Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

tamax

New member
Nie robil bym z tego az takiej sensacji. To google jest producentem tego systemu i wymyslili, ze kazda aplikacja ma we wlasnym zakresie sterowac trybem wyswietlania. Jest do tego eleganckie api w systemie. Pretensje trzeba miec do developerow (Netflix, Amazon, Hbo itd) ze im sie nie chcialo dopisac tych 3 linijek kodu...
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP

Nie widziałem by ktoś to prostował dlatego odniosę się - umiecie czytać ze zrozumieniem?
Pierwsze zdanie mówi wszystko:
"Użytkownik może podłączać zewnętrzne dyski twarde przy użyciu dwóch portów USB 3.0, zgodnych ze wszystkimi zewnętrznymi dyskami twardymi i napędami USB flash. Należy pamiętać, że napędów nie można używać jako pamięci masowej dla aplikacji i gier, chyba że zostały one skonfigurowane jako wewnętrzna pamięć masowa."

Dalsze zdania mówią o rozszerzaniu pamięci wewnętrznej (jest tylko 16GB) - możemy skonfigurować dysk podpięty pod USB i wykorzystać jako pamięć wewnętrzną np. na gry. Wtedy nie możemy wykorzystać dysku NTFS.
 

caporeira

New member
Mam problemy z aplikacją Amazon Video.

Dlatego zmuszony jestem zrobić twardy reset Shield.

Pytanie, czy da się wykonać kopię aplikacji + ich danych ? I czym najlepiej to zrobić ?

Bo np drugi raz konfigurować Kodi to trochę czasu zejdzie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Nie miałem jak sprawdzić ale z tego co czytałem dziś wyszła oficjalna aplikacja amazon prime video. Powiedzcie czy wyszła jakaś aktualizacja na shield tv? Jeśli wyszła to czy może zaczął działać auto refresh rate na prime video?
 

wonio

New member

janusz6

New member
i dupa geforcenow brak gier to samo steam nie działa. Nawet GTA V wersja Social Club nie działa. Z apek nie działa Horizon Go. Na TV LG Oled65B8 wykrył nowe ustawienia ekranu jakieś takie kolorowe wszystko.
 

boss509

Member
U mnie też nie działa, a nie zrobiłem jeszcze w ogóle aktualizacji! Zostały tylko te kiepawe gry z Androida, nie ma gier z GeForce Now, gier i aplikacji Steam, gier z Uplay, Epic itd. Celowo chciałem poczekać z aktualizacją, żeby nie okazało się np. że mój pad nie działa albo coś, a tu i bez tego nie mogę korzystać.
 

janusz6

New member
i na złość jeszcze przyszła aktualizacja TV LG do Oledów teraz to dopiero jazda wszystko mam w HDR :D
P.S. Jak macie ustawione w systemie Tryb wentylatora ? ja mam cicho i konsoli wcale nie słychać a na chłodno zaczyna wiać. Za dużo tych nowości jak na jeden wieczór
 

janusz6

New member
Tam jest wentylator? o_O

Tak jest.
tylko uchem musisz podejść do konsoli żeby uslyszec.
a jak przeszkadza to proponuje zakup urządzenia za 1/10 ceny shielda który nie ma wentylatora.

Co do bledów jest masa dziś mi wyeliminowali tylko soundbar jbl 5.1 z shieldem i oledem wiec maja co robic.
steam uplay gry geforce now dalej nie dzialaja na adroid 9.0
 

boss509

Member
Na Android 8.0 też nie ma. Ludzie z NVIDIA sami przyznali, że brak Steam i reszty gier to problem, który pojawił się jeszcze przed aktualizacją Experience 8.0
 
Do góry