Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Sas74020

New member
no i jestem pierwszą osobą (chyba) której zdechł ShieldTV 2019 wrrrrrrr
po 6 dniach obraz pojawia się i znika ( tak przez około 10sek nie ma go, wraca na 1sek i zaś znika na 10sek )
Sprawdziłem drugi kabel i na drugim TV to samo buuuuuuuuuuuuuu
Jeżeli sprawdziłeś na drugim kablu i drugim tv to niestety zostaje odesłanie do serwisu.
 

Morcine

New member
Jakieś pół godziny odpaliłem tego Shielda którego całkowicie po odpinałem od kabli i jak na razie działa...... ciekaw jestem jak długo. Chyba tracę wiarę w poprawnie działające takie urządzenia :/
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Support Nvidii na szczęście działa bardzo sprawnie. Kiedyś im na stronie zgłosiłem piszczący zasilacz, to za parę dni dostałem paczkę z Holandii z nowym zasilaczem w środku. Nawet starego nie chcieli z powrotem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No kurczę ja napisałem i do sprzedawcy i do Nvidia i cisza. Wrrrr

Ja reklamację składałem, przez stronę www supportu Nvidii. Później dostałem info, co muszę załączyć (np zdjęcia opakowania z numerami seryjnymi, skan dowodu zakupu itp.). Obsługa była bardzo miła, pomocna i oczywiście skuteczna.
 

dream4you

New member
mój Shield TV 2019 od tygodnie działa, co dziennie 4 godziny filmów - śmiga aż miło, jest naprawdę szybki, porównanie mam tylko do systemu TV w moim LG oraz do Mi Boxa 4k s, - tu ewidentnie widać moc procesowa
 

rufi10

Member
Testów ciąg dalszy... HBO, Netflix i You Tube. Wszystko działa idealnie, ale nie wiem który z trybów wyświetlania wybrać, bo jest ich aż 85! Może ktoś mi podpowie?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Masz może HBO GO? Ciekawi mnie jak na ich materiale działa upscaling? Bo jak wiadomo HBO ma masakrycznej jakości materiały.

Masakrycznej? Miałem HBO Go przez prawie rok i materiały były bardzo dobrej jakości. Oczywiście są one tylko w HD ale jak na HD to była bardzo dobra jakość z niską kompresją. Widać to było też po dość wysokim bitrate.
Full HD na Netflixie dla mnie wygląda podobnie jak HD na HBO Go.
 
Ostatnia edycja:
No to mamy odmienne zdania. Ja jak widzę materiały 4K na netflix to jest super ostry obraz. Za to w HBO GO i ich niby full hd to słabo wygląda. Ciemne sceny to już jest padaka. Pamiętam jak oglądałem Grę o tron i jak były ciemne sceny to jak bym oglądał materiał nagrany na magnetowidzie sprzed 20 lat. Na czarnym tle kawałek jaśniejszego nieba wyglądała jak wielka rozlana plama szarości.
 

Sas74020

New member
No to mamy odmienne zdania. Ja jak widzę materiały 4K na netflix to jest super ostry obraz. Za to w HBO GO i ich niby full hd to słabo wygląda. Ciemne sceny to już jest padaka. Pamiętam jak oglądałem Grę o tron i jak były ciemne sceny to jak bym oglądał materiał nagrany na magnetowidzie sprzed 20 lat. Na czarnym tle kawałek jaśniejszego nieba wyglądała jak wielka rozlana plama szarości.
Zgadza się na dzień dzisiejszy HBO GO to jedna z najgorszych płatnych platform VOD pod względem jakości. Mocno obciążone serwery zmuszją stację do wysokiej kompresji materiałów co odbija się na jakości. Dla zainteresowanych do poczytania:
https://www.purepc.pl/felietony/czy_hbo_go_to_jedna_z_najgorszych_platform_vod_na_rynku
 
Ja mam netflixa w 4K i Prime Video też w 4K no i HBO GO w tym niby Full hd? I jak oglądam materiały na netflix czy prime video w 4K to HBO GO jest bardzo słabe jak chodzi o jakość obrazu a jak chodzi o jakość dźwięku czyli stereo to jest tragedia!!!! Każda inna szanująca się firma jak Netflix, Prime Video czy już obecne Apple TV+ czy disney+ mają dźwięk w Dolby Atmos. HBO GO niema nawet DD 5.1 tylko zwykłe stereo. Nie powiem bo filmy czy seriale mają dobre i w porównaniu do takiego netflixa to one mają dobrą fabułę ale jak człowiek kupił sobie TV 4K i się przyzwyczaił do jakości 4K to jak patrzy na ten jakościowy kicz z HBO GO to się odniechcewa oglądać tam coś. Mam Podpisaną umowę na pakiet HBO w cyfrowym polsacie na jeszcze 2 lata i mam w tym HBO GO i dlatego czasem tam coś oglądnę jak się pojawi jakaś perełka typu Gra o tron czy Czarnobyl ale jak by nie to że mam już dostęp bo mam go w pakiecie to samego HBO GO bym nie kupił.
 
Do góry