Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to pięknie. Masz już po ostatniej aktualizacji Shielda rozumiem?
Przecież nie będę resetował do fabrycznych ustawień i potem godzinami się bawił w ponowną konfigurację Kodi i całej reszty. A tak pięknie działało...
 

gordonn

Member
Kupiłem przed świętami 2 pady Gamesir G3s, są w promocji w jednym ze sklepów za 103 złote, normalnie chodzą w przedziale 130-150 zł. Chyba obecnie najtańsza opcja na pewne działanie, bez bawienia się w podróby z Allegro. Po Bluetooth zdarzały się lagi raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy korzysta się z dwóch jednocześnie (graliśmy w Tekkena 7 przez GeForce Now), ale też nie było to jakoś strasznie problematyczne - wystarczyło usiąść bliżej telewizora. W zestawie są jednak również adaptery USB do bezprzewodowego połączenia przez WiFi i wszystko działa idealnie, zarówno Tekken, jak i PES w grze wieloosobowej.
Możesz podać namiar na sklep z tymi padami?

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Temat rozwiązany. Trzeba wejść w aplikacje w Shieldzie, wyszukac chromecasta do strumieniowania i wycofać ostatnią aktualizacje - na szczęście jest taka opcja.
Ruszyło od ręki i działa błyskawicznie, tak jak powinno.
Czyli winę ponosi bezpośrednio soft do strumieniowania.
 
@kowalmisiek

Po co w ogóle ustawiać jakieś***dwa guziki jak flirc usypia shield'a jednym guzikiem power?, przecież uczysz flirc swoich guzików z harmony na komputerze programem do programowania tego modułu ... ciężko mi sobie wyobrazić co ty tam kombinujesz.
Możesz się wypowiedzieć coś więcej na ten temat? Mam oryginalny pilot od Shielda i w nim trzeba przytrzymać trójkąt i kółko jednocześnie żeby uśpić konsolę. W programie od Flirc'a ustawiam controllers jako Nvidia Shield. Kiedy przypisuje przyciski do pilota to mam do nauczenia tylko góra, dół, prawo, lewo, zatwierdź, kółko i trójkąt. Guzika POWER nie mam jak nauczyć a sam w sobie nie działa.

Jeszcze dodam że mam wszystkie opcje CEC wyłączone u siebie.

Wygląda to tak że kiedy wyłączam cały sprzęt czyli TV, amplituner i Shield wszystko się wyłącza a po chwili sam Shield od nowa się zaświeca.
Możesz napisać w punktach jak poprawnie dodać wszystko żeby działał flirc razem z pilotem harmony?
 
Ostatnia edycja:
Co powinieniem wiedzieć jako posiadacz shield TV 2017 (od 10 godzin? :))?
To prawda,że koniecznie trzeba uchwyt tj. stojak ogarnąć bo lubi się zagrzać? Macie ten oryginalny? Bo ja 150zł na takie coś nie wydam :) wiec czym to zastąpiliście?
Jakie aplikacje powinienem i patenty w moim boxie porobić?
Ktoś się podejmował może już hevc x265 80gb (4k, HDR, dobre audio) na shield TV? Jakim sposobem?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Co powinieniem wiedzieć jako posiadacz shield TV 2017 (od 10 godzin? :))?
To prawda,że koniecznie trzeba uchwyt tj. stojak ogarnąć bo lubi się zagrzać? Macie ten oryginalny? Bo ja 150zł na takie coś nie wydam :) wiec czym to zastąpiliście?
Jakie aplikacje powinienem i patenty w moim boxie porobić?
Ktoś się podejmował może już hevc x265 80gb (4k, HDR, dobre audio) na shield TV? Jakim sposobem?
Nie mam żadnego stojaka i jest ok.
Zainstaluj Kodi, a poradzi sobie z tym plikiem bez problemów. Sprawdzałem na podobnych lub większych plikach i wszystko działa.
 

dzejz

New member
Witam Panowie
Posiadam shielda od ok 2 tygodni i jak na razie sprzęt sprawuje się świetnie. Pad bardzo fajny chociaż obawiałem się o wygodę bo kanciasty bardzo. Pilot lekki i taki delikatny, że aż strach go brać do ręki by go nie zagnieść [emoji1787]. Mam jednak 2 pytania.
1. Czasem podczas gry w geforce now wyskakuje komunikat strumieniowanie zostanie zakończone za 60 minut zapisz grę by nie utracić itd itd - o co kaman?
2. Czy ktoś rootowal shielda lub może podesłać linka do poradnika, tylko by jakoś lopatologicznie było to napisane [emoji3]? Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka
 

JobForACowbo

New member
Czołem,

Panowie, nie wiem co się stało, ale z niczego dosłownie, mój egzemplarz zaczął mieć jakieś szumy w interfejsie, dziwne zakłócenia w grafice. Myślałem, że wina kabla i wymieniłem, lecz to samo. Odpalam Netflix i nVidia się resetuje.

Ktoś coś?
 
Dzięki za poradnik ale niestety dalej jest ten sam problem. Przyznaje że robiąc według poradnika zrobiłem sobie usypianie SHIELDa pod klawiszem Power Toggle i działa mi to ale mi chodzi o zamykanie wszystkich urządzeń. Czyli jak na pilocie daje ALL OFF to wyłącza mi TV, amplituner i Shielda. W moim przypadku tak się właśnie dzieje czyli wyłącza mi wszystkie 3 urządzenia ale po kilku sekundach Shield się samoistnie włącza i nie wiem dlaczego. Jak wtedy wcisnę w pilocie w urządzeniach / Nvidia Shield Power Toggle to się już wyłączy całkiem i już nie włącza więcej Shield.



Ewentualnie jak w Harmony ustawić żeby w sekwencji wyłączania używał klawisza "POWER TOGGLE" zamiast default'owego "POWER OFF".


Edit.
Zauważyłem ciekawą rzecz. Shield mam zapisanego na pilocie pod akcją "watch a movie". Kiedy przełączam się na inną akcję np na Watch TV i cały sprzęt mi się przestawia odpowiednio to wtedy Shield się poprawnie usypia i już nie włącza. Problem jest jak jestem aktualnie na akcji "Watch a movie" z Shieldem w roli głównej to się wyłącza na chwilę a potem włącza sam. Nie kapuję tego
 
Ostatnia edycja:

Sp@yek

New member
Witam.Kupiłem Nvidia Shield TV 2017 i mam problem z parowaniem pilota z miboxa 3.Nvidia nie wyszukuje pilota przez bt,na innych urządzeniach nie mam takiego problemu.Jak zmusić pilota od xioami do działania z Nvidia Shield TV?
Jeżeli nie ma takiej możliwości to jaki pilot polecacie z mikrofonem w rozsądnej cenie?Oryginalny mnie frustruje przez brak niektórych funkcji na pilocie i ten panel dotykowy od głośności to jakieś nieporozumienie.
 
Już sobie poradziłem z problemem samoczynnie włączającego się Shielda po wyłączeniu sprzętu. Jak się okazało to wyłączanie u mnie z pilota wcale nie działało. Shield wyłączał a po 15 sekundach ponownie włączał tylko dlatego że w telewizorze miałem włączoną opcję Anynet+. Co prawda w Shield miałem wszystkie opcje CEC wyłączone ale i tak w jakiś sposób TV wysyłał sygnał do Shield i go wyłączał na chwilę. Po wyłączeniu Anynet+ w tv okazało się że mój harmony nie wyłącza wcale Shielda chyba że zrobię to ręcznie przypisanym guzikiem. Obeszłem ten problem w ten sposób że w programie harmony w opcjach zasilania od Shielda ustawiłem że włącza się i wyłącza go 2 różnymi guzikami. Pod włączenie ustawiłem BACK (żeby go wybudzić) a pod wyłączenie dałem Power Toggle który wcześniej ustawiłem jako usypianie konsoli we Flirc / Media Keys jako wyłączanie. Teraz już działa wszystko dobrze.
Może się to komuś przyda.

Jedyne czego mi brakuje w Shield w porównaniu do mojego HTPC to tego że tam mogłem ustawić multum klawiszy które w KODI uproszczały życie. Np pod jednym klawiszem miałem możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej w filmie a nie musiałem grzebać w ustawieniach. Podobnie z napisami miałem ustawione.
Niestety pilot od Shield jest wyjątkowo ubogi w klawisze i tu jest największy ból.
Chyba że da się to jakoś ustawić i dodać inne klawisze których niema na pilocie od Shielda?
 

abradab75

New member
Pytanie od laika, przyszłego nabywcy Shielda, odnośnie gier:

1. Czy gry można kupować tylko poprzez Shielda czy np. może to być kont steam z aukcji pewnego portalu?

2. Odnośnie GeforceNow - ten abonament trzeba go opłacać dodatkowo oprócz kupienia gry?
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
@up

Co do Steama to w Shield logujesz się na swoje konto i o ile gra jest obsługiwana przez Shield to możesz w nią grać. Z grami Blizzarda jest tak samo.
 

darekgra

Member
1. Logujesz się na konto steam i masz dostęp do tego co masz na koncie plus jeszcze można powiązać inne konta.
2. Na chwilę obecną abonenta niema, jest gratis do shieldzie.
 

abradab75

New member
Dzięki Panowie.

Pytałem o abonament ze względu na poniższe info:

GEFORCE NOW
NOWE OBLICZE GIER

Ciesz się niewiarygodną wydajnością gamingowego układu GeForce® GTX 1080 strumieniując gry na swoje urządzenie SHIELD w usłudze GeForce NOW kolejnej generacji. Możesz grać od razu - bez konieczności pobierania oprogramowania lub poprawek.

9,99 EUR miesięcznie
PIERWSZY MIESIĄC ZA DARMO
 
Do góry