Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Nano44

New member
Moj shield jest z 2019 roku, a stan baterii dobry. Dziwne jest to, ze problem dotyczy tylko dwóch przycisków od regulacji głośności.
 

manonfire

Member
Witam. Mam problem z pilotem w Shieldzie Tv Pro. Mianowicie przyciski od regulacji głośności działają tylko jak mam skierowany pilot centralnie w kierunku shielda. Natomiast reszta przyciskow dziala bez problemu, nawet jak skieruje pilot w kierunku przeciwnym niz urządzenie. Jaka może byc tego przyczyna?
A nie masz przypadkiem pilota sparowanego z amplitunerem? Tam sterowanie odbywa się przez podczerwień i dlatego musisz celować w odbiornik. A pewnie Shielda masz w okolicy postawionego.
 

Nano44

New member
Mam pilota sparowanego z soundbarem i wlasnie myślałem, ze to moze byc problemem. Tylko dlaczego inne przyciski dzialaja bez zarzutu, a tylko problem mam z dwoma od regulacji głośności?
 

manonfire

Member
Mam pilota sparowanego z soundbarem i wlasnie myślałem, ze to moze byc problemem. Tylko dlaczego inne przyciski dzialaja bez zarzutu, a tylko problem mam z dwoma od regulacji głośności?
Przecież napisałem. Sygnał idzie po infrared, a nie BT, więc trzeba celować w sensor odbiorczy. Może nie jakoś precyzyjnie, ale przynajmniej w okolicę. Sterujesz głośnością sounbara, a nie głośnością Shielda. Inne funkcje pilota ą obsługiwane przez BT i dlatego celować nie trzeba.
 

Nano44

New member
Spoko, juz rozumiem. Znienilem sobie ustawienia i teraz wszystkie przyciski elegancko dzialaja. @manonfire dzieki za pomoc.
 

negatyw001

Member
Posiadam 2019 pro.
Chciałbym kupić bezprzewodowy kontroler dla córki. Nie jest fanką gier, ale chciała spróbować czasami sobie w coś zagrać. Lubi głównie przygodówki.

Oryginałów już raczej nie ma. Ale i tak były w bandyckiej cenie.
Jakie modele (cena / jakość) możecie polecić?
 

negatyw001

Member
Przyznam, że ja bym poszedł w przeciwnym kierunku. Liczyłem, że w okolicach 100zł się to zamknie.
Poza tym ja nie wiem, czy taka forma rozrywki przypadnie córce do gustu. Dla mnie akurat, gry to strata czasu...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Aa rozumiem, to bierz jakiś tani i tyle. Sam mam 5 padów w domu z innych konsol, więc nie mam tego problemu, ale też nie gram na Shieldzie :D
 

marekwa

New member
Jako nowy użytkownik na forum witam wszystkich :D
Od razu mam kilka pytań (bo dopiero od miesiąca mam ten sprzęt i pewnie będę sporo pytań na jego temat tutaj zadawał :D)
1. Jak podłączacie do Shielda TV Pro (2019) np. dysk przenośny, to też Wam tworzą się dodatkowe katalogi na dysku?
2. Czy coś wiadomo na temat aktualizacji do wersji Google TV?
3. Czy ktoś z Was korzysta z usługi GeForce NOW za pomocą tego sprzętu, bo mocno zastanawiam się nad zakupem pad'a (jak kolega wyżej) i wypróbowania (na razie w wersji bezpłatnej).
4. Z jakiego najczęściej programu korzystacie do oglądania filmów za pomocą tej przystawki.
Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
4.Kodi- jako najbardziej uniwersalny i dający najwięcej możliwości konfiguracyjnych kombajn multimedialny.
 

atari001

New member
Może ktoś oglądał mecz PSG- Real Madryt w 4k w apce posat box go i czy mu zacinało obraz jak oglądał w nvidia shield tv 2019?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jako nowy użytkownik na forum witam wszystkich :D
Od razu mam kilka pytań (bo dopiero od miesiąca mam ten sprzęt i pewnie będę sporo pytań na jego temat tutaj zadawał :D)
1. Jak podłączacie do Shielda TV Pro (2019) np. dysk przenośny, to też Wam tworzą się dodatkowe katalogi na dysku?
2. Czy coś wiadomo na temat aktualizacji do wersji Google TV?
3. Czy ktoś z Was korzysta z usługi GeForce NOW za pomocą tego sprzętu, bo mocno zastanawiam się nad zakupem pad'a (jak kolega wyżej) i wypróbowania (na razie w wersji bezpłatnej).
4. Z jakiego najczęściej programu korzystacie do oglądania filmów za pomocą tej przystawki.
Dzięki.

Ad 1- tak się dzieje w każdym Android i Android TV. Jak podepniesz pendrive do smartfona z Android to też Ci takie katalogi zrobi.
Ad 2- oby nie wpadli na ten pomysł. Czysty Android TV bez nakładki Google jest bardziej przejrzysty i lepiej zorganizowany. Na forach też przeważają opinie za pozostawieniem Android TV.
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ma ktoś podpięty dysk zewnętrzny jako pamięć wewnętrzna? Podpielem dysk samsung T7, sformatowałem jako pamięć wew i hula pięknie ale na komputerze nie idzie go otworzyć, jedynie jak sformatuje go jako pamięć wymienna to działa na innych urządzeniach ale nie można instalować na nim aplikacji, czy tak to działa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

freedi

Member
Jako nowy użytkownik na forum witam wszystkich :D
Od razu mam kilka pytań (bo dopiero od miesiąca mam ten sprzęt i pewnie będę sporo pytań na jego temat tutaj zadawał :D)
1. Jak podłączacie do Shielda TV Pro (2019) np. dysk przenośny, to też Wam tworzą się dodatkowe katalogi na dysku?
2. Czy coś wiadomo na temat aktualizacji do wersji Google TV?
3. Czy ktoś z Was korzysta z usługi GeForce NOW za pomocą tego sprzętu, bo mocno zastanawiam się nad zakupem pad'a (jak kolega wyżej) i wypróbowania (na razie w wersji bezpłatnej).
4. Z jakiego najczęściej programu korzystacie do oglądania filmów za pomocą tej przystawki.
Dzięki.

3. Sprawdziłem kiedyś, może z 15 min na jakimś Tomb Raider i byłem mile zaskoczony, poczułem się prawie jak lata temu przy Ps3... Gdyby nie to, że mam właściwie radiówkę w porywach 30/9Mb to testowałbym dalej i zapomniał o innych opcjach... Przy sztywnym, szybkim łączu zabawa może być przednia, tym bardziej że pad z wersji 2017 jest świetny i po latach z dualschockami z PlayStation od razu "leżał" mi w łapie.
4. Tylko i wyłącznie Kodi. Dodatkowo z wtyczkami The Oath+konto RealDebrid+napisy i ewentualnie do filmów z lektorem FanFilm.
 
Ostatnia edycja:

ukauka

Member
Jak u Was działa transfer plików do tarczy z podpiętym hdd ( lan/wifi )? Bo u mnie po ostatnim hotfix zdechło do 3-4mb/s, a było 60... i widzę, że na oficjalnym forum też ludzie zgłaszają podobny problem.
 

Noisy

Member
Czy ma ktoś podpięty dysk zewnętrzny jako pamięć wewnętrzna? Podpielem dysk samsung T7, sformatowałem jako pamięć wew i hula pięknie ale na komputerze nie idzie go otworzyć, jedynie jak sformatuje go jako pamięć wymienna to działa na innych urządzeniach ale nie można instalować na nim aplikacji, czy tak to działa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Kolego a komunikatów to się nie czyta jak się coś robi ? 😁
Przed sformatowaniem w NVIDIA pisało że dysk będzie działał tylko na konsoli na żadnym innym urządzeniu.
Ja zainstalowałem sobie dysk SSD 500gb i jest pięknie 🥰
Mam na nim moja audiotele FLAC, kilka filmów z dolby atmos które uwielbiam sobie odpalić oglądać najlepsze sceny. Zainstalowałem sobie emulatory PSX i mam już kilka tytułów i miejsca jeszcze mam że 100gb 😁
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pierwsza poprawka 9.0.1+ HotFix (33.1.0.291) jest już dostępna i zawiera następujące poprawki:

Rozwiązuje awarię/zawieszenie systemu plików Paragon podczas korzystania z zewnętrznych dysków twardych w formacie NTFS/exfat
Naprawiono problem z CEC, który powodował, że tarcza nie zasypiała
Rozwiązuje problem polegający na tym, że przyjęta pamięć masowa rozpoczyna migrację, ale nie zawsze się kończy
Rozwiązuje problem z niedziałającym kliknięciem myszy
Rozwiązuje problem polegający na tym, że klient Samba Mac otrzymuje błąd podczas kopiowania pliku na dysk twardy USB;
Rozwiązuje problem polegający na tym, że stan odtwarzania pojawia się na ekranie głównym nawet po zamknięciu aplikacji;
Rozwiązuje problem ponownego uruchamiania struktury podczas włączania Dolby Vision na Philips TV

Tłumaczone translatorem. Źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforc...5/shield-experience-upgrade-901-hotfix-image/
 
Ostatnia edycja:
Do góry