Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rafmik

Member
W żadnym soft-playerze opcja Auto Refresh Rate nie działa. W KODI także.

Jak nie, jak działa. Od kilku lat z tego korzystam i nie ma problemu. Wystarczy w Kodi w opcjach włączyć automatyczne dostosowanie obrazu do liczby klatek i śmiga. Nigdy z tym nie było problemu.


Ale to jest wątek o Nvidii Shield. Trzeba było napisać, że testy robisz na innym urządzeniu.
Na Mi BOX S płynność względnie działa po wgraniu Android TV 9 beta 3. Działa do momentu aż Mi BOX się zmuli czyli najczęściej przez kilka godzin, max na drugi dzień. Po restarcie się odmula i tak w kółko.


Pisałem że chodzi o Mi Boxa dla porównania.
Mam tego boxa od poniedziałku 16 grudnia, czyli już ponad 2 tygodnie i chodzi bez najmniejszych problemów. Zero restartów robiłem, wszystko płynnie śmiga (korzystam z Kodi, YT, NF i raz z VLC bo kodi dźwięku nie odtwarzało).
I zero jakichkolwiek problemów. Wersja global z PL dystrybucji, po wypakowaniu z pudełka tylko aktualizacja OTA i tyle. Śmiga, palcem nie ruszam.
 

janunio

New member
Bez reklam
Sprawdzając w menu telewizora samsung pojawia mi się 24Hz, 50Hz lub 60Hz
Skoro pojawia się 24 Hz to oznacza, że nie jest to info o natywnym refresh rate tylko info o pliku.


Przy zmianie Refresh Rate (50/60 Hz) panel musi się na chwilę wyłączyć. Black screen.
To łatwo sprawdzić. Przy zmianie ustawień na Sheld z 50Hz na 60 hz. Lub dowolnej innej kombinacji.
 
Ostatnia edycja:

rkaniews

Member
Podzielcie się proszę swoją opinią dot. modelu z 2017 vs 2019.

Z zewnątrz wyglądają identycznie, różnią się pilotami (pewnie można dokupić samodzielnie nowy). Oglądałem na yt recenzję, gdzie człowiek mówił iż nie ma żadnej różnicy pomiędzy procesorami T1 a T1+ - wg niego to marketingowy chwyt.

Pytam w kontekście dostępności. Na x-kom nie mają 2019 PRO, nie ma w ogóle u dystrybutora. Na allegro można kupić model 2017 jako nowy z opakowaniu zastępczym.

Nowe można kupić zwykłe 2019 - te tuby, ale wszyscy mówią że warto wyłącznie model PRO.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Podzielcie się proszę swoją opinią dot. modelu z 2017 vs 2019.

Z zewnątrz wyglądają identycznie, różnią się pilotami (pewnie można dokupić samodzielnie nowy). Oglądałem na yt recenzję, gdzie człowiek mówił iż nie ma żadnej różnicy pomiędzy procesorami T1 a T1+ - wg niego to marketingowy chwyt.

Pytam w kontekście dostępności. Na x-kom nie mają 2019 PRO, nie ma w ogóle u dystrybutora. Na allegro można kupić model 2017 jako nowy z opakowaniu zastępczym.

Nowe można kupić zwykłe 2019 - te tuby, ale wszyscy mówią że warto wyłącznie model PRO.

Wersja 2019 Pro była jeszcze kilka dni temu dostępna w X-KOM. Zapewne za tydzień-dwa dojedzie.
Wydajność nowego procesora jest w testach praktycznie taka sama jak w wer.2017 ale nowego pilota nie widziałem nigdzie w sprzedaży.
 

manonfire

Member
Wersja 2019 Pro była jeszcze kilka dni temu dostępna w X-KOM. Zapewne za tydzień-dwa dojedzie.
Ja zamówiłem w poniedziałek w X-Kom z prawdopodobną datą dostarczenia 27.01. Jak były dostępne tydzień z okładem temu to jeszcze się zastanawiałem i jak się zastanowiłem już było po rybach. Moja decyzja jest jednak ostateczna zatem poczekam.
 

DarkMag

New member
Jak dzwoniłem 23.12 do xk... to mówili, że pod koniec stycznia będą je mieli.
Ale 27.12 na chwile się pojawiły i zamówiłem to dotarła 31.12.
Nie mam porównania do starszej wersji. Ale jestem bardzo zadowolony.
Netflix 4k atmos. Z HDD tak samo bez żadnego zająknięcia na kodi.
Tidal chodzi w jakości master.
Pilot bardzo fajny, tylko nie mam pojęcia jak w nim zmienić baterie. Pewnie coś trzeba przesunąć ale nie szarpałem się z nim na siłę.
 

janunio

New member
Bez reklam
Z czterech urządzeń z KODI tylko (o dziwo) Mi Box S ma aktywną i działającą opcję Częstotliwość odświeżanie. Brak natomiast opcji automatycznej zmiany częstotliwości odświeżania na zgodną ze źródłem video. Automatic Refresh Rate.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Z czterech urządzeń z KODI tylko (o dziwo) Mi Box S ma aktywną i działającą opcję Częstotliwość odświeżanie. Brak natomiast opcji automatycznej zmiany częstotliwości odświeżania na zgodną ze źródłem video. Automatic Refresh Rate.
Shield TV też działa. Amazon fire stick 4k też. Dziwne urządzenia testowałeś.
 

boss509

Member
Podzielcie się proszę swoją opinią dot. modelu z 2017 vs 2019.

Z zewnątrz wyglądają identycznie, różnią się pilotami (pewnie można dokupić samodzielnie nowy).
Pewnie niedługo będzie można kupić. W Stanach nowy pilot będzie dostępny pod koniec stycznia w cenie $29,99. Skoro tam Shield Pro kosztuje $199,99 to przy naszej cenie 999 zł trzeba będzie zapłacić za niego ze 150 zł.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Z czterech urządzeń z KODI tylko (o dziwo) Mi Box S ma aktywną i działającą opcję Częstotliwość odświeżanie. Brak natomiast opcji automatycznej zmiany częstotliwości odświeżania na zgodną ze źródłem video. Automatic Refresh Rate.

http://www.tamboff***/forum/files/thumbs/t_912accb5_picard_facepalm_705.png
 

rufi10

Member
Podzielcie się proszę swoją opinią dot. modelu z 2017 vs 2019.

Z zewnątrz wyglądają identycznie, różnią się pilotami (pewnie można dokupić samodzielnie nowy). Oglądałem na yt recenzję, gdzie człowiek mówił iż nie ma żadnej różnicy pomiędzy procesorami T1 a T1+ - wg niego to marketingowy chwyt.

Pytam w kontekście dostępności. Na x-kom nie mają 2019 PRO, nie ma w ogóle u dystrybutora. Na allegro można kupić model 2017 jako nowy z opakowaniu zastępczym.

Nowe można kupić zwykłe 2019 - te tuby, ale wszyscy mówią że warto wyłącznie model PRO.
Miałem oba modele, jeden i drugi Ok! ale aktualnie używam i kupiłbym wersję PRO 2019. I to nie tylko kwestia pilota, który jest dobrze zaprojektowany, intuicyjny i łatwo obsługuje się nim aplikacje filmowe i IPTV np. smart IPTV. Dla mnie kluczową sprawą jest poprawa jakości obrazu przez SI, który to ma być rozwijany (aktualizowany), bo filmów i programów TV w jakości HD nadal jest większość. Poprawa jakości poprzez skalowanie do 4K jest niemal idealna :) Do tego dźwięk - Atmos.
Różnica miedzy modelami 2017 i 2019 widoczna jest w samym menu, w mnogości opcji...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Po pierwsze Kodi w ogóle nie obsługuję DV, a drugie pokaż jakie remuxy chodzi jak wygląda struktura plików.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kodi korzysta z HDR passthrough i api androida dlatego HDR działa nie tylko na Shield, DV to już inna bajka bo w oryginalnej strukturze obrazu UHD są to dwie ścieżki wideo no i tu zaczyna się problem bo taką strukturę jest w stanie odczytać tylko oppo 203/cxuhd/klon oppo i niektóre telewizory, z tego co mi wiadomo shield nie będzie w stanie nigdy obsłuży takiego standardu wysyłania do TV 2 strumieni wideo, ale nie tylko shield żadne inne urządzenie obecnie i nie wiadomo czy jakiekolwiek kiedyś... Z pomocą przychodzi konwertowanie i łączenie 2 strumieni wideo ale wszystko to jest obecnie na etapie rozwoju bo problematyczne jest samo konwertowanie, dźwięki HD i obsługa playerów. Taki strumień DV zapodaje netflix.
 
Ostatnia edycja:
Do góry