Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Az tak wiele pierd.. to wcale z tym nie ma.Ściagasz ,instalujesz i tyle. Oczywiscie czasem zdarzają się "problemy przejściowe" jak z tym input stream jednak jak widać w kilka dni zostają rozwiązane.Ogromne podziekowania należą się twórcom tych poprawek- że się chce takiemu np. Mavenowi grzebać ciągle przy tym i udostępniac swoją pracę za free to wielkie słowa uznania.
Zaś co do kilkuletnich instalacji Kodi- nie wiem co na nich jeszcze chodzi....Na pewno nie Dolby Vision ze streamu z Dolby Atmos też raczej kiepsko a i wszelkie wtyczki nie są juz ani aktualizowane ani wspierane i powoli będą zdychać.Nie są również kompatybilne z nowymi wersjami Kodi (i odwrotnie) bo od 19-tki używana jest nowsza wersja Phyton-a.
Oczywiscie jeżeli ktoś uzywa Kodi wyłacznie jako odtwarzacza plików lokalnych to pewnie da radę i Leila albo i Krypton .Jesli jednak chce wykorzystywac potencjał tego multimedialnego kombajnu i korzystać z pełnej oferty i mozliwosci streamu to trzeba raz na jakiś czas skansen odświeżyć.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mała poprawka. Instaluje oczywiście aktualizacje, oficjalne z Google Play. Obecnie bodajże wersja 19.3. Żadnych beta, innych źródeł itd.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niestety na oficjalnej wersji z Google Play nie chodzi Dolby Vision w mkv.
Oczywiście jeśli ktoś nie ma odbiornika z DV to jest to dla niego bez znaczenia.

btw.Aktualizowałeś bez deinstalacji 18.9 do 19-tki i działają Ci wszystkie dodatki ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
No tak.......
Do takich zastosowań to właściwie nie ma się w ogóle co bawić w instalowanie Kodi- wystarczyłby Plex lub Emby.

btw. i chce Ci się nadal bawić w ściąganie i magazynowanie tego ,bo przecież skądś te pliki odtwarzane na Kodi bierzesz ?
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Używam Kodi od lat. Czemu porównujsz Plex i Emby. Wypuszcza to w ogóle ATMOS i DTS:X?
Druga sprawa to co masz na myśli pisząc "bawić się"? U mnie pobranie filmu to operacja trwająca 10 sekund. Potem siadam wieczorem odpalam Kodi, a po kolejnych 10 sekundach mam go w bibliotece z okładką i mogę oglądać offline ciesząc się REMUXem z dodanymi napisali, kilkoma ścieżkami dźwiękowymi (w tym Polski dubbing w animacjach). To jest ta zabawa?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo Plex przepuszcza dzwiek passtrough.
Przez "zabawę" rozumiem szukanie odpowiedniego pliku po serwisach,przy bardzo szybkim łączu ściagnięcie oczywiscie trwa szybko jednak pod warunkiem ,ze z serwisu hostingowego a nie przez sieć torrent gdzie prędkosc jest uzależniona od ilości udostepniających.W każdym razie i tak trwa to dłużej i jest bardziej pracochłonne niż po prostu kliknięcie w wybrany tytuł i plik.
Jeżeli korzystasz właśnie z takiej usługi , to jedyna róznica polega na tym że za mnie pliku szuka algorytm wtyczki i na nic nie musze czekać ,po prostu klikam na plik i oglądam "na żywo". Nie ma żadnego "potem" mam to co chce dokładnie wtedy gdy chcę.
 

DJcOOkieee

New member
Z tego co mi wiadomo Plex przepuszcza dzwiek passtrough.
Przez "zabawę" rozumiem szukanie odpowiedniego pliku po serwisach,przy bardzo szybkim łączu ściagnięcie oczywiscie trwa szybko jednak pod warunkiem ,ze z serwisu hostingowego a nie przez sieć torrent gdzie prędkosc jest uzależniona od ilości udostepniających.W każdym razie i tak trwa to dłużej i jest bardziej pracochłonne niż po prostu kliknięcie w wybrany tytuł i plik.
Jeżeli korzystasz właśnie z takiej usługi , to jedyna róznica polega na tym że za mnie pliku szuka algorytm wtyczki i na nic nie musze czekać ,po prostu klikam na plik i oglądam "na żywo". Nie ma żadnego "potem" mam to co chce dokładnie wtedy gdy chcę.

Z tym dłuższym czasem i pracochłonnością się nie zgodzę.

Wystarczy seedbox + serwer plexa, a po stronie endpointa Kodi + plexkodiconnect.
Proces pobierania pozycji i pojawienia jej się w bibliotece trwa tyle samo, jak nie krócej, niż dodanie filmu do TRAKTu i odpalenie go z poziomu RD.

Tak czy inaczej, obie formy są bardzo wygodne i każda z nich ma wiele zalet.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprecyzuj, dla jasności - siadam na kanapie, odpalam tv, chce wybrać dowolną pozycję filmową, ile +/- trwa proces od wyboru filmu, do momentu rozpoczęcia seansu?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo Plex przepuszcza dzwiek passtrough.
Przez "zabawę" rozumiem szukanie odpowiedniego pliku po serwisach,przy bardzo szybkim łączu ściagnięcie oczywiscie trwa szybko jednak pod warunkiem ,ze z serwisu hostingowego a nie przez sieć torrent gdzie prędkosc jest uzależniona od ilości udostepniających.W każdym razie i tak trwa to dłużej i jest bardziej pracochłonne niż po prostu kliknięcie w wybrany tytuł i plik.
Jeżeli korzystasz właśnie z takiej usługi , to jedyna róznica polega na tym że za mnie pliku szuka algorytm wtyczki i na nic nie musze czekać ,po prostu klikam na plik i oglądam "na żywo". Nie ma żadnego "potem" mam to co chce dokładnie wtedy gdy chcę.

Skąd w ogóle Plex w tej dyskusji?

Nie szukam żadnego odpowiedniego pliku. Co do prędkości to średnio wiesz jak działają prywatne trackery i jakie łącza tam mają seedy.
Wiem jak działa RD, ale muszę mieć tytuł filmu, który chce obejrzeć. Tutaj buduję sobie bibliotekę filmów już wcześniej, ktoś coś poleci, to wchodzę klikam i film sobie na mnie czeka, aż go kiedyś obejrze. Do tego za darmo.
Jak kolega wyżej napisał znam doskonale wady i zalety obu rozwiązań i nie widzę sensu używania RD, co nie znaczy, że go nie ma. Jak nie masz NAS i często odpalasz coś spontanicznie to RD robi robotę. Nie neguję tego.

P. S. Jak myślisz skąd biorą się pliki na RD?
 

DJcOOkieee

New member
Sprecyzuj, dla jasności - siadam na kanapie, odpalam tv, chce wybrać dowolną pozycję filmową, ile +/- trwa proces od wyboru filmu, do momentu rozpoczęcia seansu?

W przypadku, gdy masz już tę pozycję w bibliotece - parę sekund.
Jeżeli musisz ją pobrać na dedyka - dochodzi ok. 20-30 sekund od kliknięcia pobierania, do pojawienia jej się na liście filmów.

@kaminskakl, plex pojawił się z uwagi na fakt, iż rozmawiamy o streamingu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podsumowując - nie mam wybranego filmu, siadam na kanapie godzina 19.00, wybieram Terminatora, dodaje do biblioteki (kilkanaście sekund), film jest gotowy do obejrzenia, odpalam i mamy seans - godzina 19.03. Tak/nie?

Że Wam się chce tak z tym pierd... U siebie ustawiłem Kodi lata temu i śmiga jak trzeba. Jakbym miał co chwilę coś instalować, przestawiać, no tragedia :D

Nie ma żadnych problemów. Instalacja, konfiguracja i temat zamknięty.
Dyskusja która się tu toczy, to poniekąd powtórka z rozrywki i mnie dla przykładu nie dotyczy.
Siadam, wybieram co chce i oglądam. Ot, jak Netflix. Dochodzi jeszcze apka ze stajni Trakta, zwana CineTrak, gdzie można dodawać w przejrzystej formie dziesiątki filmów które się od razu pojawiają gotowe do odpalenia. Prościej się już nie da.
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam jeszcze jeden drobny problem , dodałem do kolekcji RD filmy animowane , a te jak wiadomo dzieci oglądają z polskim dubbingiem , na przykładzie Krudowie 2 , jest juz oficjalnie od kilku miesięcy polski profesjonalny dubbing , ale żadna kopia nie ma dźwięku polskiego , jest na to sposób ?

Drugi przykład Wonder Woman 1984 pierwszy link , waga kilkadziesiąt GB i jest ścieżka polska.

To przypadek w animowanych , czy wada że przez RD ?
 

DJcOOkieee

New member
Mam jeszcze jeden drobny problem , dodałem do kolekcji RD filmy animowane , a te jak wiadomo dzieci oglądają z polskim dubbingiem , na przykładzie Krudowie 2 , jest juz oficjalnie od kilku miesięcy polski profesjonalny dubbing , ale żadna kopia nie ma dźwięku polskiego , jest na to sposób ?

Drugi przykład Wonder Woman 1984 pierwszy link , waga kilkadziesiąt GB i jest ścieżka polska.

To przypadek w animowanych , czy wada że przez RD ?

Wg moich obserwacji, RD nadaje się jedynie do filmów z napisami, gdyż pozycji z dubbingiem lub lektorem PL jest jak na lekarstwo.
 

DJcOOkieee

New member
Zgadza się. Korzystam z tego rozwiązania od lat.
Jedynym minusem może być koszt utrzymania serwera, który jest wyższy niż abonament RD, natomiast można go rozłożyć na ilość osób korzystających, którą limituje jedynie łącze po stronie seedboxa - z reguły 1gbit.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam jeszcze jeden drobny problem , dodałem do kolekcji RD filmy animowane , a te jak wiadomo dzieci oglądają z polskim dubbingiem , na przykładzie Krudowie 2 , jest juz oficjalnie od kilku miesięcy polski profesjonalny dubbing , ale żadna kopia nie ma dźwięku polskiego , jest na to sposób ?

Drugi przykład Wonder Woman 1984 pierwszy link , waga kilkadziesiąt GB i jest ścieżka polska.

To przypadek w animowanych , czy wada że przez RD ?
U mnie tego problemu nie ma ;) RD przy tym to śmietnik.
d5ed7e896b65ace4672635ec7468153a.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry