Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale przecież w jednym momencie pracuje i tak jeden dysk, więc zapotrzebowanie na prąd (przez rozdzielacz) idzie de facto dla jednego. Czy dobrze to rozumiem? Poza tym same rozdzielacze mają chyba w sobie też jakieś zabezpieczenia? Ja mam taki:
Rozdzielacz USB HUB 4xUSB 3.0 500 MB/s 15cm 34g KAKU Splitter (KSC-276) szary
Koledze wyżej nie chodzi o zabezpieczenia a o to, że jedno USB nawet USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) może nie być w stanie zasilić prądowo tak duży dysk HDD. 5TB to będą już 2 albo nawet 3 talerze. To już większa masa, jaką trzeba napędzić i silnik w takim dysku na pewno będzie potrzebował więcej prądu. Ale póki nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział. Na pewno do testu użył bym jak najkrótszy (np. 15-20 cm) i jak najlepszy (najczęściej najgrubszy) kabel.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że do pakietu IPTV Crystal znowu wrócił HD, zamiast FHD dla Polskich kanałów.
Nie wiedzieć czemu takie cyrki i zmiany jak w kalejdoskopie, wprowadzili jakiś czas temu FHD dokładnie tak jak na Datoo Livego, a teraz zabrali.
Napisałem do nich, zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
zmiana rozdzielczości odbywa się wtedy kiedy więcej osób ogląda dany kanał , zamiast przerw w nadawaniu to zmienia się rozdzielczość.Takie uroki IPTV
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesteś pewny? Nagle, na wszystkich PL kanałach? To nie jest tak, że w sobote wieczorem ktoś ograniczył rozdzielczość, a w poniedziałek rano wróciła.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
tak jestem pewny , po prostu Polacy oglądają te kanały i albo rwie albo obniża rozdzielczość , tak jest ustawione gdy zbyt wiele osób ogląda i serwer nie wyrabia.Tak to działa bo w poniedziałek rano już mało kto ogląda
 

A_C

Member
Witam. Mam dwa wolne dyski 3,5" wewnętrzne HDD 3 tb i 4 tb zastanawiam się w jaki sposób można to wykorzystać z Shield. Najbardziej podoba mi się stacja dokująca tylko nie wiem czy to zadziała z Shield ? Więc zapytam czy ktoś z Was podłączał dyski do Shielda poprzez stację dokującą?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Witam. Mam dwa wolne dyski 3,5" wewnętrzne HDD 3 tb i 4 tb zastanawiam się w jaki sposób można to wykorzystać z Shield. Najbardziej podoba mi się stacja dokująca tylko nie wiem czy to zadziała z Shield ? Więc zapytam czy ktoś z Was podłączał dyski do Shielda poprzez stację dokującą?
Zrób z nich jakiś NAS albo kup gotowego.
 

A_C

Member
Wolałbym stację dokującą ponieważ dyski działałyby tylko w czasie korzystania z Shielda a NAS to raczej praca ciągła. Więc raz jeszcze proszę o opinie osób które korzystały/korzystają ze stacji dokującej podłączonej do Shielda.
 

medivh29

Member
Dzień dobry,
panowie pomożecie laikowi?
Podpiąłem pena 16Gb i zamontowałem go raz jako pamięć urządzenia a innym razem
jako pamięć wymienną.
Chciałem młodemu zainstalować gre ASPHALT 9,
niestety na końcu podczas instalacji wyskakuje błąd.
Nie wiem też czemu drugi port USB nie odczytuje mi pendriva ani pada.

Tryb USB mam ustawiony na: wydajność maksymalna
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wolałbym stację dokującą ponieważ dyski działałyby tylko w czasie korzystania z Shielda a NAS to raczej praca ciągła. Więc raz jeszcze proszę o opinie osób które korzystały/korzystają ze stacji dokującej podłączonej do Shielda.
Co prawda nie używam stacji, tylko bezpośrednio dysk wpięty i wszystko gra od kilku lat. Zakładam, że dyski podłączone taką stacją zachowują się podobnie jak wpięte bezpośrednio. Mam postawiony serwer Plexa na dysku. Ale mam włączone ustawienie, aby podtrzymywał zasilanie USB, żebym mógł przez wifi przegrywać filmy i mieć też dostęp do biblioteki z zewnątrz. Jak chcesz, aby się dyski wyłączały, to wystarczy wyłączyć podtrzymywanie zasilania z portów USB po uśpieniu shielda.
Ostatnie kilka lat bezproblemowo pracował 2.5" WD elements 4tb. Niedawno zmieniłem na 3.5" też WD elements 12tb. 3.5" ma lepsze transfery co też widać przesyłając po wifi.
 

Ninja4

New member
Cześć. Mam pytanie co moze być powodem tego, że mój Nvidia Shield TV Pro 2019 przestał przekazywać dźwięk 5.1 po przewodzie optycznym.
Podłączone jest tak Nvidia po HDMI do TV i z TV po optycznym do Ampltitunera Denona 1100W, mam brak audio 5.1 zarówno w KODi jak i wszelkich platform streamingowych a dzień przed wszystko działało.
Dodam, ze jak podłączę Shielda bezpośrednio po HDMi do amplitunera to wszystko działa i mam wszelki dźwięk 5.1.
 

ukauka

Member
Witam. Mam dwa wolne dyski 3,5" wewnętrzne HDD 3 tb i 4 tb zastanawiam się w jaki sposób można to wykorzystać z Shield. Najbardziej podoba mi się stacja dokująca tylko nie wiem czy to zadziała z Shield ? Więc zapytam czy ktoś z Was podłączał dyski do Shielda poprzez stację dokującą?
U mnie działa z Unitek Y-1091. Wszystko jak należy, gdy NVS nie odwołuje się do zasobów na dysku w stacji, ta usypia się wraz z dyskiem chyba po 20-30 minutach. Transfer z/do PC, też bez problemów.
 

szmytek

New member
WItam wszystkich !!! Sluchajcie kupilem Shielda rok 2019 . Urzadzenie dziala ale do momentu napisu android. Nie wgrywa sie system, czy jest mozliwosc wgrania systemu np z pena lub dysku zewnetrznego, a moze jest jakis inny sposob? Czy juz nie da sie tego uratowac?
Dzieki z gory za info.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz bezpośrednio wpięty do tv, czy przez ampli?
Piszę o tym, bo miałem identyczny problem i jak się okazało, wina była po stronie ampli, pojawiało się logo Shielda i koniec. Dopiero wypięcie wtyczki z ampli pomogło i po wstępnym logo, pojawił się android na Shieldzie.
 

negatyw001

Member
Jakie wersje KODI z poniższych, uważacie za najstabilniejsze na Shield 2019 pro? Aktualnie posiadam oba,bo DVD z folderów lepiej chodzi u mnie na Mavenie.
1) Mavena
2) Kodi with Bluray and 4K UHD Bluray menu playback
 
Do góry