Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
Wczoraj pisałem do Real Debrid i odpowiedzieli mi, że u nich wszystko jest ok. Dziś puściłem film (68,8 GB) na komputerze bezpośrednio z ich konta i materiał nawet się nie zająknął. Mój problem to ewidentna wina Kodi.
Czyli coś z buforem lun czasem oczekiwania na źrodla. Tylko widzisz, ja nic nie zmieniałem i problem się pojawił a potem zniknął. Tak czy owak obadaj bufor w Kodi.
 

manonfire

Member
Wczoraj pisałem do Real Debrid i odpowiedzieli mi, że u nich wszystko jest ok. Dziś puściłem film (68,8 GB) na komputerze bezpośrednio z ich konta i materiał nawet się nie zająknął. Mój problem to ewidentna wina Kodi.
A, zapomniałem dodać, żebyś przjerzał logi Kodi. Najlepiej zaraz po wystąpieniu problemu, zapis ostatnich akcji będzie na samym końcu logu. Tam można znaleźć użyteczne informacje co nie bangla i dlaczego. Albo przynajmniej jakieś wskazówki.
 
Mam pytanie do posiadaczy abonamentu w player.pl. Czy u was też występują problemy z przycinaniem materiałów wideo na tej platformie? Wczoraj zacząłem używać player i włączyłem sobie serial Chyłka. Było to koło godziny 20:40. Kilka razy w ciągu oglądania serialu miałem jakieś 2 sekundowe przycinki ale wczytywało i szło dalej. Pod koniec odcinka czyli jakoś koło 21:20zaczęło mi ciąć co chwile. Sprawdzałem u mnie i internet działał rewelacyjnie czyli miałem jakieś 570/30Mb/s. Wykluczyłem wtedy problem z moim łączem. Zacząłem kombinować z pause i play, potem włączaniem i wyłączanie aplikacje ale nic to nie dawało. Dopiero jak wyłączyłem całkowicie aplikacje player (ubiłem proces) i włączyłem ją na nowo zaczęła iść normalnie.
Pytanie czy ktoś też miał takie cyrki? Czy to był chwilowy problem z ich serwerami i akurat zbiegło się to z tym co zrobiłem czy może jest problem z ich aplikacją?
Mam oczywiście najnowszą wersję player 1.0.82
 

cinmarcin

New member
Czy ktoś używał klawiatury gamingowej Gamesir Z2 lub VX. Granie w tytuły CSGO czy rainbow six kontrolerem jest mało precyzyjne i dość uciążliwe. Mam zamiar przesiąść się na mysz z klawiaturą i takie modele upatrzyłem. Może jest ktoś, kto używał takich modeli lub czegoś podobnego. Tu link https://youtu.be/mxVV6NzWmwE

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

poll85

New member
Witam
Posiadam shieda tubke i korzystam z smart iptv z lista od telee...Czasami jak wlacze canal+ 4k smart iptv nie domaga i caly android warjuje. Dzieje sie tak ze jak zabije smart iptv to potem przy wlaczeniu np. netflixa czy hbo to nic nie widac jedynie slychac. Menu opcji po prawej z androida tez nie wyskakuja ale jak na slepo klikne na restart to da rade restartuje i wszystko wraca do normy. Ewidentnie wina smart iptv. Czy kto z shieldem ma podobny problem ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
shield odpala wszystko więc to chyba wina apki bo nie słyszałem by ktokolwiek na to narzekał ale spróbuj przez inną aplikację a internet przez kabel nie wifi bo z tego co czytam fora to kilka osób narzekało na ten kanał że coś im tam zacina czy odtwarza z opóźnieniem
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
Witam,
mam wykupione dwie gry na Steam.
Wczoraj chciałem zagrać w jedną z nich.
Po godzinie czasu oczekiwania, byłem dopiero w połowie kolejki.
O co chodzi, czemu nie mogę od razu zagrać w grę którą kupiłem? Takie czekanie 2-3 godziny aby móc zagrać, nie ma sensu.
 

janusz6

New member
Witam
Posiadam shieda tubke i korzystam z smart iptv z lista od telee...Czasami jak wlacze canal+ 4k smart iptv nie domaga i caly android warjuje. Dzieje sie tak ze jak zabije smart iptv to potem przy wlaczeniu np. netflixa czy hbo to nic nie widac jedynie slychac. Menu opcji po prawej z androida tez nie wyskakuja ale jak na slepo klikne na restart to da rade restartuje i wszystko wraca do normy. Ewidentnie wina smart iptv. Czy kto z shieldem ma podobny problem ?

Za mało ramu do SIPTV i 4K Canal+ ,jedynie działa tivimate albo od ukraińca swoją własną apke do pobrania tutaj
 

janusz6

New member
Mam pytanie do posiadaczy abonamentu w player.pl. Czy u was też występują problemy z przycinaniem materiałów wideo na tej platformie? Wczoraj zacząłem używać player i włączyłem sobie serial Chyłka. Było to koło godziny 20:40. Kilka razy w ciągu oglądania serialu miałem jakieś 2 sekundowe przycinki ale wczytywało i szło dalej. Pod koniec odcinka czyli jakoś koło 21:20zaczęło mi ciąć co chwile. Sprawdzałem u mnie i internet działał rewelacyjnie czyli miałem jakieś 570/30Mb/s. Wykluczyłem wtedy problem z moim łączem. Zacząłem kombinować z pause i play, potem włączaniem i wyłączanie aplikacje ale nic to nie dawało. Dopiero jak wyłączyłem całkowicie aplikacje player (ubiłem proces) i włączyłem ją na nowo zaczęła iść normalnie.
Pytanie czy ktoś też miał takie cyrki? Czy to był chwilowy problem z ich serwerami i akurat zbiegło się to z tym co zrobiłem czy może jest problem z ich aplikacją?
Mam oczywiście najnowszą wersję player 1.0.82

Tak są przycinki (wiedzą o tym i pracują na tym) natomiast na LG WebOS 4.1 działa idealnie
 

janusz6

New member

caporeira

New member
@janusz6
Dzięki za odpowiedź.
Czyli, przy standardowym dostępie i tak muszę mieć wykupione gry na Steam? Nie da się tych gier ściągnąć i zagrać lokalnie?
Ja gram bardzo sporadycznie, więc w nim przypadku abonament się nie opłaca.
 

janusz6

New member
@janusz6
Dzięki za odpowiedź.
Czyli, przy standardowym dostępie i tak muszę mieć wykupione gry na Steam? Nie da się tych gier ściągnąć i zagrać lokalnie?
Ja gram bardzo sporadycznie, więc w nim przypadku abonament się nie opłaca.

Tak musisz mieć wykupione ,usługa tylko użycza łącza i sprzętu i nic więcej.
Możesz przetestować 3m-ce za free
 

boss509

Member
Tak, to się nazywa GameStream, masz tę funkcję w kafelku NVIDIA Games. Musisz mieć jednak kartę graficzną z rodziny GTX albo RTX i oczywiście połączyć komputer i Shielda z tą samą siecią. Wtedy zyskujesz dostęp do znacznie szerszej biblioteki gier, bo ta opcja obsługuje też gry z Rockstar, EA itd.
 

caporeira

New member
Tak, to się nazywa GameStream, masz tę funkcję w kafelku NVIDIA Games. Musisz mieć jednak kartę graficzną z rodziny GTX albo RTX i oczywiście połączyć komputer i Shielda z tą samą siecią. Wtedy zyskujesz dostęp do znacznie szerszej biblioteki gier, bo ta opcja obsługuje też gry z Rockstar, EA itd.

Niestety, mam tylko kartę MX250.
Jest aplikacja Steam Link na androida, cna nie działa podobnie ? Może dało by się ją w tym przypadku wykorzystać ?

PS. Shield podbiera mi dużo danych (obciąża sieć domową). Jak mogę sprawdzić która aplikacja to powoduje ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na MX250 i tak byś sobie za bardzo nie pograł bo to zdecydowanie za słaba karta na współczesne gry. Jedynie jakieś zabytki można próbować uruchomić.
Więc, nawet jakby udało Ci się uruchomić ww. usługę, to efekt u Ciebie będzie marny.
 

Anio

New member
Witam , z tego co poczytałem widzę,że posiadacie odpowiednią wiedzę aby mi pomóc. Ale od początku , posiadam kino domowe SONY Amplituner(bez wejść HDMI), CD, Mini Disc, Magnetowid , Magnetofon Kasetowy, Blu-Ray, Gramofon i do tego TV plazma Panasonic FHD. Wieża to już klasyk ale wszystko działa sprawnie a i dźwięk niczego sobie bo wszystko w wersji ES i do dzisiaj mało co to przebija a 30 lat temu wydałem na to kupę kasy. Generalnie mam problem z oglądaniem filmów słuchaniem muzyki i podglądem z kamer. Obecnie filmy oglądam z dysku podłączonego do TV ponieważ mój Blu-Ray nie czyta prawie nic a muzę tylko 2 katalogi w głąb, no i FLACC to za wysokie progi. Lecz aby odpalił procesor w amplitunerze muszę podawać sygnał kablem optycznym który leci po ścianie no i niestety denerwuje żonę no i prawdę mówiąc mnie też. A podłączanie laptopa już mnie zmęczyło.
Od TV do wierzy
 
Do góry