Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rufi10

Member
Ja mam netflixa w 4K i Prime Video też w 4K no i HBO GO w tym niby Full hd? I jak oglądam materiały na netflix czy prime video w 4K to HBO GO jest bardzo słabe jak chodzi o jakość obrazu a jak chodzi o jakość dźwięku czyli stereo to jest tragedia!!!! Każda inna szanująca się firma jak Netflix, Prime Video czy już obecne Apple TV+ czy disney+ mają dźwięk w Dolby Atmos. HBO GO niema nawet DD 5.1 tylko zwykłe stereo. Nie powiem bo filmy czy seriale mają dobre i w porównaniu do takiego netflixa to one mają dobrą fabułę ale jak człowiek kupił sobie TV 4K i się przyzwyczaił do jakości 4K to jak patrzy na ten jakościowy kicz z HBO GO to się odniechcewa oglądać tam coś. Mam Podpisaną umowę na pakiet HBO w cyfrowym polsacie na jeszcze 2 lata i mam w tym HBO GO i dlatego czasem tam coś oglądnę jak się pojawi jakaś perełka typu Gra o tron czy Czarnobyl ale jak by nie to że mam już dostęp bo mam go w pakiecie to samego HBO GO bym nie kupił.
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Upscaling działa, jak dla mnie b dobrze, z tym że w przypadku HBO czasami jest problem z kiepskim materiałem źródłowym w HD, tzn. upscaling nie jest w stanie wiele pomóc...
Jutro mogę zamieścić fotki z serialu Gra o tron, a ponieważ sam serial w aplikacji HBO (chodzi o jakość niby HD) nie jest wysokich lotów, obraz wyblakły, nieostry, brak przejść tonalnych i wziawszy pod uwagę wielość mrocznych scen, to upscaling niewiele pomaga. Z g...na biczu się nie ukręci. Seriale przyrodnicze, programy że studia TV, niektóre sportowe - snooker, tenis, nawet te z aplikacji WP Pilot są skalowane nadzwyczaj dobrze.
Filmy i seriale w HD z Netflixa w większości są skalowane wyśmienicie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja mam netflixa w 4K i Prime Video też w 4K no i HBO GO w tym niby Full hd? I jak oglądam materiały na netflix czy prime video w 4K to HBO GO jest bardzo słabe kupił.

1. HBO Go nadaje w HD a nie w Full HD. Mylisz rozdzielczości.
2. Porównywanie materiału 4K z HD to nieporozumienie. Oczywistym jest , że Netflixowe, nawet słabe 4K będzie lepszej jakości od dobrego HD. Porównaj HD Netflixa i HD z HBO Go.

Jeszcze raz to napiszę: HBO Go ma bardzo przyzwoite HD (z małą kompresją) - porównywalne z Full HD Netflixa (mam nadzieję, że odróżniasz HD i Full HD).
Może się jednak zdarzyć (mi się przez rok chyba tylko raz zdarzyło na HBO Go), że przeciążony serwer może chwilowo obniżyć jakość streamingu. Nie można jednak oceniać jakości pobieranego materiału w takich chwilach.
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Czy u Was na HBO GO też przez pierwszych kilka sekund obraz jest w takiej bardzo złej jakości, zanim przestawi się na normalną, moim zdaniem w porządku (nie mam porównania do Netflixa i Prime)?
 

dream4you

New member
HBO teraz na tym Shield i ustawieniu Upscaling - jest bardzo fajnie - choć przy dynamicznych scenach chyba trafiają się artefakty czy jak im tam ( takie jak na tym zdjęciu co kolega tu wrzucił - "żaluzje okno" - ale za to zero przycięć, i cały czas HD przeskalowane chyba ;-) na 4K,

komfort oglądania HBO super - choć nie przez aplikacje tylko z pozycji "Cast" telefonu

jak oglądałem na TV LG przez aplikacje HBO GO w TV to był koszmar, buforował i spadała jakość obrazu do SD
jak się ma TV 4K to HBO bez upscalingu to męczarnia - chyba że ktoś ma TV Full HD to pewnie jest zadowolony

jeśli się nie mylę to przy Netflix - upscaling nie działa ( przynajmniej u mnie ) wyskakuje info, że nie ma potrzemy

Upscaling działa do 59,9 klatek bo tyle można ustawić, jak się ustawi 60 to się nie uruchamia
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Upscaling powinien załączać się wtedy gdy rozdzielczość materiału jest niższa od rozdzielczości twojego TV, co do upscalingu i klatek prosił bym aby ktoś sprawdził plik DVD\FHD w 50 klatkach w kodi z włączonym dostosowaniem odświeżania do ekranu i czy wtedy działa upscaling.
 

boss509

Member
To logiczne że że musi się***zbuforować.
Chyba nie rozumiesz, o czym mówiłem. W żadnej innej aplikacji tego nie ma. Jeśli potrzebny jest czas na buforowanie, to wideo się nie odtwarza - czy to Ipla, Player, CDA, kiedyś Showmax, nawet długi koncert na YouTube w dobrej jakości. Tutaj leci pikseloza. W 99% to i tak jest czołówka filmu, jednak w takim "Jaja w tropikach" akcja dzieje się już w 1 sekundzie.
 
Wiem o czym mówisz i ja też tak mam w tarczy z 2017 roku. Ale to chyba z tego co pamiętam podobnie było na netflixie. Ogólnie apki tak działają że przez pierwsze kilka sekund sprawdzają na ile sobie mogą pozwolić (jakość / rozdzielczość) i po kilku sekundach podnoszą jakość na tyle na ile pozwala internet. Nie da się ustawić żeby apka startowała od razu z maxymalną rozdzielczością.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Dokładne rozumiem to ty nie rozumiesz widocznie skoro piszesz że w innych aplikacjach tak nie masz bo jaki związek mają inne aplikacje z ze sobą żaden, każda jest napisana inaczej, nic z tym nie zrobisz.
Przykład apka netflix:
android tv materiał ładuje się***od razu gówniane video na początku i zaraz po chwili ok.
apple tv video ładuję się chwilę dłużej***i materiał***startuje od razu w dobrej jakości.
 

rufi10

Member
Obiecane fotki z HBO GO, która to hula na Nvidia Shield Pro 2019, jak ta lala.
Zdjęcia są z serialu Gra o tron, przed i po upscalowaniu.
 

Attachments

  • Gra3.jpg
    Gra3.jpg
    604,2 KB · Wyś: 42
  • Gra4.jpg
    Gra4.jpg
    273,4 KB · Wyś: 44
  • Gra5.jpg
    Gra5.jpg
    286,9 KB · Wyś: 43
  • Gra6.jpg
    Gra6.jpg
    279,8 KB · Wyś: 40
  • Gra1.jpg
    Gra1.jpg
    384,7 KB · Wyś: 41

boss509

Member
Wiem o czym mówisz i ja też tak mam w tarczy z 2017 roku. Ale to chyba z tego co pamiętam podobnie było na netflixie. Ogólnie apki tak działają że przez pierwsze kilka sekund sprawdzają na ile sobie mogą pozwolić (jakość / rozdzielczość) i po kilku sekundach podnoszą jakość na tyle na ile pozwala internet. Nie da się ustawić żeby apka startowała od razu z maxymalną rozdzielczością.
Jak jeszcze był Showmax, to tam z tego co pamiętam robiło się tak przy jakości Auto. Jeśli jednak domyślnie była ustawiona najwyższa, to materiał wystartował dopiero, gdy się zbuforowało. Na Ipli i Playerze jest tak samo, szczerze tylko na HBO GO to zauważyłem, ale nie mam Netflixa i Prime.
Dokładne rozumiem to ty nie rozumiesz widocznie skoro piszesz że w innych aplikacjach tak nie masz bo jaki związek mają inne aplikacje z ze sobą żaden, każda jest napisana inaczej, nic z tym nie zrobisz.
Przykład apka netflix:
android tv materiał ładuje się***od razu gówniane video na początku i zaraz po chwili ok.
apple tv video ładuję się chwilę dłużej***i materiał***startuje od razu w dobrej jakości.
Sam stwierdzasz, że na jednym OS jest tak, a na drugim tak. Nie pytałem się, dlaczego się buforuje, tylko czy to normalne, że w tej aplikacji materiał leci od razu i dopiero po chwili dopasowuje się do możliwości łącza.
 

caporeira

New member
Przy każdym uruchomieniu Steam prosi mnie o podanie hasła - pomimo tego iż zawsze zaznaczam opcję aby zapamiętało hasło.
Czy u Was też tak jest, da się to jakoś "naprawić" ?
 

jozo70

New member
NVIDIA SHIELD i HBO go

Witam
Posiadam NVIDIA SHIELD i zainstalowałem na niej HBO GO niestety ale po włączeniu jakiegokolwiek filmu mam go wyświetlanego na 1/4 ekranu. Zmieniłem wyświetlanie z 4 k na 1080 ale to też nic nie dało. Co może być przyczyną

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
 

bomarek

Member
Witam
Posiadam NVIDIA SHIELD i zainstalowałem na niej HBO GO niestety ale po włączeniu jakiegokolwiek filmu mam go wyświetlanego na 1/4 ekranu. Zmieniłem wyświetlanie z 4 k na 1080 ale to też nic nie dało. Co może być przyczyną

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Też tak mam, mam Shileda 2019.
Pewnie to wina aplikacji HBO GO.
 
Do góry