Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Też tak mam, mam Shileda 2019.
Pewnie to wina aplikacji HBO GO.

Temat wyświetlania obrazu w HBO Go w 1/4 ekranu, był poruszany na tym forum jakieś pół roku temu. Z tego co zrozumiałem, problem dotyczył niektórych telewizorów 4K. Było też podane jakieś rozwiązanie (nie pamiętam jakie bo u mnie HBO Go zawsze działało OK).
 

caporeira

New member
Żadną, wszystkie to tragedia. Przeglądanie neta na Android TV to nieporozumienie.

Dzięki, chodzi mi tylko o przetestowanie dwóch rzeczy. Nie działa u mnie Prime Video, myślę że to wina błędnej lokalizacji.
- chcę sprawdzić IP Shield (geolokalizacja). Bo Puffy pokazuje że jestem w USA.
- chcę zobaczyć czy Prime Video ruszy w przeglądarce Shield TV
 

jozo70

New member
to chyba wina TV. U mnie na Samsung TV hula bez zastrzeżeń.
Chyba jednak aplikacji bo po aktualizacji SHIELD i odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu HBO GO teraz wyświetla mi na telewizorze 1/4 obrazu. Napisałem do supportu HBO i napisali że znają problem i ich technicy nad tym pracują

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak jest z przeglądaniem neta na SHELD 2019 ? Czy SHELD ma przeglądarkę ? Podobno nie dali.

Nie dali. Wszystkie aplikacje masz w sklepie Google. Przeglądarki też tam są. A jak komuś mało, to można też ręcznie pobrać (plik .apk) i zainstalować apkę przygotowaną pod zwykłego androida.
Jak to zrobić podawałem linki kilka stron wcześniej.
 

rufi10

Member
Nie dali. Wszystkie aplikacje masz w sklepie Google. Przeglądarki też tam są. A jak komuś mało, to można też ręcznie pobrać (plik .apk) i zainstalować apkę przygotowaną pod zwykłego androida.
Jak to zrobić podawałem linki kilka stron wcześniej.
Nie potrzeba ręcznie pobierać i instalować aplikacji spoza Google Play TV. Wystarczy jednorazowo zainstalować aplikację Aptoide TV, ważne - wersja na TV, aby instalować niemal wszystko czego potrzebujesz :)
 

boss509

Member
Przy każdym uruchomieniu Steam prosi mnie o podanie hasła - pomimo tego iż zawsze zaznaczam opcję aby zapamiętało hasło.
Czy u Was też tak jest, da się to jakoś "naprawić" ?
Pomocne jest niestety wylogowanie się z aplikacji na komputerze, odznaczenie opcji "Pamiętaj mnie na tym komputerze" i logowania przy starcie systemu. Mnie pyta po każdym uruchomieniu na komputerze. Jak kiedyś miałem trochę wolnego i przez 4 dni grałem codziennie nie włączając Steam na komputerze, to nie spytało mnie ani razu. Spytać o hasło może również po długiej przerwie od grania. Ja gram średnio raz na 2 tygodnie i jak wracam to czasami pyta, a czasami nie (oczywiście jeśli nie odpalam w tym czasie Steam na komputerze). Ogólnie jeśli korzystasz na komputerze, to warto zaopatrzyć się w dedykowaną aplikację na telefon SHIELD TV, działa bardzo dobrze i łatwo można wpisać hasło.
 

rufi10

Member
Ten pilot od Shielda to faktycznie porażka, mam nadzieję, że w następnej wersji pierwszą czynnością będzie eliminacja cyrków i zastąpienie nowym.
2 metry od Shielda, ten położony za ampli i zero reakcji.
Dzikie manewry pilotem, totalne nieporozumienie.

Raz działa wybornie, innym razem potrafi się zupełnie wykrzaczyć.
Mam porównanie, bo używałem Shielda z 2017 r. i mam obecny model z 2019 r.
Poprzedni pilot, to nieporozumienie, jakaś listewka jak dla dziecka.

Obecny, dobrze leży w dłoni, ma przyciski fizyczne przewijania, co pozwala np. na Netfixie na płynne przewijanie filmu obok obecnego "przewijania" od sceny do sceny. Dołożono przycisk Netflix i programowalny przycisk pod który można podpiąć aplikację, skalowanie lub jakieś makro.
Klawisze są podświetlane, aktywowane ruchem, dwa z nich mają wypustki ułatwiające ich odnalezienie. Na chwilę obecną jest to najlepszy pilot do sterowania tego typu urządzeniami, z którymi miałem styczność, pod pewnymi względami przewyższający nawet pilot od TV Samsunga.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cieszę się, że jesteś zadowolony. Może faktycznie nie jest tak źle jak myślałem. Osobiście jednak wolałbym pilota, którego da się położyć tradycyjnie, czyli na płasko i który ma bardziej intuicyjny układ przycisków. Obie te rzeczy nie mają przecież wpływu na koszty produkcji, dlatego tym bardziej dziwi niezrozumiałe podejście projektantów nVidii.
 

rufi10

Member
Cieszę się, że jesteś zadowolony. Może faktycznie nie jest tak źle jak myślałem. Osobiście jednak wolałbym pilota, którego da się położyć tradycyjnie, czyli na płasko i który ma bardziej intuicyjny układ przycisków. Obie te rzeczy nie mają przecież wpływu na koszty produkcji, dlatego tym bardziej dziwi niezrozu88miałe podejście projektantów nVidii.
:) :) :)
Podejście projektantów jest jak najbardziej zrozumiałe a wynika z dwóch powodów.
Po pierwsze przekrój trójkątny nawiązuje do stylistyki trójkątnych elementów konsolki.
Po drugie i to jest najistotniejsze, pilot o tskim kształcie najlepiej "siedzi" w dłoni. W całej tej idei chodzi przecież o wygodne i intuicyjne używanie piota! Oczywiście idealny, jeśli chodzi o chwyt, byłby pilot w formie wałeczka :)
Układ przycisków w pionie odpowiada sprawdzonemu układowi pogłaśniania i zmiany kanałów niemal każdego pilota. Obsługa odbywa sięi intuicyjnie kciukiem, bez odrywania dłoni.

To dotychczasowe mizanie pionowej linijki pogłaśniania wymagało użycia obu rąk a i tak nie zawsze udawało się :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Użycia obu rąk? Ja używam jednego palca, gdy pilot leży koło mnie i jednej ręki, gdy mam go w ręce.
I chodziło mi o układ przycisków przewijania w nowym pilocie a nie głośności.
 

gordonn

Member
Mnie już też wpienia ten pilot z 2017. Kupiłem topowe baterie, a po 4 miesiącach już mi krzyczy, żeby wymienić.
Ja baterie to muszę zmieniać co miesiąc. I nieważne czy markowe Energizer,Panasonic czy tanie z Kika lub Pepco.
Chyba kupię sobie ten zamiennik na małe paluszki z Aliexpress.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja mam oryginalne baterie od ponad roku :) Używam Shielda codziennie. Coś musieli poprawić z pilotem, bo żadnych problemów z zasięgiem itd. też nie mam.
 
Do góry