Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

boss509

Member
Mam od niedawna Samsung QE55Q80TA i pilot ma problem z obsługą. Raz mi zaskoczyło, potem nie chce działać. Co ciekawe, pilot od starego Samsunga sprzed 10 lat obsługiwał Shield 2017 bez zająknięcia. Nie sprawdzałem jeszcze, czy pilota można sparować przez Bluetooth, teraz w święta się pobawię, aczkolwiek i tak przy Tizenie to prawie nie korzystam z Shielda.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeden z najlepszych jak nie najlepszy odtwarzacz na rynku nazywać mega gniotem? Odważnie. W takim razie zapytam nieśmiało, co używasz pod swoim dachem?
Za najlepszy na rynku ANDROID TV BOX uznawany jest od dawna UGOOS AM6 PLUS
https://tvboxstop.com/tv-box-rank-chart-2020/
Lista właściwości, którymi bije shelada jest zbyt długa:
UGOOS odtwarza (nielegalnie) pliki HDR Dolby Vision a sheld przekazuje tylko passthrough - streaming do dekodowania przez TV,
YouTube 4K HDR (ma VP9 profil2), HDMI 2.1, optyk out itp. itd.

Czytając recki UGOOS warto sprawdzić datę. Od września jest ostatnia wersja firmware 3.7.
TV BOXING UGOOS AM6 PLUS VS NVIDIA SHIELD TV PRO 2019.
TESTY WYDAJNOŚCI I PORÓWNANIE
https://www.youtube.com/watch?v=hVe7utgv-U4
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Za najlepszy na rynku ANDROID TV BOX uznawany jest od dawna UGOOS AM6 PLUS
https://tvboxstop.com/tv-box-rank-chart-2020/
[/url]

Amlogic? Nie, dziękuję. To najbardziej problematyczny sprzęt jaki powstał. Te wszystkie tanie chińskie, niedziałające nawet w połowie zabawki są na tym badziewiu, do którego często nawet latami (lub nigdy jak np. w Amlogic S912) nie są publikowane biblioteki graficzne przez Amlogica i trzeba używać protez degradujących wydajność. Wystarczy spojrzeć na jedno wielki, niekończące się pasmo problemów Mi BOXa.

Z resztą w tym zestawieniu, co podesłałeś widzę, że Nvidia jest na 1 miejscu. Co więc chciałeś pokazać?
A Dolby Vision możesz sobie darować. Obecnie walczę jak się tego pozbyć bo wolę SDR od HDR (szczególnie w nocy). Może na TV niskiej klasy tj. z ciemną matrycą, ma on ciu więcej sensu, oczywiście zakłądając, że sam HDR nie zdegraduje za mocno sceny i kolorów jak ma to miejsce w wielu filmach.

I najważniejsza sprawa, czyli to co najważniejsze: NVIDIA ma chyba najlepsze i najdłuższa wsparcie . Aktualizacje cały czas wychodzą nawet na wersję z 2015 roku i nie zapowiada się jak na razie by się skończyły. Amlogic jako tani SoC najczęściej pojawia się w jednorazówkach, bez wsparcia. Oczywiście jakich porducent BOXa może się wyłamać i próbować wydawać aktualizacje ale bez pomocy samego AMLOGIca mają ograniczone pole do popisu.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01 Ty z tym stereo i Dolby Vision to na poważnie?

Tak. Osobiście wolę dobrze doinwestowane i dopieszczone stereo niż przeciętnie brzmiące 5.1 itp.
Albo inaczej, w cenie dobrego stereo nie kupimy dobrego 5.1.
O HDR już pisałem nie raz na tym forum i zauważyłem glosy poparcia, że o ile w jasny dzień ma on czasem rację bytu, tak w nocy jest uciążliwy, męczący, powoduje pieczenie oczu, degraduje obraz i w wielu telewizorach blokuje połowę ustawień obrazu.

Jak go nie miałem i widziałem tylko filmiki demo w salonach to chciałem go mieć w swoim nowym TV ale jak już mam i używam, to mocno zmieniłem zdanie. Coś jak z 3D kiedyś.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Active member
@negatyw001 i na kilkunastu metrach kwadratowych można zbudować porządnie grające kino domowe, nawet z Atmosem. Mam dobrze grające stereo, ale do słuchania muzyki. Nie wyobrażam sobie oglądania filmów bez surround. Tak samo dziwi mnie wyłączanie HDR w filmach. Fakt, o gustach się nie dyskutuje, szanuję wasze preferencje.

Wesołych Świąt
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@kola01
Masz głosy poparcia bo nie wiem co, ale macie coś z tv lub oczami, hdr w 90% materiałów video jest nie delikatnie ale dekadę za obrazem SDR lepsze.
Piesałeś że w tym nowym TV nie korzystasz z shield tv ale możesz spróbować czysto doświadczalnie, w shield spróbować ustawić obraz na SDR 2020 dzięki czemu zachowasz pełną przestrzeń barw. W TV broń boże niczego nie ograniczaj w hdmi.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Póki co mówię o dźwięku.
Zarówno mój tv, jak i projektor nie obsługują 4K (a więc i HDR).
Po zmianie któregoś (jak padnie, lub skończy się lampa) - będę w stanie się wypowiedzieć. Reklamy wyglądają zachęcająco.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01
... możesz spróbować czysto doświadczalnie, w shield spróbować ustawić obraz na SDR 2020 dzięki czemu zachowasz pełną przestrzeń barw. W TV broń boże niczego nie ograniczaj w hdmi.

Gdzie się to dokładnie ustawia? Mogę sprawdzić na najnowszym Shiledzie Pro 2019 bo chwilowo mam do niego dostęp.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@kola01
Nie wiem czy masz to w shield tv dlatego napisałem sprawdź...czy masz! Ja w apple tv 4k i UB820 mam możliwość ustawienia wyjścia video w trybie SDR 2020.

@janunio
Ty się lepiej nie wypowiadaj bo jesteś pośmiewiskiem każdego forum.
 

Arek

Member
Panowie, potrzebuję rady. Właśnie dopinam transakcję zakupu Nvidii Shield Pro 2017 bez pada. Pilot w tym zestawie jest ładowany przez USB a nie z dwóch baterii, a na stronie 22 w tym wątku (październik 2017) wyczytałem, że stare modele nvidii mają ładowanie przez usb, a nowe (2017) z dwóch baterii, ktoś z Was pamięta jak to było. Kupuję sprzęt zakupiony w ostatnich dniach listopada 2018 roku i trochę mnie dziwi, że w 2017 był juz on "stary". Możecie mnie wtajemniczyć ? z góry dzięki
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wersja 2017 ma pilota na 2 baterie CR 2032. Gniazdo micro USB w pilocie miała wersja 2015. Nigdy nie było inaczej. W ostatnich dniach listopada 2018 w sprzedaży była dostępna wyłącznie wersja 2017 czy z pilotem na baterie. Sam kupiłem w tamtym czasie swojego shielda 2017 (dokładnie 21.11.2018 ).
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Działa komuś aplikacja Xbox na Shield TV?

Edit:
Już śmiga. Chociaż jest dalekie od moich oczekiwań. Gry wyglądają jak z Xbox 360. Na plus jedynie to, że przetestowałem pada. Sparował się z Shieldem bez żadnego problemu i można nim obsługiwać Shielda (Netflix itp) lepiej jak pilotem :D

Sama usługa Cloud to porażka. Mam łącze FTTH 1000 Mb/s z pingiem poniżej 5 ms. Do tego zarówno Shield jak i Xbox są wpięte do sieci 1Gb/s. Jakość mimo tego tragiczna. Lag również wyczuwalny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry