Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zwykle trzeba kupić i samemu się przekonać, mnie też interesuje skalowanie z uwagi na sporą ilość materiałów.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
zapewne lepiej ale jaka cena tego telewizora..a jaka cena tej nvidii ale pewne jest jedno że upscaling ma lepszy tak do 5-6 tysięcy raczej nie ma telewizora który ma lepszy upscaling do tych cen a jeszcze jest zapowiedź rozwijania tego upscalingu w nvidii więc kto wie czy nie będzie jeszcze lepiej
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
u mnie lepiej skaluje qled q85 niż ta nvidia
Czyli tak jak mówiłem. Różnice mogą być marginalne. Pytanie też na ile obraz jest lepszy, a na ile sztucznie lepszy. Coś jak podkręcona ostrość w TV.
W każdym razie u mnie jest to bez znaczenia, bo FHD praktycznie nie oglądam, a o 720p nawet nie wspominam.
 

rufi10

Member
Czyli tak jak mówiłem. Różnice mogą być marginalne. Pytanie też na ile obraz jest lepszy, a na ile sztucznie lepszy. Coś jak podkręcona ostrość w TV.
W każdym razie u mnie jest to bez znaczenia, bo FHD praktycznie nie oglądam, a o 720p nawet nie wspominam.
:) :) :)
Porównujesz telewizor w cenie ok. 10 000 z przystawką do telewizora? Powodzenia :)
Co to za pytanie: "na ile obraz jest lepszy, a na ile sztucznie lepszy"?
Ten z Qleda, tak jak i każdy przetworzony, przeskalowany, zawsze będzie sztuczny :)
" FHD praktycznie nie oglądam" - to byś się zdziwił, ile filmów w FHD jest na Netflixie, czy Prime Video :)
Zresztą, skoro nie oglądasz filmów w FHD, to w czym problem? Filmy 4K nie wymagają przecież skalowania i sztucznego ulepszania :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zresztą, skoro nie oglądasz filmów w FHD, to w czym problem? Filmy 4K nie wymagają przecież skalowania i sztucznego ulepszania :)

Dla mnie w niczym. Sądząc po ilości emotikonek, to Ty masz problem. Nie wiem tylko czy chodzi dalej o Shielda czy coś grubszego.
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
Panowie to tylko zabawka :) Wiadomo że każdy swoje chwali. Ja jako właściciel nowej wersji używam skalowania bo efekt jest dobry, do tego mam takie łącze że oglądam tylko full hd więc jestem bardzo zadowolony.
 

rufi10

Member
Panowie to tylko zabawka :) Wiadomo że każdy swoje chwali. Ja jako właściciel nowej wersji używam skalowania bo efekt jest dobry, do tego mam takie łącze że oglądam tylko full hd więc jestem bardzo zadowolony.
Też jestem bardzo zadowolony a miałem wcześniej wersję 2017 i zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, to tylko zabawka warta ułamek ceny telewizora dobrej klasy.

Oglądałem na Prime Video Gladiatora (jest tam tylko wersja 1080p), ze skalowaniem do pełnego 4K. Polecam osobom zainteresowanym.
 

manonfire

Member
Ja to bym chętnie sobie przeskalował plazmę FHD na 4K :)
Z innej beczki - nabyłem drogą kupna kable HDMI raczej wysokiej jakości. Jeden Z Nvidii do ampli, drugi z ampli do TV. I nagle magicznie mam aktywny CEC, zniknął drobny artefakt widoczny czasem w ciemniejszych scenach (nieco jaśniejszy 10cm poziomy pas mniej więcej na 3/4 wysokości ekranu), poprawa nasycenia kolorów. Jednak ci audiofile mają trochę racji kupując kabelki do paczek po $5000 za metr...
 

Zlotnik86

New member
Ja to bym chętnie sobie przeskalował plazmę FHD na 4K :)
Z innej beczki - nabyłem drogą kupna kable HDMI raczej wysokiej jakości. Jeden Z Nvidii do ampli, drugi z ampli do TV. I nagle magicznie mam aktywny CEC, zniknął drobny artefakt widoczny czasem w ciemniejszych scenach (nieco jaśniejszy 10cm poziomy pas mniej więcej na 3/4 wysokości ekranu), poprawa nasycenia kolorów. Jednak ci audiofile mają trochę racji kupując kabelki do paczek po $5000 za metr...

To że pojawiło się CEC i znikły pasy jest to możliwe ale to że masz lepsze nasycenie kolorów to już zdrowa przesada i mega placebo HDMI to nie analog
 

manonfire

Member
To że pojawiło się CEC i znikły pasy jest to możliwe ale to że masz lepsze nasycenie kolorów to już zdrowa przesada i mega placebo HDMI to nie analog
Trudno mi się z tym spierać, odczucie subiektywne. Jednakowoż musiałem robić korektę ustawień TV, bo coś kolory zaczęły mnie drażnić.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Oczów nie oszukasz za tydzień o tym zapomnisz ale za pierwszym razem to odczułeś więc coś musiało być na rzeczy. Zasilanie urządzeń to następny krok do poprawy głównie brzmienia.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Oczów nie oszukasz za tydzień o tym zapomnisz ale za pierwszym razem to odczułeś więc coś musiało być na rzeczy. Zasilanie urządzeń to następny krok do poprawy głównie brzmienia.
Zgadzam się. U mnie jak linie trakcyjne na ulicy wymienili to nawet telefon zaczął się szybciej ładować, a głośniki z telewizora nabrały nowego brzmienia.
 

manonfire

Member
Oczów nie oszukasz za tydzień o tym zapomnisz ale za pierwszym razem to odczułeś więc coś musiało być na rzeczy. Zasilanie urządzeń to następny krok do poprawy głównie brzmienia.
Co masz na myśli? Co prawda na dźwięk nie narzekam, ale nie narzekałem też na obraz z Fergusona zanim nie postawiłem zamiast niego Nvidii. Nie narzekałem też na poprzednie ampli...
 

wucash

Active member
Bez reklam
Braki magazynowe też na amerykańskim Amazonie (gdzie planuję kupić), są jakieś sztuki od innych sprzedawców ale w sklepie amazon.com w cenie 199$ na razie nie ma....
 

bercik79

New member
Braki magazynowe też na amerykańskim Amazonie (gdzie planuję kupić), są jakieś sztuki od innych sprzedawców ale w sklepie amazon.com w cenie 199$ na razie nie ma....

W xcom będą po 18 luty facet do mnie ze sklepu dzwonił
Najlepiej zamów i na drugi dzień powinni zadzwonić do ciebie
Sam mam zamówiony
 

black dragon

New member
Mam do was pytanie.Czy HBO GO jest dostępne w sklepie google na Nvidia Shield TV 2019 pro.Zastanawiam się nad kupnem Shielda ale szukając informacji w internecie jedni piszą że jest dostępny w sklepie google inni znowu że nie ma.Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry