Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
On napisał "ja mam playera na androidzie" nie napisał "ja mam shield tv", także słowo klucz.
Myśli że jest kozak napiszę że jego egreat, dune, zappity itd odpala i ma androida, no ma to nie znaczy że shield tv odpala...
Producenci tych przystawek mają autorskie rozwiązania do obsługi menu tak samo kodi jest zmodyfikowane jak i system.
 
Ostatnia edycja:

sypus

Member
Nie jestem żaden kozak, tylko zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, że problemem jest Android, a nie Shield. Co nie zmienia faktu, że to dziwne, że taki sprzęt nie obsługuje tych menu.
 

andrzeej

Member
Podpowie ktoś jaki pad nie za miliony będzie działał z NVIDIA? Czy ktoś z szanownych kolegów gra przez NVIDIA sheld na geforce now. Do tej pory jakoś gry mnie w ogoley nie interesowały, aczkolwiek może akurat. Jakie macie opinie ? Jeśli złapie bakcyla to może i konsola z pełnego zdarzenia kiedyś będzie.
Temat mnket zainteresował bo głośno teraz o cyberpunk 2077....
 

negatyw001

Member
@ sypus:
To może (choć to nie na temat, ale warto wiedzieć), podpowiesz jaki sprzęt pozwala na pełną obsługę tego MENU?
Skoro masz i zdaje egzamin - rozważę zakup w przyszłości.
 

boss509

Member
Podpowie ktoś jaki pad nie za miliony będzie działał z NVIDIA? Czy ktoś z szanownych kolegów gra przez NVIDIA sheld na geforce now. Do tej pory jakoś gry mnie w ogoley nie interesowały, aczkolwiek może akurat. Jakie macie opinie ? Jeśli złapie bakcyla to może i konsola z pełnego zdarzenia kiedyś będzie.
Temat mnket zainteresował bo głośno teraz o cyberpunk 2077....
Raczej sobie odpuść pady inne niż oryginalny lub ten do Xboksa One. Nawet ten z Playstation 4 podobno czasami sprawia problemy, bo np. przyciski w grze potrafią wyświetlać się jako te z Xboksa. Kiedyś na stronie NVIDIA jako kompatybilne wymieniali pady Logitech F310 i F710, ale na forum ludzie skarżyli się, że są opóźnienia. Ewentualnie sprawdź pady firmy GameSir. Ja mam 2 pady GameSir G3s i działały bardzo dobrze, trafiłem jednak na czyszczenie magazynów, bo zapłaciłem za nie 103 zł/sztuka, po czym przestały być dostępne w sprzedaży. Teraz gram na nich na komputerze i też działają bez zarzutu. Fajny był też GameSir G4s, ale był już 5 dych droższy i chyba też nie można go już dostać.. Co mogę doradzić, to szukaj padów, które mogą łączyć się też po WiFi (np. przez adapter), a nie tylko po Bluetooth, bo potrafią zdarzyć się opóźnienia. Mój G3s ma opcję połączenia po Bluetooth i po adapterze WiFi przez adapter USB, po Bluethooth nie sprawował się dobrze.
 

gordonn

Member
Ja używam pada z adapterem od Xboxa 360 i chodzi bardzo dobrze. Zero lagów. Dałem 100zł za prawie nówke.
A co do samej usługi GforceNow to jak masz szybki i dobry intetnet i połaczysz Shielda z routerem kablem to grasz płynnie bez lagów w rozdzielczości 1080. Niestety 4K jeszcze nie ma w grach GforceNow.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

boss509

Member
Tylko takiego pada teraz nie dostaniesz. Korzystam z Shield TV i GeForce Now od 2 lat i mam wrażenie, że w porównaniu do ówczesnego rynku, skiepściła się mocno sytuacja jeśli chodzi o ceny konsol czy urządzeń peryferyjnych. Wtedy można było wybierać w alternatywach oryginalnych padów do NVIDIA Shield, takie PS4 czy Xboksa One można było kupić taniej niż teraz, gdzie wyszła już nowa generacja.
 

negatyw001

Member
Czy w Tidalu, macie streama w jakości "MASTER" przez Chromecasta?
Bo ja mam tylko "HI-FI". Zastanawiam się, czy to uroda samego Shielda, czy też niemoc extractora HDMI (audio HDR 4K 60Hz Ligawo 3080030), który z HDMI daje mi dźwięk do wzmacniacza po audio CINCH.
Gdy słucham ze smartfona - jest "MASTER".
45d31b2ad34430e4f2c4c20babcab450.jpg
6fa8f17594dd3a5ed0ab06b2bf5b237e.jpg

ef07fd8f63a61f4c7aea5e13dbc4bc54.jpg
 

leszekgd

Member
@negatyw001 tylko ten ekstraktor to raczej słabe rozwiązanie do audio. Uważam, że różnice między Hifi a Master usłyszy się tylko na wysokobudżetowym sprzęcie posiadając przy tym słuch powyżej przeciętnej. Na Twoim miejscu zainwestowałbym w jakiegoś DAC'a po USB, bo to na pewno przyniesie poprawę dźwięku.
 

negatyw001

Member
Słucham (na ten moment) na Technics su-v90d + altusy 140tki i jest wyczuwalna różnica pomiędzy hi-fi, a master.
Brzmi to zdecydowanie lepiej, niż prosto z CD.
 
Do góry