Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
z tego co widziałem w recenzji nie ma kabla hdmi nawet w zestawie z tymi nowymi shieldami więc nvidia oszczędzała jak leci a ceny droższe..ciekawe czy jest też energooszczędna jak zapowiadali ten nowy shield , ktoś mierzył pobór prądu na starej wersji?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
praca na nym NV nie bedzie odczuwalna na szybszym procosorze chcesz miec dobre skalowanie do filmów kup boxa vu na enigmie2 z obrazu wyciągasz max.

Szkoda tylko że enigma nie dekoduje dts-ma, dts-x, atmosa, truedhd ani ich nie przekazuje do amplitunera, napisy muszą być w formacie uft8 i nie czyta wbudowanych napisów w kontenerze mkv.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez przesady z tym kablem, czy z tą energooszczędnością.
Kabel kosztuje grosze, sam mam przynajmniej kilka leżących odłogiem po szafkach, w tym wszystkie wymienione na certyfikowane 4k/HDR (dla świętego spokoju) i również na całej linii od Shielda poprzez ampli, kończąc na TV.

Zamierzam sprawdzić upscaling osobiście, interesuje mnie tylko jak sobie poradzi z KODI.

[youtube]kmqa3c-oiAk[/youtube]
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... ciekawe czy jest też energooszczędna jak zapowiadali ten nowy shield , ktoś mierzył pobór prądu na starej wersji?

Ponieważ bardzo Cię to interesowało, specjalnie dla Ciebie zmierzyłem "starą" Nvidię (2017):

Uruchomiona (IDLE): 7,8W
Odtwarzanie FullHD z Netflixa: 10,3W (po LAN, WiFi wyłączone)
Uśpiona: 6,4W (zasilanie USB ustawione na wył.)
Wyłączona: 4,5W
Sam zasilacz: 4,5W (Shield odpięty)

Rozczarowujący jest sam zasilacz, który bez jakiegokolwiek obciążenia pobiera aż 4,5W.
Nowy model Shielda nie może być bardziej oszczędny, bo bebechy ma praktycznie te same. Wydajniejsza wersja Tegry może nawet pobierać nieco więcej prądu ale różnice pewnie nie będą sięgały 1 W.
 
Ostatnia edycja:
A ma już ktoś tu z was nową nvidie shield tv 2019? Ja jak bym wiedział że działa na niej poprawnie auto refresh rate na wszystkie aplikacje to bym ją kupił. Ale z tego co już wyczytałem gdzieś w sieci to chyba zrobili tam to samo co zrobił kolega od nas z forum tamax. Czyli z grubsza zerżnęli to co on zrobił i dodali do nowej wersji. Niestety ma ten sam dokładnie problem co apka kolegi tamax czyli nie współpracuje z Prime Video.
 

rufi10

Member
A Wy w wersji 2017 mieliście kabel HDMI? Kupiłem rok temu i nie było.
Kupiłem miesiąc temu i kabla nie było. Zresztą co za problem, kosztuje grosze...
Obejrzałem film z testem pilota, no działa wyśmienicie, choć ktoś tu na forum napisał, że jest zrypany... :) Ciekawe, czy miał go choć w rękach :)
Mnie interesuje skalowanie obrazu, czy jest tak wyśmienite, jak w reklamach?
Szkoda, nie odczekalem, miałbym o wiele lepszy sprzęt. Kupiłem w promocji, więc mogę wymienić za dopłatą..
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem miesiąc temu i kabla nie było. Zresztą co za problem, kosztuje grosze...
Obejrzałem film z testem pilota, no działa wyśmienicie, choć ktoś tu na forum napisał, że jest zrypany... :) Ciekawe, czy miał go choć w rękach :)
Mnie interesuje skalowanie obrazu, czy jest tak wyśmienite, jak w reklamach?
Szkoda, nie odczekalem, miałbym o wiele lepszy sprzęt. Kupiłem w promocji, więc mogę wymienić za dopłatą..

Bo jest zrypany w sensie nieprzemyślanego układu przycisków oraz bardzo niezrozumiałej trójkątnej budowy, nie pozwalającej położyć go na płasko (przyciskami do góry) co uniemożliwia jego używanie bez podnoszenia. Przypominam, że jest to pilot z komunikacją bluetooth a więc możemy go używać, bez konieczności celowania w odbiornik. Swój obecny używam najczęściej bez podnoszenia ze stołu. A tu zrypana budowa nowego pilota jest całkowitym zaprzeczeniem tej funkcjonalności bo i tak trzeba go za każdym razem podnieść, by wziąć do ręki bo inaczej nie da się go użyć .W samej ręce pilot może natomiast dobrze leżeć ale to marne pocieszenie (poprzedni też dobrze leżał).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałeś kiedyś o tv, ampli, cd, tunerze itd. w którym ktoś miałby jakiekolwiek problemy?
Mam kilkanaście pilotów i żaden, absolutnie żaden nie sprawia problemów z komunikacją. Głośność gladzikiem też mocno dyskusyjna, nic nie zastąpi fizycznego przycisku, a i sama minimalistyczna konstrukcja do upy nie podobna.

Zobacz na pilota od TV Samsunga. Podobny, a jednak zupełnie inny, przemyślany, wręcz ociera się o perfekcje. Korzystam z niego również na Shieldzie i to są dwa różne światy względem tej zabawki od Shielda.

Nie wiem jak się sprawdzi w praktyce, ale bez przesady. To tylko pilot. Istotne żeby działał.
Korzystanie leżąc, czyli pilot skierowany w naszą stronę też może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Ty korzystasz inaczej i przez ten pryzmat oceniasz.

Zresztą istotą tu jest upskaling, trzeba ocenić i porównać do innych skalerów.
Ja na chwilę obecną na pewno nie brałbym starej wersji, a czy warto wymieniać? Trudno ocenić, wszystko zależy od skalera. Na pewno dałbym od ręki te 200zł gdyby ktoś chciał wymienić, 300-400zł już nie.
 

takpoprostu

New member
Poradzicie, bo Shield nie słyszy moich komend przy nieoryginalnym pilocie. Słyszał co chciał aż przestał. Jak sprawdzić czy ten mikrofon w pilocie jest sprawny ??? Jest to pilot po BT dokładnie taki :

f5375e51-c193-4d11-8f60-08a954f80db4.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Słyszałeś kiedyś o tv, ampli, cd, tunerze itd. w którym ktoś miałby jakiekolwiek problemy?
Mam kilkanaście pilotów i żaden, absolutnie żaden nie sprawia problemów z komunikacją. Głośność gladzikiem też mocno dyskusyjna, nic nie zastąpi fizycznego przycisku, a i sama minimalistyczna konstrukcja do upy nie podobna.

Zobacz na pilota od TV Samsunga. Podobny, a jednak zupełnie inny, przemyślany, wręcz ociera się o perfekcje. Korzystam z niego również na Shieldzie i to są dwa różne światy względem tej zabawki od Shielda.

Nie wiem jak się sprawdzi w praktyce, ale bez przesady. To tylko pilot. Istotne żeby działał.
Korzystanie leżąc, czyli pilot skierowany w naszą stronę też może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Ty korzystasz inaczej i przez ten pryzmat oceniasz.

Zresztą istotą tu jest upskaling, trzeba ocenić i porównać do innych skalerów.
Ja na chwilę obecną na pewno nie brałbym starej wersji, a czy warto wymieniać? Trudno ocenić, wszystko zależy od skalera. Na pewno dałbym od ręki te 200zł gdyby ktoś chciał wymienić, 300-400zł już nie.
Jak weźmiesz nową wersję to napisz parę słów. Tak naprawdę tylko skaler mnie ciekawi, bo nawet nie wiem czy są jakieś inne zmiany. Dla mnie w każdym razie nieistotne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie też. Zobaczymy czy w ogóle ktoś będzie chciał zapłacić tyle ile sobie zażyczę za swojego Shielda, ale nie sądzę, a na pewno 400zl nie będę dopłacał.
 

Sas74020

New member
Kupiłem nowego shielda jak tylko się pojawił w euro i nie żałuje. Co prawda ja starej wersji nie miałem więc odpadł mi dylemat czy wymieniać na nowego czy nie. Ale jakiś czas temu polowałem na starego shielda i nawet na tym forum się pytałem gdzie go można kupić, a jak pojawiły się wzmianki o nowym pro to sobie odpuściłem i cierpliwie czekałem. Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Nowy pro wykonuje błyskawicznie polecenia, sprawdziłem opcję inteligentnego skalowania do 4k i przyznaje, że działa choć nie w takim dużym stopniu jakbym oczekiwał, ale obraz rzeczywiście jest ładniejszy, krawędzie wydają się bardziej ostre. Tylko, że ja mam shielda podpiętego do projektora (telewizora nie używam już od 10 lat) i na ekranie 106 cali tą wspomnianą różnice widzę. Jak będę miał trochę wolnego to w ramach testu podepnę pod tv teścia i sprawdzę. Co do pilota..pomimo sporych kontrowersji co do swojego wyglądu, jest bardzo praktyczny i dopracowany. Bardzo dobrze leży w dłoni, ma wbudowany czujnik, który aktywuje podświetlenie przycisków jak tylko go weźmiemy do ręki i jest to podświetlenie bardzo subtelne, które nie daje po oczach ostrym światłem w nocy. Oczywiście można się czepiać, że jak leży to przyciski są z boku ale dla mnie jest to nieistotne. Tyle udało mi się sprawdzić bo jak na złość zepsuł mi się projektor i pojechał do serwisu. Może komuś się przydadzą jak na razie te skąpe informacje, choć to raczej ja Was będę się pytał bo swoją zabawę z shieldem dopiero zaczynam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluję, słuszny wybór. Szkoda, że padł Ci projektor, oceniłbyś różnicę na Kodi i kilku typowych materiałach. Ciekawy jestem, na ile podniesie mi jakość tego co już mam i czy faktycznie warto. Chociaż jak ktoś jest teraz na kupnie, to i tak nie widzę innego wyboru.
 

janusz6

New member
niech ktoś napisze czy coś mi to da ten upscaling jak oglądam na TV Oled B8?
Ja mam wrażenie że Shield ma gorszy obraz z aplikacji od tego w TV
Nie wspomnę już o braku HDR w youtube itp..
Jedynie co mnie jeszcze trzyma przy Shield to server PLEX i dysk SSD jako NAS.
 

raven18

New member
Witam.

Stałem się posiadaczem nowego Shielda w wersji Pro. W porównaniu do mojego poprzedniego boxa Fergusona ATV działa jak burza. Ale pojawił się pewien problem. W sklepie Google nie wyszukuje HBO GO. Na Fergusonie był dostępny. Jakieś porady??

Pozdrawiam.
 
Do góry