pc. Przez kabel łaczy się bez problemu, przez wifi w laptopie nie łączy się. W telefonie mam apkę solid explorer która to łączy się przez wifi bez problemu.
 

negatyw001

Member
Co prawda praktycznie od razu wykupiłem dożywotnią wersję premium ale z tego co pamiętam to na Fire sticku lista m3u z dysku wchodziła w wersji free więc na Nvidii powinna również.
Za cholerę nie widać m3u. Widać tylko puste foldery. Inne apki tego typu widzą bez problemu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ograniczeniem dla wersji free jest możliwość załadowania tylko jednej listy m3u , nie powinno byc więc problemu by załadowac ją z dysku.
Masz może kod xtream lub próbowałes wpisac adres URL ?
 
Do góry