Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pytanie od amatora; mam następujący problem; do smart tv mam podłączony dysk USB ze zdjęciami i filmami (również 4K). Niestety w sytuacji kiedy tych plików robi się dużo, szczególnie tych video - telewizor zaczyna mieć problem z wyświetlaniem zawartości folderów; wczytaniem miniaturek filmów itd. Staram się oczywiście nie mieć w jednym katalogu setki plików, dzielę to wszystko na lata, miesiące, dni (w sensie: takie mam foldery i pofoldery) no ale czasami się nie da, no i wystarczy że są to pliki video 4K i tv zdycha. Czy użycie właśnie takiego urządzenia jak Nvidia Shield TV pro 2019 i podłączenie do NIEGO (a nie do TV) dysku z archiwum powinno sprawę załatwić? Dzięki za pomoc.
Jasne, nawet nie musisz dysku podłączać. Wystarczy udostępnić folder z pc/nas. Mam u siebie kilkaset filmów 4k i wszystko działa bez żadnego zacinania, opóźnień itp.
 

atari001

New member
Dobry wieczór
Mam nvidia shield tv 2019 i mam takie pytanie jak usunąć pobraną aktualizacje android tv jak się zaktualizuje system czy usuwa sam się pobrany update?
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Pojawiła się w sklepie Google Play aplikacja Apple TV. Polecam!!! Można też oglądać, w ramach abonamentu, tej aplikacji - EPIX. Tutaj potrzebny będzie VPN. Polecam!!!
 

cinmarcin

New member
Witam serdecznie. Mam od roku usługę gfn. Do listopada 2020 płaciłem abonament raz w miesiącu. W grudniu zmieniłem na półroczny. Teraz płatność wypada 11 czerwca. Płatność robiłem przez PayPal. Nie pamiętam teraz, czy było to automatycznie, czy sam musiałem dopilnować. Zależy mi zachować ciągłość aby nadal mieć usługę w niskiej cenie. Czy ktoś wie jak to wygląda przy płaceniu abonamentu do usługi? W PayPal nie wiedzą jak to wygląda. Radzili skontaktować się z NVIDIA. Pytałem ( pewnie pod złymi adresami) ale oni nie wiedzą? Może ktoś wie gdzie zapytać? Może kontakt do polskie oddziału GFN? Ktoś zna nr telefonu? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

negatyw001

Member
Do shielda poprzez hdmi splitter, mam podpięty tv i projektor. Dodatkowo dźwięk wyprowadzam do wzmachola stereo poprzez hdmi audio extractor.

Zauważyłem ostatnio, że podczas korzystania z projektora, znikał czasami obraz i miałem niebieski ekran.
Wyłączyłem w shield funkcję HDMI CEC i problem ustąpił. Wnioskuję, że w mojej sytuacji - tę funkcję lepiej na OFF?
 

gordonn

Member
Obecnie jest promocja na Xbox Game Pass. Za 4zł mamy 3 miesiące usługi. Wystarczy pobrać aplikacje apk z neta i gramy. [emoji41]

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

cinmarcin

New member
Do listopada 2020 r było co miesiąc pobierane z automatu. W grudniu przeszedłem na półroczny abonament. Minęło trochę czasu i zapomniałem jak to było. Teraz co pół roku będzie pobierać także automatycznie przez PayU. Ważne aby była aktywna karta płatniczą przypisana do konta a na niej środki.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

gordonn

Member
A to spoko. Ja mam co miesiąc z PayPal 25zl.Juz myślałem że wszystkim zabiera za pół roku

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Nano44

New member
Witam wszystkich. Jakis czas temu zakupiłem soundbar, ktory obsługuje dźwięk Dolby Atmos. Podłączyłem go pod telewizor 4k hdr, ktory atmosa nie ma. Wyczytałem w internecie ze do odtwarzania filmów wystarczy podłaczyć odtwarzacz blu-ray pod soundbar do wejscia HDMI in, a soundbar wyjściem out HDMI Arc do telewizora. Jednak jak zobaczyłem ile kosztuja płyty z filmami 4k to mi wlosy dęba stanely. Postanowiłem więc sciagać filmy 4k z atmosem z neta i zamiast odtwarzacza Blu-ray podłaczyć laptopa. Problem w tym, ze potrzebuje laptopa z HDMI 2.0, który obsluguje 4k. Takiego lapka ciezko znaleźć do 2000 złotych. Znalazłem wiec cos takiego jak Nvidia Shield Tv Pro 2019. Wydaje mi sie ze łacząc to cudo z dyskiem hdd 2-4 terabajty moj problem zostanie rozwiązany. Mam tylko jedno pytanie: czy poprzez Nvidia Shield bede mogl sciagać filmy 4k z atmosem z neta, a następnie zapisywać je na podlaczonym do Shielda dysku hdd?
 

leonwawa1981

New member
Witam wszystkich. Jakis czas temu zakupiłem soundbar, ktory obsługuje dźwięk Dolby Atmos. Podłączyłem go pod telewizor 4k hdr, ktory atmosa nie ma. Wyczytałem w internecie ze do odtwarzania filmów wystarczy podłaczyć odtwarzacz blu-ray pod soundbar do wejscia HDMI in, a soundbar wyjściem out HDMI Arc do telewizora. Jednak jak zobaczyłem ile kosztuja płyty z filmami 4k to mi wlosy dęba stanely. Postanowiłem więc sciagać filmy 4k z atmosem z neta i zamiast odtwarzacza Blu-ray podłaczyć laptopa. Problem w tym, ze potrzebuje laptopa z HDMI 2.0, który obsluguje 4k. Takiego lapka ciezko znaleźć do 2000 złotych. Znalazłem wiec cos takiego jak Nvidia Shield Tv Pro 2019. Wydaje mi sie ze łacząc to cudo z dyskiem hdd 2-4 terabajty moj problem zostanie rozwiązany. Mam tylko jedno pytanie: czy poprzez Nvidia Shield bede mogl sciagać filmy 4k z atmosem z neta, a następnie zapisywać je na podlaczonym do Shielda dysku hdd?


hej


Jak najbardziej to urządzenie spełni twoje oczekiwania. Pisz na priv, chętnie podzielę się doświadczeniem.
 
Do góry