Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Kamil_89

Member
Tak teraz też mogę, może wcześniej miałem od innego sprzedawcy. Dzięki, jak nie znajdę chętnego na wersję 2017 to kupię tu, w PL i tak nie będzie taniej tego pilota.
 
Panowie czytałem że ma dziś wyść na telewizory sony nowy soft i ma być tam aplikacja apple tv. Wiadomo że tv sony mają android tv. Czy będzie się dało wydobyć taką apkę i zainstalować ją na shield tv?
 

wzk

New member
Działa wam 4k HDR i Atmos w amazon prime? U mnie czasami działa, czasem odpala się tylko 1080p SDR. Jedyne co pomaga to ponowne uruchomienie Shielda. Niby był taki problem i w kwietniu uaktualnienie apki było i powinno być ok, a jak widać nie jest.
 

castel

Member
Nie wiem w jakim dziale powinienem zapytać dlatego pozwoliłem sobie tutaj.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w sposób najmniej skomplkowany jak mogę przenieś po sieci plik video lub audio z laptopa na dysk podłączony do odtwarzacza multimedialnego tak abym nie musiał ciągle latać z przepinaniem.
Z góry dziękuję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, coś mi HDD bezpośrednio wpięty do Shielda zamula podczas oglądania filmów.
Fakt, że dysk wypełniony danymi i już tego miejsca nie wiele.
Jest gdzieś jakaś defragmentacja, chociażby w ES Eksploratorze plików z poziomu Shielda? Ew. coś z poziomu PC?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pany, coś mi HDD bezpośrednio wpięty do Shielda zamula podczas oglądania filmów.
Fakt, że dysk wypełniony danymi i już tego miejsca nie wiele.
Jest gdzieś jakaś defragmentacja, chociażby w ES Eksploratorze plików z poziomu Shielda? Ew. coś z poziomu PC?
Nie wiem czy defragmentacja coś pomoże przy założeniu, że na dysku większość danych to filmy.
 

Kamil_89

Member
Oglądasz w Kodi? Ja zauważyłem że w ostatniej wersji aplikacji materiały 4k lub z Atmosem lubią się przyciąć, zainstalowałem starszą wersję i było już ok.

Jeśli nie to, warto sprawdzić w innej aplikacji do odtwarzania, i ewentualnie z innego dysku lub pendrive
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, w Kodi. Żadnej aktualizacji nie robiłem, no chyba, że z automatu pobiera nowe. Swojego czasu zainstalowałem, skonfigurowałem i tyle mnie więcej interesowało.
Szczerze mówiąc, nawet nie wiem która to wersja.
Zawsze koszystałem z SMPT (ulepszona wersja Kodi), ale zostawiłem sobie do animacji, kręcących się płyt, otwierających pudełek itp., a filmy docelowo zacząłem oglądać na Kodi.
Generalnie nie ma większych problemów, ale zdarzają się kwiatki. Musiałem zresetować apkę i ruszyło, ale to nie pierwszy raz.

Mam wrażenie, że to dysk już nie wyrabia od natłoku danych, ale być może, że soft zamula.
 

Zlotnik86

New member
Niedawno stałem się posiadaczem Shield którego zakupiłem dla filmów 4k HDR. Podczas odtwarzania w Kodi zauważyłem jednak pewien denerwujący problem. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut filmu, co jakiś czas następuje zanik sygnału wideo w postaci czarnego ekranu na jakieś 4 sekundy (audio wciąż jest odtwarzane). Powtarza się to cyklicznie, ale po jakiś 30-40 minutach wszystko się uspokaja i do końca filmu już nic się nie dzieje. Problem ten nie występuje w Plex ani w innej aplikacji. Wygląda to trochę tak, jakby Kodi sam zmieniał jakieś ustawienia wideo, co skutkuję chwilowym brakiem obrazu. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Mam to samo od 2 lat jakoś z tym żyję
 

Zlotnik86

New member
Panowie ktoś z Was korzysta z innego niż fabryczny pilot? Mój już powoli nie domaga i szukam czegoś nowego, chciałem kupić ten z 2019 ale nigdzie nie można go znaleźć. Są jakieś ciekawe alternatywy?

Dolby Atmos/DTS:X 5.1.2
Audio: Onkyo RZ-800 | Dali Zensor 7, Vokal, Sub E-9F, MA Bronze FX, MA PRO-65 | Takstar PRO80, Galaxy Buds
Video: Sony KDL-65XE7005 | UPC, CI+
Dodatki: Nvidia Shield, PS4 Pro

Jak korzystam z pilota od TV prze HDMI CEC zapomniałem o pilocie z shield
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak, w Kodi. Żadnej aktualizacji nie robiłem, no chyba, że z automatu pobiera nowe. Swojego czasu zainstalowałem, skonfigurowałem i tyle mnie więcej interesowało.
Szczerze mówiąc, nawet nie wiem która to wersja.
Zawsze koszystałem z SMPT (ulepszona wersja Kodi), ale zostawiłem sobie do animacji, kręcących się płyt, otwierających pudełek itp., a filmy docelowo zacząłem oglądać na Kodi.
Generalnie nie ma większych problemów, ale zdarzają się kwiatki. Musiałem zresetować apkę i ruszyło, ale to nie pierwszy raz.

Mam wrażenie, że to dysk już nie wyrabia od natłoku danych, ale być może, że soft zamula.
Sprawdziłbym dysk np. na PC. Czy zdarzają się przycięcia, jaka prędkość kopiowania plików itd.
Ciągle polecam podłączyć go do PC (HDD), a Shielda kablem i udostępnić folder Filmy do Kodi. Szybciej, lepiej, bez przycięć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, tylko jak podłącze HDD do PC, to PC będę musiał mieć włączonego.
Ja PC mam w salonie z boku, a jak oglądam film, to wszystko wyłączam żeby uzyskać absolutną ciszę, a PC mimo wszystko lekko "szumi".

Na PC mam jakieś 10TB, w tym kolekcje zgranych filmów.
Na HDD wpiętym bezpośrednio do Shielda mam 4TB HDD i tam już mam te filmy "must have", oczywiście, jak ściągam coś z neta, to najpierw na PC, a potem z PC przerzucam z kompa na dysk Shielda, właśnie po to, żeby niezależnie odpalać Shielda bez udziału PC.

PS. Co masz na myśli podłączyć Shielda kablem?
 

iT!T

Member
...

Mam wrażenie, że to dysk już nie wyrabia od natłoku danych, ale być może, że soft zamula.


Spróbuj podpiąć dysk do kompa i sprawdź wydajność jakimś softem, np. CrystalDiskMark, zobaczysz czy potwierdzi się problem z prędkościami R/W. Przy odczycie danych zapełnienie dysku nie powinno mieć tak drastycznego znaczenia.



U siebie odtwarzam pliki przez sieć z serwera NAS, wszystko leci po skrętce i ani w Plex, ani w Kodi nie miałem problemu z żadnym plikiem, bez względu na ścieżkę audio czy jakość HD/4K. Czasem może się zdarzyć, że jeśli jednocześnie pobieram coś na NAS, lub ktoś inny z domowników korzysta z serwera, to film buforuje się kilka sekund dłużej, ale jak już wystartuje to śmiga bez problemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
HDD wpięty do Shielda i testowanie z poziomu PC (naturalnie widzę HDD wpięty do Shielda na PC)
Skoro takie są prędkości z poziomu PC (z HDD wpiętym do Shielda, nie bezpośrednio do PC), to tym bardziej nie powinno być problemu (prędkości) testując z poziomu już samego Shielda z wpiętym bezpośrednio HDD. Stąd początkowe pytanie, o możliwości przetestowania HDD, ale z poziomu samego Shielda, bo tutaj właśnie jest połączenie i korzystanie.

PC to niezależny byt u mnie, korzystam tylko, jak chce zrzucić film.
Nic więcej nie ma wspólnego z Shieldem.

Dla uściślenia, żeby nie siać zamętu, ja nie mam generalnie problemów. Shield chodzi jak marzenie.
Ot, od czasu do czasu, zamuli, stąd pytanie o defragmentacje.
Tym bardziej, że spory plik (film 4K itp.)
Bywało też, że jak przewinąłem film o kilkadziesiąt minut (nie 10 sekund), to zanim się ustabilizował obraz (lub nie, bo i tak bywało), potrafiło krzaczyć przez jakiś czas.

Tak to wygląda, test HDD z poziomu PC - czyli HDD wpięty do Shielda.
Nie testowałem HDD wpiętego bezpośrednio do PC, bo nie mogę się dostać do gniazda USB3.0.
Na UBS2.0 te prędkości są rzędu Read 32MB/S - Write 62MB/s




Dobrze by było przetestować HDD z poziomu samego Shielda, natomiast nie wiadomo czym.
Jak ktoś zna odpowiedni soft ze sklepu na Shieldzie, lub jakąś apkę, to chętnie sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ok, tylko jak podłącze HDD do PC, to PC będę musiał mieć włączonego.
Ja PC mam w salonie z boku, a jak oglądam film, to wszystko wyłączam żeby uzyskać absolutną ciszę, a PC mimo wszystko lekko "szumi".

Na PC mam jakieś 10TB, w tym kolekcje zgranych filmów.
Na HDD wpiętym bezpośrednio do Shielda mam 4TB HDD i tam już mam te filmy "must have", oczywiście, jak ściągam coś z neta, to najpierw na PC, a potem z PC przerzucam z kompa na dysk Shielda, właśnie po to, żeby niezależnie odpalać Shielda bez udziału PC.

PS. Co masz na myśli podłączyć Shielda kablem?
Kablem, czyli nie przez WiFi.

Zapomniałem, że PC nie chodzi non stop u Ciebie. Wtedy dysk ma sens. Miałem u siebie pasywny PC w obudowie Node 304 z zasilaczem 60W od laptopa. Zużywał jakieś 20-25W prądu i chodził 24h. Może pomyśl o czymś takim. U mnie był to koszt jedynie płyty (~400 zł), bo ramy, dysk i zasilacz miałem już wcześniej. Na siłę możesz to nawet w szufladzie położyć bez obudowy i też będzie śmigać.
Teraz mam Synology, ale ten pasywny ITX dalej u ojca śmiga bez problemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, wiem. Można to inaczej rozwiązać. Znam temat.
Natomiast jak wspominałem kilka już razy, obecne rozwiązania są dla mnie najprostsze/najtańsze i sprawdzają się bardzo ok.

Pomijam już fakt, że jak odpalę film raz na 2 tygodnie, to jest dobrze.
Wszystkie filmy i tak mam zgrane, więc zawsze jest pole do manewrów w przyszłości.
 

leonwawa1981

New member
cześć,



Piszę odnośnie Nvidia Shield (NS) i podłączania do niego HDD. Napiszcie proszę jak wygląda taka konfiguracja oraz czy potrzeba jakichś dodatkowych programów na pc czy NS. Ja w tej chwili mam miboxa i po podpięciu do niego HDD nie widzę tego dysku w sieci. Zamierzam kupić NS i stąd pytanie.
z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry