Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Masakra. To chyba większość Polskich aplikacji pozwala na używanie asystenta google a takie firmy jak netflix, prime video czy hbo nie pozwalają. Tragedia.
 
Co jest ciekawe sprawdziłem na telefonie z androidem i na nim działa w netflix wyszukiwanie głosowe. Ciekawe czemu na android tv nie działa? W czym są posiadacze telewizorów czy playerów gorsi od telefonów? Wkońcu moim zdaniem powinno być odwrotnie ponieważ to te urządzenia są stworzone do urzywania takich aplikacji.
 

Alf2

New member
witam,

Potrzebuję w dużej kuchni wymienić 20 calowy TV wiszący na ścianie na coś większego, z nastawieniem na dobry obraz z telewizji naziemnej oraz Netflixa i Kodi.
Myślałem o jakimś 32 calowym TV, ale nie mogę znaleźć żadnego tegorocznego modelu z dobrym SMARTem, więc zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby kupić jakiś 32 calowy monitor IPS z wbudowanymi głośnikami (cienkie ramki, płaski, matryca IPS - zależy mi na dobrych kątach) i do tego albo tuner DVBT z Androidem, albo Nvidia shielda lub Appple TV.

1. Czy na Shieldzie można w komfortowy sposób (apka, nie strona www) oglądać kanały telewizji naziemnej typu TVN, TVP Sport?
2. Czy na Shieldzie mozna zainstalowac dedykowaną apkę ncplus go?
3. Jakieś inne rozwiązania oferujące mi w kwocie do 1500 zł możliwość oglądania podstawowych programów TV oraz YouTube i netflix?
Zależy mi na jakości obrazu, wygodzie i "ponadczasowości" rozwiązania....

Pozdr.
 
Pisz do netflix to przecież od nich zależy funkcjonalność aplikacji jaka jest na android tv.
A jak to jest rozwiązane na smartfonach z androidem. Tam jest zawsze główna "klawiatura google" i w niej można nacisnąć przycisk mikrofonu. Nie da się w jakiś sposób zmusić shield żeby wszystkie aplikacje używały klawiatury google?
 

MoonAudi

New member
Witam,
W dniu wczorajszym zamówiłem Nvidia Shield i mam dwa pytania.
Posiadam całą półkę koncertów Blu-Ray, do jakiego formatu zgrać filmy, aby nie stracić
Dolby Atmos i aby Nvidia dogadywała się z moim NAS'em Qnap
ISO ?
Jaki program będzie do tego najlepszy (może być płatny). DVDFab ?

Z góry dziękuję za chęć pomocy
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam,

W dniu wczorajszym zamówiłem Nvidia Shield i mam dwa pytania.

Posiadam całą półkę koncertów Blu-Ray, do jakiego formatu zgrać filmy, aby nie stracić

Dolby Atmos i aby Nvidia dogadywała się z moim NAS'em Qnap

ISO ?

Jaki program będzie do tego najlepszy (może być płatny). DVDFab ?



Z góry dziękuję za chęć pomocy
MKV będzie najlepiej. ISO raczej nie otworzysz.
 

Alf2

New member
Wciąż jestem w tym samym punkcie niestety.
Shielda mam w salonie, ale wciąż nie wiem, jak uzyskać dostęp do zwykłej tv w zadawalajacej jakości...
 
Do góry