Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rufi10

Member
Nie ma w sklepie ale bez problemow instalujesz apk. Wszystko smiga
Jest normalnie do pobrania i zainstalowania że sklepu Google Play :)
Przedmówca pytał o model PRO z 2029 roku. "Tubka" prawdopodobnie nie ma możliwości instalacji ze sklepu, ale można z pendrive'a z apk.
 

manonfire

Member
Jest normalnie do pobrania i zainstalowania że sklepu Google Play :)
Przedmówca pytał o model PRO z 2029 roku. "Tubka" prawdopodobnie nie ma możliwości instalacji ze sklepu, ale można z pendrive'a z apk.
Właśnie sprawdziłem i w istocie nie ma. Z poziomu przeglądarki na kompie jak wchodzę do Google Play pokazują się dwie aplikacje - na Android TV oraz na mobilnego Androida. Przy obydwóch mam, że są niezgodne z Nvidia Shield Android TV. Z poziomu Google Play na Shield nie ma w ogóle.
Z jednej strony to dziwne. Ale z drugiej biorąc pod uwagę jakość materiału (nie mylić z treścią) serwowaną przez HBO poprzez HBO GO to jakiś absurd. Bitrate na poziomie Divx'a z początku wieku oraz dźwięk stereo - prostu wstyd. Może Nvidia celowo nie dopuszcza tej apki do instalacji?
 

rufi10

Member
Właśnie sprawdziłem i w istocie nie ma. Z poziomu przeglądarki na kompie jak wchodzę do Google Play pokazują się dwie aplikacje - na Android TV oraz na mobilnego Androida. Przy obydwóch mam, że są niezgodne z Nvidia Shield Android TV. Z poziomu Google Play na Shield nie ma w ogóle.
Z jednej strony to dziwne. Ale z drugiej biorąc pod uwagę jakość materiału (nie mylić z treścią) serwowaną przez HBO poprzez HBO GO to jakiś absurd. Bitrate na poziomie Divx'a z początku wieku oraz dźwięk stereo - prostu wstyd. Może Nvidia celowo nie dopuszcza tej apki do instalacji?
Na pewno masz Nvidię Shiled Pro 2019? Jeśli tak, sprawdź dokładnie w w sklepie Google Play z poziomu Nvidia Shield. Musii być, mam ją zainstalowaną. Mogę podesłać zdjęcie, gdzie szukać.
 

manonfire

Member
Na pewno masz Nvidię Shiled Pro 2019? Jeśli tak, sprawdź dokładnie w w sklepie Google Play z poziomu Nvidia Shield. Musii być, mam ją zainstalowaną. Mogę podesłać zdjęcie, gdzie szukać.
Mam 2019 Pro. I nie mogę znaleźć HBO GO. Dogrzebałem się nawet do jakiejś aplikacji TV z Kazachstanu, ale HBO GO nie ma. Dawaj to zdjęcie bo mnie zaintrygowałeś :-x
 

greend

New member
Nie ma w sklepie do tej pory na Pro 2019, zainstalowałem apk zewnętrznie ale się zawieszał więc dałem sobie spokój. Oglądałem przez aplikacje Play now ale później zupełnie zrezygnowałem z HBO GO. Co do jakości wcale nie jest zła, gorszą jakość ma Netflix HD ze środkowego abonamentu, dopiero najdroższy 4K mocno przewyższa.
 

manonfire

Member
(...)Co do jakości wcale nie jest zła, gorszą jakość ma Netflix HD ze środkowego abonamentu, dopiero najdroższy 4K mocno przewyższa.
Mam plazmę FHD. Netlix i Prime to IMAX w porównaniu do HBO GO, które wypada jak projekcja filmu na VHS w świetlicy niedofinansowanej szkoły podstawowej lat '90.
Tak czy owak sprawę braku oficjalnej aplikacji można załatwić wtyczką w Kodi.
 

rufi10

Member
Wpisujesz hbo i czekasz... a dalej, jak na zdjęciach
 

Attachments

  • 20200217_105345.jpg
    20200217_105345.jpg
    425 KB · Wyś: 27
  • 20200217_105335.jpg
    20200217_105335.jpg
    513,5 KB · Wyś: 22

Sikorrr

New member
Dostałem info z X-Kom, że mam do odbioru w sklepie w Szczecinie zamówioną Nvidię Shiled Pro 2019. Ponieważ nie mogłem się doczekać realizacji zamówienia (z początku stycznia) kupiłem już na brytyjskim Amazonie. Jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt mailowy rsikorski@interia.pl
 

rufi10

Member
Te wszystkie apki co są obok HBO GO to znajduję, HBO GO nie. Ty nie masz czasem jakiegoś VPN'a albo konta google z innego kraju? Bo w zależności od lokalizacji zawartość sklepu może się różnić.
Nie mam VPNa, mieszkam w Polsce. Sprawdzę, gdy będę w domu, jaką mam wersję sklepu Google Play. Coś mi się wydaje, że musisz uaktualnić apkę sklepu, innej opcji nie ma...

Dostałem info z X-Kom, że mam do odbioru w sklepie w Szczecinie zamówioną Nvidię Shiled Pro 2019. Ponieważ nie mogłem się doczekać realizacji zamówienia (z początku stycznia) kupiłem już na brytyjskim Amazonie. Jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt mailowy rsikorski@interia.pl
Ludzie, skąd ten pośpiech :) To nie towar pierwszej potrzeby. W styczniu na odbiór czekało się maksymalnie do 3 tygodni. W międzyczasie pojawił się w euro agd rtv i tam można było kupić od ręki.
Nie rozumiem po co sami sobie stwarzacie problemy, tam gdzie ich nie ma. Złóż zamówienie na raz w dwóch sklepach i czekaj, który pierwszy się odezwie. Ja tak zrobiłem...
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Nie mam VPNa, mieszkam w Polsce. Sprawdzę, gdy będę w domu, jaką mam wersję sklepu Google Play. Coś mi się wydaje, że musisz uaktualnić apkę sklepu, innej opcji nie ma...
Ale jak mam uaktualnić sklep, skoro w sklepie nie ma sklepu a system mi pokazuje, że jest aktualny (znaczy system system)?
Ludzie, skąd ten pośpiech :) To nie towar pierwszej potrzeby. W styczniu na odbiór czekało się maksymalnie do 3 tygodni. W międzyczasie pojawił się w euro agd rtv i tam można było kupić od ręki.
Nie rozumiem po co sami sobie stwarzacie problemy, tam gdzie ich nie ma. Złóż zamówienie na raz w dwóch sklepach i czekaj, który pierwszy się odezwie. Ja tak zrobiłem...
O to to to...
 

Sikorrr

New member
Mam prośbę - czy ktoś z uczestników forum podpowie mi jak zinstalować aplikację HBO GO z pliku .apk ? Znalazłem taki plik w sieci, zapisałem na pena, wsadziłem w gniazdo Shielda i dalej nie wiem jak go zmusić do instalacji. Może są jakieś wymogi dla tego pena aby plik >apk został "zobaczony" przez Shielda ? A tak przy okazji, ma ktoś sprawdzoną tą apkę i poda miżródło skąd pobrać ? Bo w sklepie Play jej nie widzę.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mój problem pojawił się, gdy chciałem po sieci wrzucić filmik z gopro, na dysk twardy podłączony do Shielda. Wcześniej nie miałem z tym problemu, ale po ostatniej aktualizacji nie widzę folderu Shielda. Plex zainteresowany, w menadżerze urządzeń widzi Shielda, a nie mam możliwości połączenia się z twardym dyskiem. Wszystko ustawione według poradnika Nvidii i dalej lipa. Ma ktoś jakiś pomysł o czym zapominam, albo co źle robie? W ostateczności połączę go poprzez USB z PC, choć wiem że to działało przez sieć i nie jedną rzecz tak przerzuciłem.
 

rufi10

Member
Ale jak mam uaktualnić sklep, skoro w sklepie nie ma sklepu a system mi pokazuje, że jest aktualny (znaczy system system)?
O to to to...
Wersja sklepu Google Play z zainstalowanymi aktualizacjami, to 18.5.75-xhdpi.
Wersja HBO GO, ta ze sklepu w Nvidia Shield TV, to 5.11.5

Sprawdź, ewentualnie zainstaluj (u mnie nie są potrzebne) aktualizacje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzał ktoś jak to jest z zakupami w sklepie na Shieldzie?
Kupiłem płatny program, za pośrednictwem właśnie sklepu na Shielda.
Czyli bezpośrednio na ekranie TV, ten sam program jest na androidzie w sklepie Play na smartfonie, czy oby nie powinno tu być z automatu połączenia zakupów z resztą urządzeń które pracują w obrębie androida? W sklepie Play chcąc ściągnąć ten sam program w wersji PRO, nie ma takiej możliwości, trzeba zapłacić drugi raz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest. Przepraszam ; )
Trzeba było wejść w "Moje gry i aplikacje". Wisiała tam jako niezainstalowana.
Mowa o TinyCamPro. Kupisz kamerę, to będziesz instalował na Shieldzie.
 

manonfire

Member
Wersja sklepu Google Play z zainstalowanymi aktualizacjami, to 18.5.75-xhdpi.
Sprawdź, ewentualnie zainstaluj (u mnie nie są potrzebne) aktualizacje.
No i właśnie taki numer wersji mam. HBO nadal nie widzę. Nie ma też w sklepie Google z poziomu przeglądarki w kompie. To znaczy sa dwie wersje - dla mobilnego Androida i Androida TV. Przy obydwóch mam komunikat, że są niezgodne z Nvidia Shield.
Jakie niby i jak miałbym zainstalować aktualizacje? System Shielda aktualny.
 
Do góry