Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rufi10

Member
Szkoda, że nie odtwarza i nie będzie plików AV z Dolby Vision ani YouTube HDR VP9 progil 2. Procek mocny ale z 2015 roku. Nie ma współczesnych bibliotek SDK. Tak niewiele mu brakuje. Szkoda 1000 zł.
Dolby Vision tylko jako strumień w podłej wersji od NETFLIX. 15,25 Mbps z ATMOS DOLBY.
:hihi:
Człowieku, o co Tobie chodzi? Kilka postów wcześniej jęczysz na brak możliwości zakupu Nvidii Shield a tu zaczynasz marudzić, ale w inny deseń.
Określ się, czy Ty chcesz kupić, kupiłeś, ale byłeś nieświadomy zakupu, czy jeszcze co innego?
Nie chcesz, nie kupuj, nie zawracaj gitary...
Dla mnie 1000 zlotych, to niewiele za sprzęt p tej klasie.
:banned:
 

manonfire

Member
Szkoda, że nie odtwarza i nie będzie plików AV z Dolby Vision ani YouTube HDR VP9 progil 2. Procek mocny ale z 2015 roku. Nie ma współczesnych bibliotek SDK. Tak niewiele mu brakuje. Szkoda 1000 zł.
Dolby Vision tylko jako strumień w podłej wersji od NETFLIX. 15,25 Mbps z ATMOS DOLBY.
Procek akurat z 2019. W procesie litograficznym 16nm. Poprzedni był w 20nm. Ma też wyższe taktowanie oraz RAM LPDDR4. Po niemal miesiącu użytkowania nie szkoda mi 1000 zł.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mniejszy proces to między innymi mniejszy pobór prądu i co za tym idzie mniej wydzielanego ciepła przy takiej samej wydajności.
 

bercik79

New member
wracając do problemów z siecią oraz z niestabilnością łącza w programie geforce now podczas rozgrywki na PC pomogło wyłączenie zapory sieciowej którą miałem na rauterze :)
Teraz też sie zdarza ale sporadycznie ....
Mam zamówiony shield w xcom i troche sie stresuje czy nie tylko odtwarzacz ale i konsola bedzie dzialalo na moim łączu
Internet mam 100/100 więc w teorii powinno działać ale to nie wszystko chodzi też o stabilność lącza
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wyższe taktowanie + pamięć nowszej generacji = całość szybciej działa = wygodniej się obsługuje oraz nie zacina nawet przy wymagających kodekach
Czyli żadna różnica, bo Shield TV działa natychmiastowo. Pliki po 50 - 80GB odtwarza bez żadnego opóźnienia, ani zacinania. Piszesz jakby poprzedni model sobie z czymś nie radził, a nie spotkałem jeszcze takiego pliku.
 

manonfire

Member
wracając do problemów z siecią oraz z niestabilnością łącza w programie geforce now podczas rozgrywki na PC pomogło wyłączenie zapory sieciowej którą miałem na rauterze :)
Teraz też sie zdarza ale sporadycznie ....
Mam zamówiony shield w xcom i troche sie stresuje czy nie tylko odtwarzacz ale i konsola bedzie dzialalo na moim łączu
Internet mam 100/100 więc w teorii powinno działać ale to nie wszystko chodzi też o stabilność lącza
Jak na kompie działa, to i na Shieldzie będzie. Może nawet lepiej.
 

OmniModo

New member
Czyli żadna różnica, bo Shield TV działa natychmiastowo. Pliki po 50 - 80GB odtwarza bez żadnego opóźnienia, ani zacinania. Piszesz jakby poprzedni model sobie z czymś nie radził, a nie spotkałem jeszcze takiego pliku.

Nie, po prostu odpowiadam na pytanie jaka jest różnica.

Ale fakt faktem, jeżeli odłożyć na bok suche wyliczenia i testy wydajności , to w praktyce różnica może nie być odczuwalna (pewnie tylko trochę szybsza obsługa poleceń)

Sam niedawno kupiłem w X-komie poprzedni model za 700 zł i łyka bez zacięć cały materiał audio-wideo.
Przynajmniej z dysku zewnętrznego, co do odtwarzania via sieć to się nie wypowiem bo w ogóle nie korzystam.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Via sieć również bez problemu. Mam 2x Shield połączone z Synology. Na obu w tym samym czasie można odtwarzać REMUXy UHD.
 

rufi10

Member
Czyli żadna różnica, bo Shield TV działa natychmiastowo. Pliki po 50 - 80GB odtwarza bez żadnego opóźnienia, ani zacinania. Piszesz jakby poprzedni model sobie z czymś nie radził, a nie spotkałem jeszcze takiego pliku.
No nie wiem, czy Shield TV 2017 poradziłby sobie płynnie ze skalowaniem do 4K (SI) skoro tej funkcjonalności nie dodano w starszych modelach? Dla mnie funkcja SI jest kluczową w NS 2019, tym bardziej, że materiałów w 4K nadal jest i będzie dużo. Poza tym planowane są nowe, ulepszone opcje SI, stąd i mocniejszy procek...
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No nie wiem, czy Shield TV 2017 poradziłby sobie płynnie ze skalowaniem do 4K (SI) skoro tej funkcjonalności nie dodano w starszych modelach? Dla mnie funkcja SI jest kluczową w NS 2019, tym bardziej, że materiałów w 4K nadal jest i będzie dużo. Poza tym planowane są nowe, ulepszone opcje SI, stąd i mocniejszy procek...
90% treści jakie oglądam są w 4K. Co do skalowania to zrobił ktoś jakiś test porównawczy?
Póki co zdaje się na opinie Maćka.
"W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. Twierdzenie to znalazło potwierdzenie w moim eksperymencie, którego wyniki znajdują się pod tym adresem. Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę, jednak pod warunkiem, że widz znajduje się w odpowiedniej odległości od ekranu. "
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Niech się puknie w głowę, różne urządzenia różnie sobie z tym radzą jedne gorzej drugie lepiej.

Jeśli rozmawiamy o Shield TV 2015/2017 to upscalowanie jest w nim tak tragiczne jednym słowem obraz mydełko FA wspominałem o tym już kiedyś i na forach zagranicznych było wiele narzekań, dlatego też NVIDIA postanowiła coś wykombinować..
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
90% treści jakie oglądam są w 4K. Co do skalowania to zrobił ktoś jakiś test porównawczy?
Póki co zdaje się na opinie Maćka.
"W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. Twierdzenie to znalazło potwierdzenie w moim eksperymencie, którego wyniki znajdują się pod tym adresem. Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę, jednak pod warunkiem, że widz znajduje się w odpowiedniej odległości od ekranu. "
Kto to ten Maciek i gdzie jest link, o którym piszesz?
Nie jestem naukowcem żeby robić pomiary rozdzielczości obrazu, czy po skalowaniu to jest, czy nie jest 4K? A może coś pośredniego.
Według mojego, a więc subiektywnego odczucia, efekt skalowania (nie wszystkich materiałów) jest niesamowity. Zamieściłem tu na forum zdjęcia porównawcze. Używam tej funkcjonalności na co dzień i nie wyobrażam sobie oglądać np. snookera bez SI. Podobnie transmisje tenisa. Niestety nie mam możliwości oglądania sportu bezpośrednio w 4 K a NS daje taką możliwość...

PS pytasz o test porównawczy. Zatem spójrz na mój test porównawczy. Jeśli skalowanie nie poprawia jakości obrazu, no to jak nazwać wyraźną różnicę szczegółowosci po skalowaniu :)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kto to ten Maciek i gdzie jest link, o którym piszesz?
Nie jestem naukowcem żeby robić pomiary rozdzielczości obrazu, czy po skalowaniu to jest, czy nie jest 4K? A może coś pośredniego.
Według mojego, a więc subiektywnego odczucia, efekt skalowania (nie wszystkich materiałów) jest niesamowity. Zamieściłem tu na forum zdjęcia porównawcze. Używam tej funkcjonalności na co dzień i nie wyobrażam sobie oglądać np. snookera bez SI. Podobnie transmisje tenisa. Niestety nie mam możliwości oglądania sportu bezpośrednio w 4 K a NS daje taką możliwość...

PS pytasz o test porównawczy. Zatem spójrz na mój test porównawczy. Jeśli skalowanie nie poprawia jakości obrazu, no to jak nazwać wyraźną różnicę szczegółowosci po skalowaniu :)
Chodzi o to, że TV wykonana podobną robotę do Shielda. Chciałabym zobaczyć porównanie skalowania Shield TV vs skalowanie samego TV. Oczywiście chodzi o Maćka K. z konkurencyjnego forum. Nazwiska nie podam, bo jest tutaj zablokowane na forum i i tak je ocenzuruje (nie, nie jest to żart :D).
 

rufi10

Member
Chodzi o to, że TV wykonana podobną robotę do Shielda. Chciałabym zobaczyć porównanie skalowania Shield TV vs skalowanie samego TV. Oczywiście chodzi o Maćka K. z konkurencyjnego forum. Nazwiska nie podam, bo jest tutaj zablokowane na forum i i tak je ocenzuruje (nie, nie jest to żart :D).
Nie wiem o jakim TV piszesz? Mój TV Samsung 4K nie ma zaimplantowanego układu SI a obraz w telewizorze ustawiłem na optymalne (dla mnie) wartości. Tak więc, przy tak ustawionym TV robiłem porównanie z udziałem SI ub bez SI. Testy porównwcze są widoczne na załączonych zdjęciach. Nie znam tajemniczego Tomka, nie mam pojęcia co to za konkurencyjne forum, tak więc trudno mi się odnieść do Jego testów NS 2019 vs TV z ustawionym skalowaniem.
Dodam, z mojego TV nie mogę wycisnąć więcej niż to, co sam ustawiłem a resztę roboty wykonuje SI NS 2019 i... jestem zadowolony i widzę różnicę w szczegółowości obrazu.

PS Na marginesie, testowaliście na Kodi zamiast Simple Client klienta Tolejako? Moim zdaniem obraz rewelacyjny, wszystkie polskie kanały TV i tysiące zagranicznych, pogrupowanych w paczki. Polecam. Napiszcie o swoich wrażeniach.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
przeczytałem wiele testów tego nowego shielda z 2019 , również fora bo szukałem informacji czy warto dokładać do tego skalowania i wielu widzi różnice , były też głosy że shield 2019 skaluje lepiej niż sony 55xf9005 czy jeden z oledów od LG więc różnice widać oczywiście
 
Do góry