Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

RaFiB

New member
Witam,

Z tego co wyczytałem nawet Shield 2019 nie obsługuje Youtube 4K HDR. Poodobno z wiązane jest to z jakimś kodekiem. Dziwne, skoro to w sumie najmocniejsza przystawka z Androidem. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
 

janunio

New member
Bez reklam
to w sumie najmocniejsza przystawka z Androidem
Kto Ci to wmówił ? To gniot za 1000 zeta. To balast technologiczny. nVidia wyprzedaje zapasy magazynowe procka TEGRA 1.
Poczytaj moje wpisy.
Lans na nVidia mają osoby handlujące tym gniotem.
Dzisiejsze TV BOX playery muszą odtwarzać filmy z kodowaniem HDR DOLBY VISION oraz YouTube VP9 profil2. Wczoraj GOOGLE zmodyfikował swoje nastawy. Warto bardzo zrobić aktualizację systemu TV BOX-a pod aplikacje GOOGLE.
nSheld tego nie ma i nigdy nie będzie miał.
To straszny balast technologiczny za 1 000 pln. Kupa śmiechu.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo jest najmocniejszą, ma najszybszy procesor cpu jak i gpu. Konstrukcja jest z 2015 a do dzisiaj żaden inny producent nie przebił tych osiągów.
Za rok dwa wyjdzie kolejny model z nowym układem który przestrzeli wszystko co jest na rynku na kolejne lata.
I tyle w temacie.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Czyli gówno bez:
Chromecasta
Netflix'a
Z niedziałającym truehdhd/atmos, dts-ma/X w kodi pod androidem
Tragiczny pilot

Ale co zyskujemy? UWAGA youtube 4h HDR WOWO idę oglądać..... pod takim jestem wrażeniem.
 

janunio

New member
Bez reklam
To możesz polecić coś, co jest lepsze od tego?

UGOOG AM6 PLUS. Przewaga nad nVidia polega na:
Gra HDR DOLBY Vision z plików, HDR YouTube VP9 profil 2, optyk audio out SPiDF, HDMI 2.1. Gra wszystkie formaty AUDIO z ATMOS/Dolbu ThrueHD. Dedykowana dla procków AMlogic aplikacja MoviePlayer. Automatic Frame Rate function. Możliwość rootowania. Dualboot CoreELEC. 4 x USB 2.0/3.0. BT 5.0, Wi‑fi 2.4G+5G IEEE 802.11 a/b/g/n/ac 2x2 MIMO.
Pośrednik typu KODI jest zbędny bo AM6 gra wszystko.
Jest na Allegro za 560 pln.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jest w 480p ale on ma taki taki zajebisty tv że upcaling w nim zrobi mu 4K
A atmosa i dolby vision trzeba sobie wyobrazić... takie tam drobne szczegóły.
:D
 
Ostatnia edycja:

Jack77

New member
@gordonn, @manonfire
Dzięki za odpowiedz, kupiłem to cacko i wszystko działa. Miałem Fergusona FboxATV 4K i jest to niebo i ziemia, sprzęt drozszy o sporo ale chyba było warto (mam nadzieję że będzie dobrze wszystko chodzić przez długi czas)
 

gordonn

Member
@gordonn, @manonfire

Dzięki za odpowiedz, kupiłem to cacko i wszystko działa. Miałem Fergusona FboxATV 4K i jest to niebo i ziemia, sprzęt drozszy o sporo ale chyba było warto (mam nadzieję że będzie dobrze wszystko chodzić przez długi czas)
Ja używam swojego Shielda już 3 lata i wszystko działa jak w dniu zakupu.Szkoda tylko że nie obsługuje Dolby Vision na Netflix ale mimo to nie żałuję zakupu. I dla niedzielnego gracza jak ja usługa Gforcenow jest super.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
@Jack77; dzięki bo szczekająca "ekipa" się uspokoi. Masz przez OTA ostatni fw
Czy próbowałeś instalować torrent client ? Co byś polecił ?

NETFLIX 4K DV/ATMOS mam w TV. Mój TV to PHILIPS 55OLED804. TV gra dts audio. HBO i Amazon nie używam. To chyba są płatne aplikacje więc nie stać mnie.

UGOOS AM6 PLUS jako media player potrzebny mi do odtwarzania zarchiwizowanych koncertów. Zwłaszcza istotna jest dla mnie obsługa dts HD audio.

Mam pytanie do fanów Tarcza 2019 PRO; czy odtwarza dts audio ? Pytam bo w specyfikacje nie widzę.
OK, poczytałem. To gówno nawet nie gra dts. I to za 1000 zł !!! Skandal.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Odtwarza każdy możliwy format audio nie dość że działa rozkodowywanie to działa również przekazywanie każdego możliwego formatu audio do amplitunerów.

Skandal że głupi jak pień jesteś ułomny człowieku, nigdy nie spotkałem na forum takiego pojeba.. na leczenie już za późno.


Chyba upadłeś na głowę że Jack77 kupić ugoosa haha jaki tępy gość!
 
Ostatnia edycja:

medivh29

Member
Witam, nie znam się z bardzo na sprzęcie,
ale nie rozumiem jednego... po co tu jakieś zbędne wywody o jakimś Ugoos? Jak to jest temat o Nvidia Shield.
Jak chcę się prowadzić dyskusje o innym boxie to powinien być na to inny temat.
Na innych forach jak ktoś często zabiera głos nie na temat to admin daje odpoczynek od forum.
Tu widzę że jednak jest inaczej, lecz skoro to komuś pasuje to ok,
nie wtrącam się więcej, wyraziłem tylko swoje zdanie.
 

poll85

New member
Bo janunio jest jakims dziwnym fanboyem ugoosa i musi na wszystko miec ostatnie zdanie - czyli to jedyne slusze ze ugoos jest zajebisty a wy co was bylo stac kupiliscie gowno od nvidii bo czegosc tam nie gra.
Najlepszym przykladem na to ze jest psychofanem tej marki jest Twoj argument z ktorym sie w 100% zgadzam czyli po co sie udziela w watku shielda skoro posiada ugoosa o_O
Tego czlowieka juz napewno nic nie zmieni i poki admin go nie ustawi do pionu to niestety bedziemy pewnie na niego skazani.
 

janunio

New member
Bez reklam
bl4ck ma dziś kolejny schizo-atak.
@medivh29; wpisy o UGOOS AM6 Plus mają na celu pokazanie, że nVidia Sheld 2019 PRO jako odtwarzacz multimedialny jest dwa razy droższy i niewiele może w porównaniu.
Np. jeżeli puścisz z nVidii plik z dts to telewizor go nie odtworzy. Będzie słodka cisza. Musisz dokupić Kino domowe albo belkę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry